Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka
|

"Polska drwi z naszych wartości". Dyskusje w UE. Polska straci pieniądze?

380
Podziel się:

Przedstawiciele państw członkowskich Unii Europejskiej dyskutują na temat sytuacji w Polsce. Brytyjski "Guardian" donosi, że pojawił się pomysł, aby nasz kraj otrzymał mniejsze pieniądze z funduszu, który ma wesprzeć kraje po pandemii. Jednym z powodów są wypowiedzi polskich polityków na temat LGBT+.

"Polska drwi z naszych wartości". Dyskusje w UE. Polska straci pieniądze?
Polska może otrzymać niższe fundusze od Unii Europejskiej (Getty Images, Sean Gallup , Staff)

Jak podaje "Guardian", sytuacją w Polsce są szczególnie zaniepokojeni Charles Michel, przewodniczący Rady Europejskiej, oraz Mette Frederiksen, premier Danii. Wezwali oni przedstawicieli innych państw członkowskich, aby ponownie rozważyli zasady dystrybuowania funduszu, który ma pomóc krajom dotkniętym kryzysem.

Polska nie otrzyma pieniędzy od Unii Europejskiej?

Charles Michel i Mette Frederiksen uważają, że warunki, które muszą spełniać państwa członkowskie, powinny być bardziej rygorystyczne. Zgodnie z propozycją polityków Polska miałaby otrzymać niższe fundusze, niż wcześniej zakładano.

Jak argumentują, Polska jest jednym z państw, które kryzys gospodarczy dotknął w najmniejszym stopniu. Z tego powodu istnieją wątpliwości, czy rzeczywiście powinna otrzymać taką samą pomoc finansową jak inne kraje członkowskie.

Trudno to zrozumieć i zaakceptować, biorąc pod uwagę, że sytuacja w Polsce nawet nie zbliżyła się do scen ludzkich cierpień, których byliśmy świadkami we Włoszech i Hiszpanii – cytuje "Guardian" wypowiedź jednego z dyplomatów.
Zobacz także: Zobacz też: Robert Biedroń o słowach premiera Mateusza Morawieckiego: to obrzydliwe

Kolejny powód to ostatnie wypowiedzi polityków partii rządzącej na temat LGBT+ oraz kontrowersje związane z reformą sądownictwa. Władzom Polski zarzuca się, że nie szanują wartości, którymi kieruje się Unia Europejska, a jednocześnie czerpią profity z członkostwa we wspólnocie.

Polska drwi z naszych wartości i zostaje za to nagrodzona. To niedopuszczalne – argumentuje jeden z członków Rady Europejskiej, cytowany przez "Guardiana"

17 lipca w Brukseli odbędzie się spotkanie szefów rządów 27 państw członkowskich UE. Podczas zebrania zostanie podjęta ostateczna decyzja odnośnie tego, w jaki sposób wesprzeć kraje dotknięte kryzysem gospodarczym.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(380)
anonim
2 lata temu
jak Polska przyjęła Chrześcijaństwo pod przymusem innych państw i dla korzyści od nich, to nowoczesne wartości też niech od nich wezmą , zwłaszcza że to z ich kasy Polska korzysta.Unia dała nam pieniądze na remonty w szkołach,orliki itd oraz w Łodzi wybudowali żłobek blisko kościoła.
Ulina
2 lata temu
Trzeba będzie szykować się interwencji zbrojnej z USA na UE aby raz na zawsze zrobić tam porządek a czuję to po kościach że tak będzie
tata
2 lata temu
To kolejny skandal proponowany przez niektórych polityków z Zachodu. Polskę należy ukarać finansowo za to , że mądrzej zadziałała z pandemią?
obywatel
2 lata temu
POLSKA ZAWSZE TRACI PUKI BEDZIE DUDA I PIS
Polska
2 lata temu
I bardzo dobrze.Popieram UE w tych dzialaniach.Tu nie chodzi o LGBT tylko postawe Polski co do UE i obrazanie innych krajow jak np Niemcow przez Kaczynskiego albo slynne powiedzenie dudusia o tym ze nie beda nam mowic w obcych jezykach....itd itd.
Bossss
2 lata temu
Czy Anglicy, Francuzi, Hiszpanie, Szwedzi i inni wysłali swoich lekarzy do Włoch, kiedy unijni komisarze zniknęli? Jak zwykle my jesteśmy zawsze do pomocy, a potem jeszcze na nas ujadają.
Kwakwa
2 lata temu
Ha ha! Gdzie jest liberalność, równość w traktowaniu krajów członkowskich w UNII. Ta Unia to widocznie ściema i Tobi dobrze tylko tym którzy zajmują w niej wysokie stanowiska. Z wyjątkiem Polski gdy reprezentował nas Tusk. Albo było to stanowisko niż nieznaczące albo Tusk, źle się starał o potrzeby Polski. Innego wytłumaczenia nie ma. Polska zgadzając się na Tuska w Unii straciła bardzo wiele.
Kwakwa
2 lata temu
Ha ha! Gdzie jest liberalność, równość w traktowaniu krajów członkowskich w UNII. Ta Unia to widocznie ściema i Tobi dobrze tylko tym którzy zajmują w niej wysokie stanowiska. Z wyjątkiem Polski gdy reprezentował nas Tusk. Albo było to stanowisko niż nieznaczące albo Tusk, źle się starał o potrzeby Polski. Innego wytłumaczenia nie ma. Polska zgadzając się na Tuska w Unii straciła bardzo wiele.
jamci
2 lata temu
nie chce się nic pisać, oni są chorzy czy większość LGBT ? Co ma piernik do wiatraka, koronawirus z preferencją seksualną, wszyscy płacimy do UE to wszyscy dostajemy, jedni ponosili większe koszty by nie było pandemi inni nie robili nic więc to kara za pracę?
sam
2 lata temu
dziwne argumenty
gosc
2 lata temu
Przecież UE nie reprezentuje żadnych normalnych wartości, więc o czym oni niby znowu mówią? Od kilku lat trwa nagonka na Polaków, bo myślą inaczej (patrz SAMODZIELNIE) i z tego tytułu dostajemy kolejne kary, które są TYLKO wymówkami, żeby nam nie płacić z wspólnej kasy unijnej, do której od ubiegłego roku więcej wpłacamy niż z niej dostajemy. Jest jescze jakiś sens siedzenia w tej UE? Bo to nie jest UE, to jest dyktatura Angeli i Makarona, co pokazuje dobitnie sprawa z rurociągiem. Możemy zostać w strefie Schengen, ale ten cały unijny dyktatorski system, gdzie Polska jest kolonią, powinniśmy sobie darować i odejść z UE zanim jeszcze możemy. Potem nas niemieccy islamiści spod buta nie wypuszczą i będziemy na nich robić jak niewolnicy, bo oni roboty nie uzają.
historia
2 lata temu
trzeba zacząć od tego, że Bruksela/UE już dawno wyzbyła się wszelkich wartości. Liczy się kasa i władza a celem nadrzędnym jest "rozmemłanie społeczeństw" by straciły swoje wartości bo ludźmi lecącymi za swoim popędami łatwiej zarządzać - za komuny to był alkohol, teraz to wolność seksualna. Hitler wymyślił sobie wroga w Żydach, Komuniści w szukali wroga w arystokracji i ludziach wykształconych, UE teraz wymyśla sobie wroga i znalazła Polskę bo ta nie akceptuje ideologii LGBT - to też fanatyzm taki sam jak fanatyzm Islamski - "kto nie myśli jak my jest naszym wrogiem" (nic nie mówi o tym że homoseksualistom nic się w Polsce nie dzieje, że mogą sobie robić w domu co chcą a na ulicach nikt ich nie zaczepia) Piętnują Polskę zabraniając samostanowienia a nie patrzą na rasizm we Francji czy antysemityzm i neofaszyzm w Niemczech a niby bronią wolności. Neron też podpalił miasto by oskarżyć chrześcijan bo Ci żyli inaczej niż wyuzdany seksualnie Rzym. Teraz UE robi dokładnie to samo - tylko czekać aż sami "podpalą" samą siebie by oskarżyć Węgry lub Polskę
gość
2 lata temu
ciekawe czym będą dzielić jak Polska nie będzie unii wpłacać? A do Polski dołączą inne kraje. stołki będą nie opłacone dla pani brzuchów- wtryskiwaczy.
Monika
2 lata temu
Ja się pytam jakie wartości!hipokryzja
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić