Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Anna Piątkowska-Borek
Anna Piątkowska-Borek
|

Od najbliższej niedzieli więcej osób w kościele. Nowe szczegóły

2
Podziel się:

Kościoły. Ile osób będzie mogło uczestniczyć we Mszy Świętej od najbliższej niedzieli, 17 maja? W związku z uruchamianiem trzeciego etapu odmrażania gospodarki rząd podał nowe wytyczne. W kościele będzie mogło przebywać więcej osób jednocześnie.

Liczba wiernych w kościołach nadal będzie dostosowana do powierzchni obiektu sakralnego
Liczba wiernych w kościołach nadal będzie dostosowana do powierzchni obiektu sakralnego (Pixabay)

Od najbliższej niedzieli więcej osób w kościele na Mszy Świętej

Od niedzieli 17 maja zwiększa się liczba osób, które mogą brać udział w uroczystościach religijnych. Msze Święte kapłani będą odprawiać od najbliższej niedzieli dla większego grona osób.

Liczba wiernych w kościołach nadal będzie dostosowana do powierzchni obiektu sakralnego. Według nowych wytycznych w niedzielę 17 maja w kościołach będzie mogła przebywać jedna osoba na każde 10 metrów kwadratowych. Oznacza to, że np. w kościołach o powierzchni 500 metrów kwadratowych będzie mogło przebywać 50 osób.

Do tej pory limit wiernych w kościołach wynosił 1 osoba na 15 metrów kwadratowych. Dla przypomnienia - na początku tuż po wprowadzeniu obostrzeń w kościołach mogło być maksymalnie 5 osób.

Ogłaszając kolejny etap odmrażania gospodarki, premier Mateusz Morawiecki powiedział, że zwiększenie limitu osób w kościołach zacznie obowiązywać już od najbliższej niedzieli. W ten sposób obchody setnej rocznicy urodzin Jana Pawła II będą mogły się odbywać w nieco większym gronie wiernych, niż do tej pory zakładano.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(2)
Tadziu
2 lata temu
obostrzenia, a nie oboszczenia.
Braaaaak
2 lata temu
Dlaczego są zamknięte kina moim zdaniem jeśli luzujemy oboszczenia w ten sposób to uwolnijmy kina bo jakoś kosciol nigdy nie był zamknięty dla wiernych a sklepy itd.tak Dlaczego nie ma sanepidu w kościołach czy wogóle cokolwiek jest przestrzegane
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić