Anna Piątkowska-Borek
Anna Piątkowska-Borek| 

Od najbliższej niedzieli więcej osób w kościele. Nowe szczegóły

3

Kościoły. Ile osób będzie mogło uczestniczyć we Mszy Świętej od najbliższej niedzieli, 17 maja? W związku z uruchamianiem trzeciego etapu odmrażania gospodarki rząd podał nowe wytyczne. W kościele będzie mogło przebywać więcej osób jednocześnie.

Liczba wiernych w kościołach nadal będzie dostosowana do powierzchni obiektu sakralnego
Liczba wiernych w kościołach nadal będzie dostosowana do powierzchni obiektu sakralnego (Pixabay)

Od najbliższej niedzieli więcej osób w kościele na Mszy Świętej

Od niedzieli 17 maja zwiększa się liczba osób, które mogą brać udział w uroczystościach religijnych. Msze Święte kapłani będą odprawiać od najbliższej niedzieli dla większego grona osób.

Liczba wiernych w kościołach nadal będzie dostosowana do powierzchni obiektu sakralnego. Według nowych wytycznych w niedzielę 17 maja w kościołach będzie mogła przebywać jedna osoba na każde 10 metrów kwadratowych. Oznacza to, że np. w kościołach o powierzchni 500 metrów kwadratowych będzie mogło przebywać 50 osób.

Do tej pory limit wiernych w kościołach wynosił 1 osoba na 15 metrów kwadratowych. Dla przypomnienia - na początku tuż po wprowadzeniu obostrzeń w kościołach mogło być maksymalnie 5 osób.

Ogłaszając kolejny etap odmrażania gospodarki, premier Mateusz Morawiecki powiedział, że zwiększenie limitu osób w kościołach zacznie obowiązywać już od najbliższej niedzieli. W ten sposób obchody setnej rocznicy urodzin Jana Pawła II będą mogły się odbywać w nieco większym gronie wiernych, niż do tej pory zakładano.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić