Karolina Woźniak| 

Odłączyli 6-latkę od aparatury. Ojca wywlekli siłą. Dramatyczne nagranie ze szpitala

125

59-letni Rashid Abbasi został zakuty w kajdanki i siłą wywleczony ze szpitala. Mężczyzna chciał spędzić ostatnie chwile z umierającą 6-letnią córką po tym, jak lekarze poinformowali go o tym, że zamierzają odłączyć aparaturę utrzymującą dziecko przy życiu.

Odłączyli 6-latkę od aparatury. Ojca wywlekli siłą. Dramatyczne nagranie ze szpitala
Ojciec umierającej 6-latki nie zdążył pożegnać się z córką (YouTube, Sky News)

59-letni konsultant medyczny został siłą wyciągnięty z sali jego córki. Całe zajście uwieczniła kamera policyjna umieszczona na mundurze funkcjonariusza. Rashid od prawie 30 lat pracował w brytyjskiej służbie zdrowia.

Niepokojący incydent miał miejsce na północy Anglii. Nie podano jednak nazwy szpitala ze względów bezpieczeństwa.

Anglia. Dramat w szpitalu. Nie pozwolili ojcu pożegnać się z umierającą córką

Policja została wezwana na miejsce po tym, jak rodzice 6-latki cierpiącej na rzadką chorobę Niemanna-Picka, wdali się w sprzeczkę z lekarzami. Pracownicy służby zdrowia nalegali, żeby pozwolić Zainab umrzeć, ale rodzice nie chcieli się na to zgodzić. Walczyli o to, żeby utrzymać dziecko przy życiu.

Zobacz także: Father who was dragged away from dying child's bedside takes legal action

Po przybyciu policjantów na miejsce funkcjonariuszka krzyknęła do Rashida, że ten "zachowuje się jak zwierzę". Oficerowie nie pozwolili mu również wyciągnąć z kieszeni lekarstw, które mężczyzna musi zażywać. 59-latek został aresztowany.

Nagranie pokazuje, jak brytyjska służba zdrowia traktuje pacjentów, którzy nie zgadzają się z decyzją lekarzy. Matka 6-latki błagała funkcjonariuszy, żeby "okazali współczucie" i pozwolili im spędzić ostatnie chwile z córką. Po chwili policjant wydał ostatnie ostrzeżenie i zakuł mężczyznę w kajdanki.

Zobacz także: Zobacz także: Pandemia koronawirusa wciąż groźna. WHO zwołuje specjalne posiedzenie
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić