Karolina Woźniak| 

Kelnerka zaniemówiła, gdy spojrzała na paragon. Tego się nie spodziewała

202

Przez pandemię koronawirusa większość kawiarni i restauracji była zamknięta, a wielu straciło pracę. Jedną z takich osób była Katie Taylor, która niedawno wróciła do zawodu i pracuje jako kelnerka w jednym z pubów w Indianie.

Kelnerka zaniemówiła, gdy spojrzała na paragon. Tego się nie spodziewała
Kelnerka otrzymała ogromny napiwek. Zalała się łzami (Facebook, Heather Lorraine)

Podczas jednej ze zmian Katie obsługiwała kobietę, której rachunek wyniósł 35 dolarów (ok. 131 złotych). Zazwyczaj klienci zostawiają napiwki, które wynoszą 10 - 15 proc. wartości rachunku. Kelnerka z Indiany otrzymała jednak znacznie więcej.

Kelnerka zaniemówiła, gdy spojrzała na paragon. Tego się nie spodziewała

Heather Hotrum, klientka, która dała Katie wysoki napiwek, wzięła udział w akcji "Venmo Challange", która zyskała sporą popularność w mediach społecznościowych. Ludzie odkładają pieniądze za pośrednictwem Venmo (mobilnej usługi płatniczej należącej do PayPal), a wręczają je komuś w ramach niespodzianki.

Akcja jest dość popularna wśród osób pracujących w gastronomii. Ludzie nominują swoich kolegów i wybierają tych, którzy mają dostać spory zastrzyk gotówki. W ten sposób chcą pokazać ludziom, że bycie dobrym i sprawianie komuś przyjemności nie jest przeżytkiem. Tym razem padło na Katie.

Kelnerka otrzymała napiwek w wysokości 330 dolarów (ponad 1200 złotych). Jej reakcję nagrała Heather. Katie zalała się łzami - nie mogła uwierzyć w to, co widzi.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Jak podaje serwis news.com.au, Heather bardzo cieszy się z faktu, że mogła kogoś uszczęśliwić. Nagranie również wzruszyło internautów. Jedna z osób napisała, że "gdyby tylko miała 500 dolarów, od razu przekazałaby je Katie". "W moich oczach stanęły łzy" - napisała inna internautka.

Zobacz także: Zobacz także: Spełniamy marzenie Powstańca. Odczytaliśmy wasze wpisy
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić