o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Kosma Szczepaniak
|

Odmrażanie gospodarki. Kiedy czwarty etap? Będzie inaczej niż do tej pory

5
Podziel się

Wszyscy Polacy czekają na czwarty, ostatni etap odmrażania gospodarki ze skutków koronawirusa. Wiele wskazuje na to, że już w tym tygodniu oficjalną konferencję prasową zorganizują premier oraz minister zdrowia. Szczegóły zdradziła minister rozwoju, Jadwiga Emilewicz.

Odmrażanie gospodarki. Kiedy czwarty etap? Będzie inaczej niż do tej pory
(Getty Images)
bEsmIeWd

Trzeci etap odmrażania polskiej gospodarki obowiązuje od 18 maja. To właśnie wtedy ponownie umożliwiono Polakom wizytę w salonie fryzjerskim, u kosmetyczki czy wyjście do restauracji. Był to przedostatni etap luzowania obostrzeń, które wprowadzono na terenie kraju w związku z rozprzestrzeniającym się koronawirusem.

Życie wraca powoli do normalności. Większość branż zaczyna już normalnie funkcjonować, dlatego Polacy zastanawiają się, kiedy otwarte zostaną pozostałe miejsca, które wciąż są objęte licznymi zakazami.

bEsmIeWf

Odmrażanie gospodarki. Kiedy czwarty etap znoszenia obostrzeń?

Dotychczasowe działania rządu oraz rozwój sytuacji epidemiologicznej w kraju pozwalają dość dokładnie oszacować, kiedy zacznie obowiązywać ostatni etap luzowania obostrzeń. Członkowie rządu na każdym kroku podkreślają, że pomiędzy kolejnymi etapami muszą być minimum dwa tygodnie przerwy. Do tej pory każdy etap był wprowadzany po dokładnie takim okresie (14 dni) od ogłoszenia poprzedniego.

Najprawdopodobniej zatem czwarty etap obowiązywać będzie od 1 czerwca. Oficjalna informacja w tej sprawie powinna się pojawić już w tym tygodniu, na specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej z udziałem Mateusza Morawieckiego oraz Łukasza Szumowskiego. Minister rozwoju Jadwiga Emilewicz zdradziła, które sektory gospodarki będą objęte czwartym etapem znoszenia obostrzeń. Będą to przede wszystkim:

  • kina
  • teatry
  • salony fitness oraz siłownie
bEsmIeWl

Emilewicz zaznaczyła jednak, że tym razem otwieranie ww. miejsc może odbywać się w innym systemie niż do tej pory. Minister rozwoju w rozmowie z "Gazetą Wrocławską" zasugerowała, że od 1 czerwca mogą zostać uruchomione tylko niektóre podmioty, które zostaną uwzględnione w etapie. Większość miejsc ma zostać otwarta jednak dopiero w połowie czerwca pod ścisłym reżimem sanitarnym.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bEsmIeWG
KOMENTARZE
(5)
Lila
rok temu
A co z placami zabaw? I otwarciem granic?
Ja
rok temu
A co z gabinetami masażu
Proszę
rok temu
Sądzę że organizacja wesel wzeznosci od sali gdxy był organizowane na np. Na 150 200 osób to na połowę tak aby państwo młodzi mogli też wiekrzym gronie odbyły się uroczystości. Jeśli rządu ktoś czyta lub ktoś informuje
bEsmIeWH
fioo
rok temu
Co z solarium ?! Kosmetyczki permamentnie tatuują a solaria zamkniete !
Jjjjjj
rok temu
Otwórzcie lotniska . Ludzie chcą do rodzin przyleciec
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić