aktualizacja 

Odwołanie Barskiego. Giertych zwraca się do Ziobry

470

Roman Giertych zakpił ze Zbigniewa Ziobry i nazwał go na platformie X "prawniczym zerem". Nawiązał tym samym do zamieszania w Prokuraturze Krajowej i odwołania Dariusza Barskiego ze stanowiska.

Odwołanie Barskiego. Giertych zwraca się do Ziobry
Minister Ziobro chce prewencyjnie konfiskować majątki. (KPRM, KPRM (Public Domain))

Prokurator Generalny Adam Bodnar 12 stycznia podjął decyzję, że Dariusz Barski nie będzie już Prokuratorem Krajowym. Zakwestionował tym samym działania Zbigniewa Ziobry, który przywrócił Barskiego w 2022 r. do czynnej służby.

Roman Giertych kpi z Ziobry

Pełniącym obowiązki Prokuratora Krajowego został prokurator Prokuratury Krajowej Jacek Bilewicz - podał w piątek resort w serwisie X.

Ministerstwo Sprawiedliwości poinformowało, że przywrócenia prokuratora Dariusza Barskiego do służby w 2022 r. dokonano bez podstawy prawnej. Zbigniew Ziobro nie mógł tego dokonać. Ministerstwo zaznaczyło, że Barski "nie spełnia przesłanek" do bycia Prokuratorem Krajowym i od piątku nie pełni tej funkcji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: 800 plus już na kontach. Polacy zabrali głos

Adam Bodnar spotkał się z Dariuszem Barskim. Wręczył mu dokumenty potwierdzające tę decyzję.

Wręczył mu dokument stwierdzający, że przywrócenie go do służby czynnej w dniu 16 lutego 2022 przez poprzedniego Prokuratora Generalnego Pana Zbigniewa Ziobro, zostało dokonane z naruszeniem obowiązujących przepisów i nie wywołało skutków prawnych - wskazano w komunikacie.

Sprawę skomentował Roman Giertych. W krótkim wpisie na platformie X zakpił ze Zbigniewa Ziobry i jego prawniczej wiedzy. Zażartował także, że były Prokurator Generalny nie potrafił skonstruować odpowiednich przepisów, które pozwoliłyby mu na takie działania.

Ale fajnie koledzy z Suwerennej Polski, że zastosowaliście przepisy, które nie obowiązują do betonowania prokuratury. Jesteście prawniczymi zerami - napisał Giertych na X.

W komentarzach internauci zgodzili się z Giertychem. Pytali, jak Ziobro mógł powołać na stanowisko kogoś w stanie spoczynku i dlaczego skorzystał z nieaktualnych przepisów.

Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić