Angelika Karpińska| 

Odznaczył ją Komorowski. Stewardessa z pokładu kapitana Wrony zwolniona z LOT-u

391

W niedzielę Związek Zawodowy Personelu Pokładowego i Lotniczego poinformował, że stewardessa Magdalena Gortat została zwolniona z LOT-u. Gortat była członkiem załogi słynnego lotu kpt. Wrony i otrzymała Złoty Krzyż Zasługi od prezydenta Bronisława Komorowskiego.

Odznaczył ją Komorowski. Stewardessa z pokładu kapitana Wrony zwolniona z LOT-u
Kapitan Wrona i załoga Boeinga 767-300ER podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim w 2011 roku. (Newspix)

Związek Zawodowy Personelu Pokładowego i Lotniczego (ZZPPiL) poinformował, że Magdalena Gortat otrzymała wypowiedzenie w niedzielę rano. Zdaniem związkowców kobieta została zwolniona z LOT-u za udział w strajku.

Magdalena Gortat, szefowa pokładu Dreamlinera. Wzorowa stewardessa i pracownik Polskich Linii Lotniczych LOT. Niestety nie dla Prezesa. Odważyła się na krytykę, biorąc udział w strajku. To przekreśla wszystko. Zemsta jest ważniejsza dla Prezesa LOTu, niż zasługi dla firmy. Liczą się tylko prywatne pobudki... - czytamy na facebookowym profilu ZZPPiL.
Dostałam wypowiedzenie. Jest niedziela, w związku z tym nie udało mi się zapoznać z podstawą zwolnienia. Jest to dla mnie zaskoczenie po 26 latach pracy - skomentowała w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" Magdalena Gortat.
Trwa ładowanie wpisu:facebook

Magdalena Gortat pracowała w PLL LOT od wielu lat. W 2011 r. stewardessa brała udział w słynnym awaryjnym lądowaniu samolotu Boeing 767-300ER na Lotnisku Chopina w Warszawie.

Podczas lotu PLL LOT 016 z Newark do Warszawy w samolocie stwierdzono usterkę centralnego systemu hydraulicznego. W trakcie podejścia do lądowania nie wysunęło się podwozie. Mimo to kapitanowi Tadeuszowi Wronie udało się bezpiecznie wylądować, a załoga przeprowadziła wzorową ewakuację.

Ówczesny prezydent Bronisław Komorowski wręczył ordery i odznaczenia dla załogi samolotu oraz przedstawicieli służb ratunkowych. Magdalena Gortat otrzymała Złoty Krzyż Zasługi.

Grupowe zwolnienia w PLL LOT

Pod koniec ubiegłego roku PLL LOT poinformowały o planowanych zwolnieniach grupowych, które miały objąć nie więcej niż 300 osób. Tłumaczono, że to efekt złej sytuacji finansowej spółki. Jednak Związek Zawodowy Personelu Pokładowego Lotniczego już wcześniej informował o sposobie, w jaki informowano pracowników o zwolnieniach. Niektórzy otrzymali wypowiedzenia e-mailem w Walentynki.

Słyszeliście o zwalnianiu z pracy w niedzielę? O 6 rano? Mailowo? Tak, znowu LOT. To jest niewiarygodne, co się tu ludziom robi - pisał 14 lutego ZZPPiL.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Zobacz także: Nadchodzi trzecia fala epidemii. Będą zwolnienia?

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić