Odzyskano luksusowe auta warte 1,7 mln zł. Akcja służb w Warszawie
Policjanci ze stołecznego wydziału zajmującego się zwalczaniem przestępczości ekonomicznej odzyskali na terenie Warszawy pojazdy o łącznej wartości blisko 1,7 mln złotych. Ich przywłaszczenie zgłosił leasingodawca w związku z zaległościami w spłacie kredytów.
Policjanci z piaseczyńskiej komendy zostali powiadomieni o przywłaszczeniu luksusowych pojazdów wartych łącznie blisko 1,7 mln złotych. W rozwiązanie sprawy włączyli się funkcjonariusze ze stołecznego Wydziału do walki z Przestępczością Ekonomiczną.
W wyniku podjętych czynności operacyjnych policjanci ustalili miejsca postoju pojazdów, które następnie zabezpieczyli.
Sceny jak z filmu akcji. Zaskakujący finał pościgu pod Zieloną Górą
Po przeprowadzonych oględzinach odzyskany Bentley oraz dwa Lamborghini zostały przekazane leasingodawcy, który zgłosił ich przywłaszczenie w związku z zaległościami w spłacie kredytów.
Za popełnienie tego przestępstwa kodeks karny przewiduje karę od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.
Śledztwo nadzorowane jest przez Prokuraturę Rejonową Warszawa Śródmieście-Północ.