Ogromna tragedia na lotnisku. Skoczkowi nie rozwinął się spadochron

168

Do tragicznego wypadku doszło na lotnisku w Pile (woj. wielkopolskie). Nie żyje skoczek spadochronowy, któremu nie otworzył się spadochron. Mężczyzna zginął na miejscu. Już po kilku minutach pojawiła się policja oraz straż pożarna, która zabezpieczała miejsce tragedii.

Ogromna tragedia na lotnisku. Skoczkowi nie rozwinął się spadochron
Ogromna tragedia na lotnisku. Mężczyźnie nie rozwinął się spadochron. Zdjęcie ilustracyjne (YouTube)

Do tragedii w Wielkopolsce doszło w niedzielę (24 września) około godz. 13:30. Według portalu 7dni.pila.pl, na terenie lotniska odbywały się skoki spadochronowe. W pewnym momencie skoczek spadł na płytę lotniska. Poniósł śmierć na miejscu.

50-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu toruńskiego, skoczył z samolotu z wysokości około 2000 metrów. Niestety z niewyjaśnionej przyczyny nie rozwinął mu się spadochron - mówi Wojciech Zeszot z Komendy Powiatowej Policji w Pile.

50-latek był instruktorem spadochronowym. Na miejscu już po kilku minutach pojawiła się policja oraz straż pożarna, która zabezpieczała miejsce zdarzenia.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Gwiazdy, które przyznały się do depresji

Na lotnisko w Pile przybył także prokurator. Działania na terenie lotniska mogą potrwać jeszcze kilka godzin.

Lokalne media podają, że według nieoficjalnych ustaleń przyczyną wypadku mogło być nagłe pogorszenie się zdrowia skoczka podczas lotu. Mężczyzna mógł zemdleć lub z innego powodu nie być w stanie otworzyć spadochronu. Warto podkreślić, że to niepotwierdzone doniesienia. Oficjalną przyczynę zgonu poznamy dopiero po sekcji zwłok 50-latka.

Przyczyny wypadku oprócz prokuratury wyjaśniać będą też przedstawiciele Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych.

Lądowisko w Pile położone jest w północno-zachodniej części miasta. Powstało w 2012 roku na terenie byłego lotniska wojskowego, figuruje w ewidencji lądowisk Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Dysponuje jedną asfaltobetonową drogą startową o długości 2400 m.

Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić