o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
KOZ
|

Ogromny spadek poparcia dla PiS. Jest nowy sondaż

64
Podziel się

Prawo i Sprawiedliwość w drugiej połowie października zanotowało ogromny spadek poparcia. Ostatnie badanie CBOS pokazuje, że na partię rządzącą zagłosowałoby teraz 28 proc. Polaków. To aż o 7 punktów procentowych mniej niż jeszcze na początku miesiąca. Wzrost zaliczyły ugrupowania opozycyjne.

Ogromny spadek poparcia dla PiS. Jest nowy sondaż
Prawo i Sprawiedliwość traci poparcie (PAP, PAP/Wojciech Olkuśnik)
bESVwPDV

Druga połowa października przyniosła spore zmiany w sondażach. Największy spadek poparcia zanotowała Zjednoczona Prawica, na którą jeszcze kilka tygodni temu zagłosowałoby 34,6 proc. osób.

Teraz poparcie dla partii rządzącej jest znacznie mniejsze. Aktualnie swój głos oddałoby na nich 28,4 proc. ankietowanych, co oznacza spadek aż o 7,2 pkt proc.

bESVwPDX

Na drugim miejscu umocniła się Koalicja Obywatelska. Na największą partię opozycyjną zagłosowałoby 17,2 proc. osób. Pierwszą trójkę zamyka natomiast ugrupowanie Polska 2050 Szymona Hołowni z wynikiem 12,2 proc.

Sondaż wyborczy. Te partie weszłyby do Sejmu

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w tej chwili, do Sejmu weszłoby łącznie pięć partii. Oprócz trzech wspomnianych, próg wyborczy pokonałaby jeszcze Konfederacja (7,6 proc. - wzrost o 1,9 pkt proc.), a także Lewica (4,7 proc.).

bESVwPEd

CBOS zauważył, że PiS taki spadek zanotował w ostatnim czasie tylko raz. Doszło do tego w 2020 roku. Co ciekawe, w podobnym okresie.

Badanie przeprowadzono w dniach 18-28 października na reprezentatywnej próbie osób. Wzięło w nim udział 1157 osób.

bESVwPEe
Zobacz także: Nielegalna próba przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. Wideo Straży Granicznej
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bESVwPEy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(64)
Ann
miesiąc temu
Jest nadzieja Polacy się nareszcie budzą,teraz tylko trzeba zrobić myk ze średniowiecza do 21 wieku
Koniec pisu w...
miesiąc temu
Do troli to że pis jest do dupy widać na wszystkim i nie znaczy to że ktoś przeciw pis jest za po ,bo to ta sama banda złodzieji tyljo pis ma iq 10 przy 100 po jak rzadzą. A kradna tak samo ,no i kolesiostwo pisu jest 10000 wieksze niż za po .A dla mnie i pis i po to dla polski zło tyle że pis nic nie zrobił .
Domino
miesiąc temu
Lewica z 4,7 wchodzi do sejmu? To 5% próg już nie obowiązuje?
bESVwPEz
Donek Zbawca
miesiąc temu
Polacy to niewdzieczny Narod !!! W sondarzach mowia ze POpieraja PO a glosuja na PiS …
Gulo
miesiąc temu
Rząd mówi, że inflacja jest 6,8%, no to owoce kiwi w lutym były po 70 gr sztuka a dzisiaj są po 2 złote, to jest 7 procent inflacji? czy w tym rządzie jest ktoś i umie policzyć ile to jest róznicy w procentach?
Blondyna
miesiąc temu
Chociaż raz ten sondaż pokazuje co jest wart PiS, chociaż to i tak jest za duże procentowo poparcie bo kogo bym nie znał to wszyscy maja dosyć rządów tej partii i stanowczo mówią, że nie zagłosują więcej na PiS co daje 0% poparcia, a więc ten sondaż kłamie.
gerda
miesiąc temu
Gdzie będziecie wiać?. Ale swoje i tak trzeba będzie odsiedzieć swoje.
gregorrek
miesiąc temu
Opublikowanie tych wyników spowodowało niemały zamęt. To fakt... – ... Był to jednak zamęt grubymi nićmi szyty i wiemy, lep jakiej propagandy kryje się za tymi nićmi... – ... Dlatego też, te haniebne wyniki zewrą jeszcze bardziej nasze szeregi... – To wszystko każe nam powiedzieć mocno i stanowczo... – ... sondażowym skrytożercom mówimy NIE! – Brygada młodzieżowa zobowiązuje się zaciągnąć wartę młodzieżową przy nowo zamówionych sondażach i wynikach, dla uczczenia rocznicy powstania naszej partii.
molo
miesiąc temu
Kolejna prowokacja!
gregorrek
miesiąc temu
Zara zrobio "swoje sądarze" i wyjdzie 45% poparcia, 10% przeciw, pozostałe 45% niezdecydowani, wahaja się....ogolnie dobrobyt i zadowolenie a co najważniejsze ominęła nas recesja która niszczy ełropę.....jednym słowem sukces!
real
miesiąc temu
osobiscie Ja, moja rodzina i duze grono znajomych nie odda glosu na PIS, posłów czy senatorów PIS -dlaczego : 1. nie kupuje sie wyborców podatnika kasa , 500+, emerytury, 13,14, dopłaty dla buraków ze wsi itp. 2. złodziejstwo, nepotyzm, znajomosci, korupcja -a nie takie obiecanki wyborcze były PIS 3. zła polityka w stosunku do UE,i naszych sasiadów 4. ustawki polityczne, ustawki w obsadzaniu stanowisk rzadowych wbrew obietnicom merytoryczny rzad fachowców. 5 brak wizji w zakresie bezpieczenstwa zewnetrznego, wewnetrznego RP 6. gigantyczne podwyzszki cen, uslug, energetyki, itp. 7. brak wyzji politycznej w temacie ZFZ 8 . zlodziejstwo i doplaty , kupowanie kleru w celach politycnzych. PIS praktycznie w zadnym temacie obiecanek wyborczych nie spelnił zalozen politycnzych doprowadzajac RP do Bankructwa .
Pamiętacie PO...
miesiąc temu
Widać część łyka tę waszą poropagandę! Ja chciałbym widzieć nie zadowolonych z rządów pis, jakbyśmy dziś cofnęli czas do rządów PO. Ludzie by nie uwierzyli, że mogło być tak źle, ale pamięć krótka, do dobrobytu przywykliśmy, a teraz marzy się brak podatków i paliwo za darmo!
Jaro
miesiąc temu
To jakieś bzdury.PIS będzie miał w wyborach 45%.
bESVwPEr
tages
miesiąc temu
"zasadzą" jakąś kiełbachę, tym darują, tamtym dołożą, wywołają jakiś kolejny konflikt by skłócić naród, znajdą temat zastępczy, spuszczą bojówki i będzie ok tz słupki wzrosną
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić