W lubuskim lesie czai się niebezpieczeństwo. Leśnicy proszą o pomoc

168

Na terenie Nadleśnictwa Krzystkowice (woj. lubuskie) nieopodal miejscowości Łagoda znaleziono umocowane w ziemi bardzo niebezpieczne szpikulce. Leśnicy apelują o ostrożność i proszą o pomoc w ujęciu sprawcy, zanim dojdzie do nieszczęścia.

W lubuskim lesie czai się niebezpieczeństwo. Leśnicy proszą o pomoc
Takie "niespodzianki" znaleziono w okolicach miejscowości Łagoda. (Facebook)

"Jakim trzeba być człowiekiem, żeby zastawić taką pułapkę na leśnej drodze?!" - pytają leśnicy. W lesie koło miejscowości Łagoda podleśniczy znalazł dwa ostre gwoździe, głęboko wbite w ziemię.

Taka "niespodzianka" czekała na naszego podleśniczego w lesie w okolicach miejscowości Łagoda. Tym razem skończyło się na dziurawych oponach, ale wyobraźmy sobie, co by się stało, gdyby ofiarą tego bezmyślnego i złośliwego występku zostało dziecko, grzybiarz, czy zwierzę - informują leśnicy z Nadleśnictwa Krzystkowice.

Leśnicy szukają sprawcy

Leśnicy apelują o ostrożność, niewykluczone bowiem, że takich szpikulców na terenie lasu może być więcej. Przy okazji proszą o pomoc w ujęciu sprawcy, zanim dojdzie do nieszczęścia.

Jeśli ktoś był świadkiem podobnych zachowań (lub tego konkretnego) bardzo prosimy o informację. Działalność tego kiepskiego żartownisia może skończyć się tragedią - apelują leśnicy.

Nadleśniczy Andrzej Staniszewski w rozmowie z "Gazetą Lubuską" opowiedział o swoich podejrzeniach na temat tego, w kogo był wymierzony atak.

To bardzo dziwne. Na terenie naszego nadleśnictwa zdarzyło się to pierwszy raz. Wziąłem pod uwagę, że miejsce, gdzie znalezione zostały te śruby, umiejscowione jest między kanałem w Krzywańcu a zbiornikiem Dychowskim. Jest tam wiele stanowisk wędkarskich. Może chodzi o rywalizację między wędkarzami? Może jeden drugiemu chce utrudnić połów? Ale to tylko domysły - przypuszcza nadleśniczy.
Trwa ładowanie wpisu:facebook
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Znalazł trufle. Wyjaśnił, z czym można je pomylić
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić