Koronawirus. Ojciec Andrzeja Dudy podjął decyzję. Chodzi o szczepienie przeciw COVID-19

159

Profesor Jan Tadeusz Duda zdradził, że zamierza się zaszczepić. Jeśli byłaby taka możliwość, mógłby zrobić to wspólnie ze swoim synem Andrzejem Dudą – mówi w rozmowie z "Super Expressem".

Koronawirus. Ojciec Andrzeja Dudy podjął decyzję. Chodzi o szczepienie przeciw COVID-19
Prezydent Andrzej Duda (PAP)

Profesor Jan Tadeusz Duda, ojciec prezydenta Andrzeja Dudy zdradził, że zamierza się zaszczepić. W kwietniu skończy 72 lat i jest zaliczany do grupy pierwszej, dlatego szczepionkę może otrzymać już niedługo.

Jan Tadeusz Duda dodał, że mógłby się zaszczepić wspólnie ze swoim synem. Na przykład w ramach akcji promocyjnej.

Andrzej Duda zaszczepi się z ojcem?

Czemu nie! Zaszczepiłbym się z synem, jeśli oczywiście by chciał. I jeśli byłyby takie wskazania, że to będzie korzystne z punktu widzenia społecznego, to jestem za – zdradza w rozmowie z "Super Expressem".
Zobacz także: Dr Grzesiowski o seniorach, którzy stoją w kolejce do rejestracji na szczepienia

W piątek ruszyła rejestracja na szczepienia osób 70+. Szef KPRM Michał Dworczyk przekazał podał, że dla tej grupy zostało około 1,2 mln terminów. Liczba seniorów między 70. a 80. rokiem życia to z kolei 2,7 mln.

Seniorzy mogą rejestrować się na trzy sposoby. Przez telefon (989), przez internet (pacjent.gov.pl) lub w punkcie szczepień. Co istotne, starsze osoby nie muszą zgłaszać się osobiście. Może ich zapisać ktoś z rodziny - wystarczy numer PESEL i numer telefonu komórkowego.

Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić