Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MMC
|

Ojciec Dudy ma kłopoty. Złożono skargę

440
Podziel się:

Jan Duda, ojciec prezydenta Andrzeja Dudy ma niemały problem. Czy jeśli zostanie pociągnięty do odpowiedzialności, pomoże mu wysoko postawiony syn?

Ojciec Dudy ma kłopoty. Złożono skargę
Andrzej Duda. (PAP)

Prof. Jan Duda oprócz tego, że jest ojcem prezydenta, zasiada w samorządzie. Jest przewodniczącym sejmiku Małopolski. Okazuje się, że jako przewodniczący narobił sobie niemałych kłopotów.

Skargę do samego wojewody na Jana Dudę złożył Jerzy Federowicz i Marek Sowa. O co poszło? Duda miał dopuścić się złamania aż dwóch ustaw. Mowa o ustawie o wykonywaniu mandatu posła i senatora i o ustawie o samorządzie województwa, która daje klubom opozycyjnym możliwość wprowadzenia na sesję przynajmniej jednego projektu rezolucji, apelu lub uchwały.

Marek Sowa w przekazał "Gazecie Wyborczej", że radni z ramienia Koalicji Obywatelskiej mieli zostać podczas sesji zablokowani w tej kwestii. Chodzi Regionalny Program Operacyjny 2021-2027. Sowa twierdzi, że samorząd został okradziony na 6 milionów.

W rządowym rozdaniu zostaliśmy zwyczajnie okradzeni. 6 miliardów złotych mniej to kwota, która nie może być zaakceptowana przez nikogo, a tym bardziej przez tych, którzy składali ślubowanie, że będą służyć Małopolsce i walczyć o jej interesy - mówi cytowany przez Super Express Marek Sowa.

Projekt nie musi być rozpatrzony, jeśli został źle złożony. Radni utrzymują jednak, że w ich dokumencie błędów nie było.

Każdy projekt musi mieć większość, żeby być przyjęty, ale rozpatrywany musi być zawsze, jeśli został prawidłowo złożony. A przecież nikt nie kwestionował prawidłowości złożenia projektu tej rezolucji - mówi Sowa.

Zobacz także: Ofiary COVID-19. "Jak wymarcie sporego miasta"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(440)
kkkk
rok temu
miliony czy miliardy?
kkk
rok temu
od kogoś porządki treba zacząć
Przekonany
rok temu
Duduś podpisze wszystko, w tym ułaskawienie tatuśka.
egieneko
rok temu
6 miLIOnów, czy 6 miLIARdów? - bo to jest pewna różnica. (co wcale nie zmienia meritum sprawy!)
łaskawy pan
rok temu
duda dudę ułaskawi bez wyroku bo już to tylko o podpis chodzi a ten to akurat długopisów ma dosyć
POSEŁ
rok temu
Moderatorze widzę że nic sobie nie robisz z mojego strzeżenia więc pozwolę sobie cię uświadomić że " Zgodnie z art. 135. § 2. Kodeksu Karnego, „Kto publicznie znieważa Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3”." robię w tej chwili zrzuty ekranu i jak wcześniej ciebie i internautów ostrzegałem zawiadamiam w tej sprawie prokuraturę
gość
rok temu
Brud za uszami to znak szczególny każdego PiS-owca.
pisanka
rok temu
ADRIANEK DLA NAS JEST ŁASKAWY BO NAM SIE TO NALEŻY !!!
tfuusek
rok temu
......sowa czy to szczuja z PO a jego brat ks. przepraszał za judzenie na PiS w tvjen...????
Post
rok temu
Z mocy pisowskiego prawa jest zawsze niewinny, i wara wam od ojca dziecka narodu.
absmak
rok temu
Jaki problem Andrzej ulży sądom i ułaskawi lub wycofa z sądu jak Ziobro sprawę Obajtka.
chyba
rok temu
po wyborach będzie siedział
retro
rok temu
A Sasin z tych 6 mln zlotych to sie smieje, tak samo jak Kaczynski z promessy kredytowane na Srebrna Tower
aka
rok temu
Ten sojusz ołtarza i tronu odbije nam się wszystkim czkawką. A Częstochowy, tamtych zakonników to już kompletnie nie rozumiem. Jak nie ewangeliści, to teraz msza za obajtka, a chłop nie potrafi wytłumaczyć skąd wziął 800 tyś. w czasach gdy niewiele zarabiał. oj kaczynski jak ty chcesz jednoczyć ten kraj, jak tu wałek na wałku i wałkiem pogania.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić