aktualizacja 

Ojciec miał już dość. Przestępca seksualny zginął z jego rąk

125

Szerokim echem w mediach na całym świecie odbiła się sprawa Levi Axtella. Amerykanin zamordował przestępcę seksualnego, który miał prześladować jego córkę. Następnie morderca sam zgłosił się na komisariat policji.

Ojciec miał już dość. Przestępca seksualny zginął z jego rąk
Levi Axtell został zatrzymany (Cook County Sheriff's Office)

8 marca Levi Axtell wszedł na komisariat policji w amerykańskim hrabstwie Cook. 27-latek był cały we krwi. Następnie upadł na kolana i ogłosił, że chwile wcześniej zamordował człowieka. Z rękoma założonymi na głowę zażądał skucia kajdankami i zagroził, że skrzywdzi innych, jeśli nie zostanie powstrzymany. Policjanci niezwłocznie go aresztowali.

Ofiarą Axtella był Lawrence V. Scully. Po zgłoszeniu się 27-latka na policję funkcjonariusze udali się do domu domniemanej ofiary w Grand Marias. Potwierdził się tam czarny scenariusz, o którym mówił Amerykanin. Wewnątrz znaleziono zmasakrowane ciało 77-latka. Wcześniej policjanci otrzymali zgłoszenie, jak Axtell rozbił tam samochód na podjeździe i wbiegł do środka.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "To wyraz pogardy". Schetyna komentuje "aferę mięsną"

Sprawą morderstwa zajęła się policja. Na jaw wyszły powiązane fakty. W 1979 roku Scully został skazany za molestowanie 6-letniej dziewczynki. W 2018 roku Axtell oskarżył Scully'ego o "prześladowanie" i "próbę uwodzenia" jego kilkuletniej córki. Starał się uzyskać nakaz ochrony przed starszym mężczyzną, jednak nie udało mu się.

W 2020 roku Levi Axtell odgrażał się w mediach społecznościowych, że lekarstwem dla pedofilów jest tylko kula z pistoletu. To właśnie obawy o bezpieczeństwo córki miały być motywem morderstwa. Napastnik odebrał życie przestępcy przy użyciu łopaty i poroży łosia. 27-latek został postawiony w stan oskarżenia pod zarzutem morderstwa drugiego stopnia. Obecnie przebywa w areszcie z możliwością wyjścia na wolność za kaucją w wysokości 1 miliona dolarów.

Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić