Marcin Lewicki| 

Ojciec Rydzyk będzie świętował. Już w sobotę zjadą się fani Radia Maryja

87

Toruń szykuje się na urodziny Radia Maryja. Jedna z największych imprez w mieście odbędzie się w najbliższą sobotę (2.12). Do miasta przyjadą fani rozgłośni ojca Tadeusza Rydzyka z całej Polski, a mieszkańcy muszą liczyć się ze znacznymi utrudnieniami.

Ojciec Rydzyk będzie świętował. Już w sobotę zjadą się fani Radia Maryja
Ojciec Tadeusz Rydzyk organizuje 32. edycję urodzin Radia Maryja. Torunianie będą mieli problemy (AKPA, AKPA)

To już 32. edycja imprezy, organizowana przez najsłynniejszego redemptorystę w Polsce. W trakcie obchodów w Arenie Toruń (hali sportowo widowiskowej przy ul. Bema w Toruniu) odbędą się m.in. liczne nabożeństwa, uroczystości i koncerty. Będzie się działo!

Z pewnością - jak co roku - hala zapełni się wiernymi z całej Polski. Bardzo możliwe, że frekwencja przekroczy nawet 15 tysięcy osób. To więcej niż chodzi np. na zawody żużlowe w mieście albo mecze koszykarskiej ekstraklasy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Polscy biskupi w Watykanie. "Dostaję szamotania pępka"
Uroczystość będziemy transmitować, ale przybywajmy osobiście. Poczujmy radość spotkania we wspólnocie apostolskiej kochającej Pana Boga, Matkę Najświętszą, Kościół i Ojczyznę - powiedział na antenie toruńskiej rozgłośni ojciec Tadeusz Rydzyk, cytowany przez Super Express.

Mieszkańcy muszą liczyć się z problemami

Torunianie nie będą mieli jednak tego dnia łatwo. Miejski Zarząd Dróg w Toruniu już zapowiada, że wyłączone z ruchu będą kluczowe ulice w mieście.

MZD przekazuje, że wiele ulic będzie wyłączonych z ruchu między godziną 7:00 i 12:00.

Dojazd od strony ul. Grudziądzkiej będzie ograniczony. Utrudnienia w ruchu mogą wystąpić na Drodze Starotoruńskiej. W godzinach 9.00 - 12.00 spodziewany jest przyjazd pielgrzymów do znajdującego się w tym miejscu kościoła pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II - mówi w rozmowie z Super Expressem Agnieszka Kobus-Pęńsko, rzeczniczka MZD.

Przedstawiciele MZD zaznaczają, że część ulic będzie czasowo ograniczona dla ruchu drogowego między godziną 9:00 i 21:00. To m.in. ulica Bema (od ul. Osmańskiego do pl. Hoffmanna).

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić