o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
JKM
|

Zamach na Radio Maryja? Ojciec Rydzyk przerażony apeluje

790
Podziel się

Działania Stowarzyszenia Watchdog to zamach na Radio Maryja i TV Trwam – ocenił ojciec Tadeusz Rydzyk. Organizacja domaga się upublicznienia sprawozdań finansowych fundacji redemptorysty. Ojciec dyrektor nazwał to "nękaniem" i zachęcił do przesyłania w tej sprawie listów do najwyższych władz państwowych.

Zamach na Radio Maryja? Ojciec Rydzyk przerażony apeluje
(Getty Images)
bEDGaCad

Sieć Obywatelska Watchdog Polska wytoczyła jakiś czas temu proces należącej do Tadeusza Rydzyka fundacji Lux Veritatis. Chodzi o niejasne wydatkowanie pieniędzy, które otrzymała z budżetu państwa. Do stanięcia w obronie fundacji zachęcał podczas XXX Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę sam ojciec dyrektor.

Ojciec dyrektor o zamachu na Radio Maryja i TV Trwam. "Nie łudźmy się"

Tadeusz Rydzyk zwrócił się do pielgrzymów, aby pisali o ostatnich atakach i nękaniu fundacji Lux Veritatis do prezydenta, premiera oraz do marszałek Sejmu. Do procesu, który Watchdog Polska wytoczył nadawcy Radia Maryja i TV Trwam - w związku z rzekomym nieujawnieniem informacji publicznej - duchowny nawiązał podczas wystąpienia na zakończenie pielgrzymkowej Mszy św. na Jasnej Górze.

bEDGaCaf
Watchdog jest finansowany spoza Polski, również przez organizacje antyewangelizacyjne. Bardzo proszę, żebyście wszyscy pisali do pana prezydenta. Podajcie do wiadomości panu premierowi, pani marszałek Sejmu. (…) To jest zamach na Radio Maryja i TV Trwam. Nie łudźmy się – stwierdził ojciec Rydzyk.

Stowarzyszenie Watchdog domaga się ujawnienia sprawozdań finansowych. Ruszył proces ws. fundacji Rydzyka

Proces wytoczony przez Stowarzyszenie Watchdog zarządowi fundacji "Lux Veritatis" ruszył 30 czerwca. Organizacja domaga się postawienia przed wymiarem sprawiedliwości m.in. ojca Tadeusza Rydzyka, ale także jego najbliższego współpracownika, ojca Jana Króla.

bEDGaCal

Organizacja Watchdog Polska w 2016 roku złożyła wniosek, aby fundacja Tadeusza Rydzyka ujawniła, jak rozdysponowała pieniądze otrzymane z funduszy publicznych. Pomimo wielokrotnych próśb, Lux Veritatis nigdy nie przekazała odpowiednich dokumentów. W związku z tym postanowiono o wstąpieniu na drogę sądową.

Sieć obywatelska przygotowała subsydiarny akt oskarżenia przeciwko fundacji ojca Rydzyka. Przedstawiciele Lux Veritatis mają odpowiedzieć za nieudostępnienie informacji publicznej w związku z nadużyciem uprawnień przez funkcjonariusza publicznego. Taki czyn zagrożony jest karą maksymalnie 10 lat pozbawienia wolności.

bEDGaCam

Obejrzyj także: Radio Maryja ignoruje obostrzenia. „Proszenie się o nieszczęście”

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDGaCaG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(790)
WRÓżKA
2 miesiące temu
A no widzisz rydzyku ! Każdy kombinator w kraju nad Wisłą jest ścigany i zmuszany do tłumaczeń przez skarbówkę . Ty i tak masz dobrze , więc siedż cicho , bo jak przyjdzie normalna władza , to nawet nie skarbówka a prokurator zajmie się twoją sprawą.
anty
2 miesiące temu
pod pierdlem do którego trafi będą się zbierały pielgrzymki fanatyków ojca dyktatora, potem już tylko beatyfikacja na świętego
Grzesiek
2 miesiące temu
Przestańcie nazywać tego biznesmena Ojcem, to obraza dla naprawdę wierzących w Boga. To zwykły kanciarz naciągający naiwnych emerytów myślących, że za kasę kupią sobie miejsce w niebie. Nie na tym to polega. Rozliczyć każdy grosz, opodatkować i kasy fiskalne. Równość wobec prawa karnego i podatkowego.
bEDGaCaH
kicz
2 miesiące temu
ty rydzyk, oddasz nasze pieniądze, oddasz.
matt
2 miesiące temu
ojciec Tadeusz jest bezpieczny , pis nie wsadza przestępców w sutannach do więzienia , robi z nich sołtysów
zniesmaczony
2 miesiące temu
KTO SIEJE WIATR---TEN ZBIERA BURZĘ ! co to ojczulek zapomniał??? To może jeszcze coś dla lepszego POSTRZEGANIA LUDZI I ŚWIATA??? Nosił wilk razy kilka - ponieśli i wilka ! i co teraz lepiej ojczulku na SUMIENIU NIE GRYZIE JUŻ TAK BARDZO ???
artur0
2 miesiące temu
Nie tak dawno słyszałem z jego parszywej gęby słowa - "mnie jako katolika, wasze prawo nie dotyczy" a teraz błaga najwyższe władze o ratunek? Większej bezczelności chyba już nigdzie nie spotkamy.
Temida
2 miesiące temu
Jak go sad nie skaze trzeba zebrać podpisy i przeprowadzić referendum!
obcy3
2 miesiące temu
pieniądze nie są boskie lecz publiczne , bierzesz to się rozliczaj........drugiej zbiórki na stocznie nie będzie nie dostałeś kasy na przeżarcie
preczpiSS+
2 miesiące temu
Do paki z nim !!!! Radio niech sobie działa,a ty ODSZIEDZISZ co twoje !!!! Sprawiedliwość !!!!
podatnik na e...
2 miesiące temu
i bardzo dobrze. nareszcie
wanderer
2 miesiące temu
radiomaryja jest finansowane także spoza Polski, również przez organizacje antyewangelizacyjne. (pecunia non olet) . . . zawsze można się przenieść do San Escobar
ks Marek
2 miesiące temu
Tadeusz to świętym człowiek, męczennik, On buduję królestwo niebieskie tu na ziemi , nie czyniąc nic dla Siebie! Ci którzy tak krytykują, czy byli u spowiedzi?! Zostawcie w spokoju Tadeusza! On to robił dla dobra polaków, nie licząc na pochwałę ani nagrodę! Bóg zapłać!
bEDGaCaz
Na barykady
2 miesiące temu
wysłać wojsko ekscelencji Macierewicza z gwardią okupanta watykańskiego i zwyciężymy, jak w 1939.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić