Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JKM
|

Zamach na Radio Maryja? Ojciec Rydzyk przerażony apeluje

792
Podziel się:

Działania Stowarzyszenia Watchdog to zamach na Radio Maryja i TV Trwam – ocenił ojciec Tadeusz Rydzyk. Organizacja domaga się upublicznienia sprawozdań finansowych fundacji redemptorysty. Ojciec dyrektor nazwał to "nękaniem" i zachęcił do przesyłania w tej sprawie listów do najwyższych władz państwowych.

Zamach na Radio Maryja? Ojciec Rydzyk przerażony apeluje
(Getty Images)

Sieć Obywatelska Watchdog Polska wytoczyła jakiś czas temu proces należącej do Tadeusza Rydzyka fundacji Lux Veritatis. Chodzi o niejasne wydatkowanie pieniędzy, które otrzymała z budżetu państwa. Do stanięcia w obronie fundacji zachęcał podczas XXX Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę sam ojciec dyrektor.

Ojciec dyrektor o zamachu na Radio Maryja i TV Trwam. "Nie łudźmy się"

Tadeusz Rydzyk zwrócił się do pielgrzymów, aby pisali o ostatnich atakach i nękaniu fundacji Lux Veritatis do prezydenta, premiera oraz do marszałek Sejmu. Do procesu, który Watchdog Polska wytoczył nadawcy Radia Maryja i TV Trwam - w związku z rzekomym nieujawnieniem informacji publicznej - duchowny nawiązał podczas wystąpienia na zakończenie pielgrzymkowej Mszy św. na Jasnej Górze.

Watchdog jest finansowany spoza Polski, również przez organizacje antyewangelizacyjne. Bardzo proszę, żebyście wszyscy pisali do pana prezydenta. Podajcie do wiadomości panu premierowi, pani marszałek Sejmu. (…) To jest zamach na Radio Maryja i TV Trwam. Nie łudźmy się – stwierdził ojciec Rydzyk.

Stowarzyszenie Watchdog domaga się ujawnienia sprawozdań finansowych. Ruszył proces ws. fundacji Rydzyka

Proces wytoczony przez Stowarzyszenie Watchdog zarządowi fundacji "Lux Veritatis" ruszył 30 czerwca. Organizacja domaga się postawienia przed wymiarem sprawiedliwości m.in. ojca Tadeusza Rydzyka, ale także jego najbliższego współpracownika, ojca Jana Króla.

Organizacja Watchdog Polska w 2016 roku złożyła wniosek, aby fundacja Tadeusza Rydzyka ujawniła, jak rozdysponowała pieniądze otrzymane z funduszy publicznych. Pomimo wielokrotnych próśb, Lux Veritatis nigdy nie przekazała odpowiednich dokumentów. W związku z tym postanowiono o wstąpieniu na drogę sądową.

Sieć obywatelska przygotowała subsydiarny akt oskarżenia przeciwko fundacji ojca Rydzyka. Przedstawiciele Lux Veritatis mają odpowiedzieć za nieudostępnienie informacji publicznej w związku z nadużyciem uprawnień przez funkcjonariusza publicznego. Taki czyn zagrożony jest karą maksymalnie 10 lat pozbawienia wolności.

Obejrzyj także: Radio Maryja ignoruje obostrzenia. „Proszenie się o nieszczęście”

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(792)
RADEK
9 miesięcy temu
CZEMU W TYM ROKU DAŁ PIS 180 MLN ZŁ NA KLER PO CO I NA CO NA ZABAWY DON TADEO ZE SWOIMI OWCAMI
MAGDA
9 miesięcy temu
PRZECIEŻ TO TE KOMENTARZE WSZYSTKIE PISZĄ CI W CZARNYCH SUKIENKACH OD FIRMY DON TADEO.
IWONA
9 miesięcy temu
POPIERAM SAMA PANIĄ MAŁGORZATĘ TO WSZYSTKO PRAWDA PORA NAJWYŻSZA PORA ROZLICZYĆ TEGO OLIGARCHĘ ZA WSZYSTKO I CAŁY KLER.
lol
rok temu
jeśli to kasa pochodząca z budżetu państwa macie prawny obowiązek przedstawić sprawozdanie finansowe - w formie ogólnodostępnej. i koniec tematu!
Malgorzata
rok temu
Pani Mario , a co on takiego dobrego zrobił? Zwykły wyłudzacz, czeka tylko żeby kasę dostać. A jeżeli chodzi o drogie samochody, to właśnie tak ma zapieprzać na pieszo . Jezus nie woził się po limuzynami. To zwykły klamca i oszust. Przykład- samochody, ktore dostał od bezdomnego, a potem on zmarł uhahaha
Ala
rok temu
Jeżeli to fundacja to każda ma rozliczać się i tu rydzyk nie ma nic do gadania , jezeli nie to fundację trzeba rozwiązać a on że jest i ksiedzem i przedsiębiorcą to tak nie może być że też papież pozwala na takie działania.
Maria
rok temu
Przepraszam wszystkich Kapłanów za tych którzy ich tak ranią i dziękuję za ich posługę Maryja powiedziała to są moi Synowie
Maria
rok temu
Czego się ubliża Ojcu Rydzykowi bo się ma swoje grzechy i chce się ukryć.Zobaczycie co Bóg na sądzie powie Wam
Maria
rok temu
Czego nie doszlo
Mak
rok temu
Z całym szacunkiem ale Jezus nie brał datków od ludzi których nauczał. Nie woził się drogimi furami. Dla mnie Rydzyk to nie żaden Autorytet.. Sami ludzie nauczyli dawać kasę. A później brakuje jednej pani drugiej pani na leki.. Czy jest mi szkoda takich ludzi.. Nie...
o.Andrzej
rok temu
Może szef weźmie tą owcę (czarną)do siebie do nieba
Nel
rok temu
Ma się rozliczyć i pokazać na co wydał pieniądze od rządu i naiwnych emerytów.Rydzyk to syn szatana,który omamił starych ludzi.Pieklo czeka na niego i Glódzia.
Marcel z Wars...
rok temu
Rydzyk sam jesteś antykościół i antypolska. Rydzyk i Kaja Godek są opłacani przez Ordo luris a ordo luris jest opłacane przez Kreml, czyli Putina. Przez PiS, Rydzyka, Godek, konfederację i kościół unia Europejska nie będzie nam dawać kasy a nawet zarządają zwrotu pieniędzy, które nam dała w ramach dotacji oraz zniszczenia wszystkiego co zostało wybudowane i kupione za unijną forsę. Bycie w jakiejkolwiek organizacji i wspólnocie oraz branie korzyści z bycia jej członkiem ma pewną cenę, a ta cena to przestrzeganie jej zasad i wartości. Jak Polska nie przyjmie europejskich wartości tak jak kiedyś chrzest, to wywalą nas z Unii Europejskiej i nie będziemy mieli kasy i staniemy się zapaścią gospodarczo-cywilizacyjną o mentalności ze średniowiecza i będziemy ciemnogrodem zależnym od humorów Putina, do którego wdzięczy się Kaczyński. OD UNIJNYCH WARTOŚCI ZALEŻNE SĄ DOTACJE UNIJNE a od unijnych dotacji zależna jest Polska. Jak Polska nie przyjmie europejskich wartości, to będziemy mieli przesrane, bo nie będzie nas na mapie a Rosja się powiększy, bo Putin na nas łapy położy! Lewica jest najbardziej proeuropejską partią a od unijnych wartości uzależnione są dotacje. Rydzyk, Czarnek, pis itd chcą z nas zrobić ciemnogród. PiS skłócił Polskę z Unią Europejską, Stanami Zjednoczonymi, zachodem i z kim popadnie. Unia Europejska już wstrzymała nam miliardy, bo nasze prawo stanowione (konstytucja)i działania pis są sprzeczne z wartościami unijnymi. Najlepsze jest to, że prawica i kościół się czepia, że Unia Europejska narzuca Polsce wartości i jednocześnie prawica chroni wiarę i ideologię, którą kiedyś narzuciły Polsce te same państwa. Polska nie była krajem chrześcijańskim tylko pogańskim a chrześcijaństwo Polska przyjęła pod przymusem i groźbą wojny.
anty
rok temu
pod pierdlem do którego trafi będą się zbierały pielgrzymki fanatyków ojca dyktatora, potem już tylko beatyfikacja na świętego
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić