o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
JKM
|

Rydzyk w opałach. "To wyjątkowo bulwersujące"

173
Podziel się

Sieć Obywatelska Watchdog Polska wytoczyła proces fundacji Lux Veritatis należącej do Tadeusza Rydzyka. Chodzi o niejasne wydatkowanie pieniędzy, które organizacja otrzymała z budżetu państwa. Głos w całej sprawie zabrała felietonistka Radia Maryja i dyrektor Centrum Monitoringu i Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich dr Jolanta Hajdasz.

Rydzyk w opałach. "To wyjątkowo bulwersujące"
Tadeusz Rydzyk miał zasiąść na ławie oskarżonych, jednak nie przyszedł na rozprawę. (PAP, Tytus Żmijewski)
bEaqUjAR

– Proces ten jest wyjątkowo bulwersujący i dotkliwy – oceniła na antenie Radia Maryja. Zdaniem Hajdasz tego typu działania wpisują się w trwającą od 30 lat nagonkę na środowisko medialne Tadeusza Rydzyka.

Jest to przykre i smutne. Mam nadzieję, że ojcu Tadeuszowi Rydzykowi (…) nie zabraknie sił i determinacji, by przeciwstawić się tego typ oskarżeniom. To jest działanie także przeciwko wolności słowa, dlatego Radio Maryja ma tutaj pełne wsparcie Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP – oświadczyła Jolanta Hajdasz.
bEaqUjAT

Ojciec Tadeusz Rydzyk miał stawić się przed sądem. Nie przyszedł na rozprawę

W piątek 9 kwietnia przed Sądem Rejonowym w Warszawie miał rozpocząć się proces przeciwko fundacji Lux Veritatis. Ojciec Tadeusz Rydzyk nie pojawił się jednak na rozprawie. Zabrakło także dwóch pozostałych oskarżonych osób: ojca Jana Króla – współzałożyciela Lux Veritatis, oraz Lidii Kochanowicz-Mańk – dyrektor finansowej fundacji.

W związku z niestawiennictwem oskarżonych sąd wyznaczył nowy termin rozprawy na 29 kwietnia. Nie poinformowano, dlaczego nikt z Lux Veritatis nie przyszedł na rozprawę. Obrońca Jana Króla przekazał jedynie, że jego klient jest obecnie na kwarantannie.

bEaqUjAZ

Proces przeciwko fundacji Rydzyka. Chodzi o pieniądze z budżetu państwa

Organizacja Watchdog Polska w 2016 roku złożyła wniosek, aby fundacja Tadeusza Rydzyka ujawniła, jak rozdysponowała pieniądze otrzymane z funduszy publicznych. Pomimo wielokrotnych próśb, Lux Veritatis nigdy nie przekazała odpowiednich dokumentów. W związku z tym, postanowiono o wstąpieniu na drogę sądową.

Prokuratura za każdym razem odmawiała zajęcia się tą sprawą, uzyskaliśmy jednak korzystne orzeczenia sądu, który nakazał prowadzenie postępowania i przesłuchanie członków zarządu Fundacji – napisali Martyna Bójko i Adam Kuczyński z Watchdog Polska.

Sieć obywatelska przygotowała subsydiarny akt oskarżenia przeciwko fundacji ojca Rydzyka. Przedstawiciele Lux Veritatis mają odpowiedzieć za nieudostępnienie informacji publicznej w związku z nadużyciem uprawnień przez funkcjonariusza publicznego. Taki czyn zagrożony jest karą maksymalnie 10 lat pozbawienia wolności.

bEaqUjBa

Obejrzyj także: Ojciec biznesmen

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEaqUjBu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(173)
Aaaannoo
miesiąc temu
Ok a czym sie zajmuje ta jego fundacja bo jak narazie to nic nie slyszalem oniej zeby zrobila cos dla kogos chyba ze Rydzyk potrzebuje na nowy chalikopter
mały
miesiąc temu
Bulwersująca sytuacja ? A okradanie emerytów nie jest bulwersujące ? Karma zawsze wraca ze zdwojoną siłą i bardzo dobrze...Nie zal mi tego obłudnego spaślaka któremu wiecznie mało i mało.
Katarzyna
miesiąc temu
No cóż Ksiądz Rydzyk to sól w oku PO.
bEaqUjBv
Konieczność
miesiąc temu
Należy przesłuchać Tadzia osobiście w sądzie na ławie oskarżonych i osądzić, a nie jego zastępczynię lub kogokolwiek innego.
ciek
miesiąc temu
Czego się go czepiacie. Toż on jest super uczciwy i konsekwentnie robi takie interesy za jakie inni już dawno poszliby siedzieć. Jak załatwiał "darowizny" na sprzęt dla Dla Radia Maryja i co się stało z pieniędzmi na stocznie?
Gość
miesiąc temu
Bieda w kraju się pogłębia a ojcu rząd daje gigantyczne pieniądze i co chłopak się nie rozlicza bo kasa została przepalona. Myślę ze możecie chłopakowi skoczyć bo nie tylko On przepala gigantyczną państwową kasę.
////???
miesiąc temu
A CO Z KASA ZE ZBIÓREK OWSIAKA ??? ILE ZGROMADZIŁ I NA CO WYDAŁ ????
gość
miesiąc temu
ja cieszę się każdy kowalem losu
dużyMa
miesiąc temu
to nie jest żadne "środowisko medialne" jakiegoś rydzyka, ale zorganizowana grupa przestępcza
Jarek
miesiąc temu
I dobrze, że mu ktoś siedzi na karku - brawo. Tyle lat bezkarnie okradał staruszków i wykorzystywał wpływy w PIS. Z Bogiem i kościołem ten Pan nic nie ma wspólnego, kiedy w końcu ludzie przejrzą na oczy?!
jan
miesiąc temu
tatusiowi już nie staje. Faktycznie straszny problem
dziunek.k
miesiąc temu
Nie głosił się, bo ława oskarżonych nie jest obleczona w brokaty i zbyt twarda dla nawykłej do komfortu pupci różańcowego krokodyla...
olo
miesiąc temu
doprowadzic sila
bEaqUjBn
PiSiak
miesiąc temu
Adrian wieczorem ułaskawi i pozamiatane. I co nam zrobicie ?
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić