o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
JKM
|

Rydzyk w opałach. "To wyjątkowo bulwersujące"

174
Podziel się

Sieć Obywatelska Watchdog Polska wytoczyła proces fundacji Lux Veritatis należącej do Tadeusza Rydzyka. Chodzi o niejasne wydatkowanie pieniędzy, które organizacja otrzymała z budżetu państwa. Głos w całej sprawie zabrała felietonistka Radia Maryja i dyrektor Centrum Monitoringu i Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich dr Jolanta Hajdasz.

Rydzyk w opałach. "To wyjątkowo bulwersujące"
Tadeusz Rydzyk miał zasiąść na ławie oskarżonych, jednak nie przyszedł na rozprawę. (PAP, Tytus Żmijewski)
bEJDCKad

– Proces ten jest wyjątkowo bulwersujący i dotkliwy – oceniła na antenie Radia Maryja. Zdaniem Hajdasz tego typu działania wpisują się w trwającą od 30 lat nagonkę na środowisko medialne Tadeusza Rydzyka.

Jest to przykre i smutne. Mam nadzieję, że ojcu Tadeuszowi Rydzykowi (…) nie zabraknie sił i determinacji, by przeciwstawić się tego typ oskarżeniom. To jest działanie także przeciwko wolności słowa, dlatego Radio Maryja ma tutaj pełne wsparcie Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP – oświadczyła Jolanta Hajdasz.
bEJDCKaf

Ojciec Tadeusz Rydzyk miał stawić się przed sądem. Nie przyszedł na rozprawę

W piątek 9 kwietnia przed Sądem Rejonowym w Warszawie miał rozpocząć się proces przeciwko fundacji Lux Veritatis. Ojciec Tadeusz Rydzyk nie pojawił się jednak na rozprawie. Zabrakło także dwóch pozostałych oskarżonych osób: ojca Jana Króla – współzałożyciela Lux Veritatis, oraz Lidii Kochanowicz-Mańk – dyrektor finansowej fundacji.

W związku z niestawiennictwem oskarżonych sąd wyznaczył nowy termin rozprawy na 29 kwietnia. Nie poinformowano, dlaczego nikt z Lux Veritatis nie przyszedł na rozprawę. Obrońca Jana Króla przekazał jedynie, że jego klient jest obecnie na kwarantannie.

bEJDCKal

Proces przeciwko fundacji Rydzyka. Chodzi o pieniądze z budżetu państwa

Organizacja Watchdog Polska w 2016 roku złożyła wniosek, aby fundacja Tadeusza Rydzyka ujawniła, jak rozdysponowała pieniądze otrzymane z funduszy publicznych. Pomimo wielokrotnych próśb, Lux Veritatis nigdy nie przekazała odpowiednich dokumentów. W związku z tym, postanowiono o wstąpieniu na drogę sądową.

Prokuratura za każdym razem odmawiała zajęcia się tą sprawą, uzyskaliśmy jednak korzystne orzeczenia sądu, który nakazał prowadzenie postępowania i przesłuchanie członków zarządu Fundacji – napisali Martyna Bójko i Adam Kuczyński z Watchdog Polska.

Sieć obywatelska przygotowała subsydiarny akt oskarżenia przeciwko fundacji ojca Rydzyka. Przedstawiciele Lux Veritatis mają odpowiedzieć za nieudostępnienie informacji publicznej w związku z nadużyciem uprawnień przez funkcjonariusza publicznego. Taki czyn zagrożony jest karą maksymalnie 10 lat pozbawienia wolności.

bEJDCKam

Obejrzyj także: Ojciec biznesmen

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEJDCKaG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(174)
tom
2 miesiące temu
Należy wysłać wszystkich księży na pielgrzymkę do Afganistanu z misją duszpasterską. Kraj odetchnie i ludzie a nie kler będą żyli dostatniej.
Aaaannoo
6 miesięcy temu
Ok a czym sie zajmuje ta jego fundacja bo jak narazie to nic nie slyszalem oniej zeby zrobila cos dla kogos chyba ze Rydzyk potrzebuje na nowy chalikopter
mały
6 miesięcy temu
Bulwersująca sytuacja ? A okradanie emerytów nie jest bulwersujące ? Karma zawsze wraca ze zdwojoną siłą i bardzo dobrze...Nie zal mi tego obłudnego spaślaka któremu wiecznie mało i mało.
bEJDCKaH
Katarzyna
6 miesięcy temu
No cóż Ksiądz Rydzyk to sól w oku PO.
Konieczność
6 miesięcy temu
Należy przesłuchać Tadzia osobiście w sądzie na ławie oskarżonych i osądzić, a nie jego zastępczynię lub kogokolwiek innego.
ciek
6 miesięcy temu
Czego się go czepiacie. Toż on jest super uczciwy i konsekwentnie robi takie interesy za jakie inni już dawno poszliby siedzieć. Jak załatwiał "darowizny" na sprzęt dla Dla Radia Maryja i co się stało z pieniędzmi na stocznie?
Gość
6 miesięcy temu
Bieda w kraju się pogłębia a ojcu rząd daje gigantyczne pieniądze i co chłopak się nie rozlicza bo kasa została przepalona. Myślę ze możecie chłopakowi skoczyć bo nie tylko On przepala gigantyczną państwową kasę.
////???
6 miesięcy temu
A CO Z KASA ZE ZBIÓREK OWSIAKA ??? ILE ZGROMADZIŁ I NA CO WYDAŁ ????
gość
6 miesięcy temu
ja cieszę się każdy kowalem losu
dużyMa
6 miesięcy temu
to nie jest żadne "środowisko medialne" jakiegoś rydzyka, ale zorganizowana grupa przestępcza
Jarek
6 miesięcy temu
I dobrze, że mu ktoś siedzi na karku - brawo. Tyle lat bezkarnie okradał staruszków i wykorzystywał wpływy w PIS. Z Bogiem i kościołem ten Pan nic nie ma wspólnego, kiedy w końcu ludzie przejrzą na oczy?!
jan
6 miesięcy temu
tatusiowi już nie staje. Faktycznie straszny problem
dziunek.k
6 miesięcy temu
Nie głosił się, bo ława oskarżonych nie jest obleczona w brokaty i zbyt twarda dla nawykłej do komfortu pupci różańcowego krokodyla...
bEJDCKaz
olo
6 miesięcy temu
doprowadzic sila
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić