Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
BA
|

Ojciec Rydzyk wygłosił mowę. Internauci nie mogli uwierzyć w te słowa

1261
Podziel się:

Najbardziej znany polski duchowny często ma kontrowersyjne poglądy na wiele rzeczy. Tym razem postanowił porównać rozwój duchowy do systemu immunologicznego.

Ojciec Rydzyk wygłosił mowę. Internauci nie mogli uwierzyć w te słowa
Rydzyk (PAP)

Tadeusz Rydzyk wziął udział w kongresie Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, której jest pomysłodawcą i mecenasem. Podczas swojego wystąpienia nawiązał do obecnej sytuacji pandemicznej na świecie. Zdaniem duchownego, "musimy znać rzeczywistość, żeby się przygotować".

Dbać o "duchowy system immunologiczny"

Znany redemptorysta nawiązał do felietonu, który usłyszał w środę w Radiu Maryja, gdzie autor mówi o "tym, co dzieje się w Chinach". Zdaniem Rydzyka, powinny mieć miejsce działania profilaktyczne.

Później Rydzyk poruszył kwestię system immunologicznego. Jego zdaniem trzeba się przygotowywać, by mieć dobry system immunologiczny. Jak dodał, chodzi nie tylko o fizyczny, ale i duchowy system.

Obserwuję, gdzie jest wolność religijna. W środę usłyszałem w Radiu Maryja felieton pana red. Grzegorza Górnego i polecam go posłuchać. Autor mówi, co się dzieje w Chinach. Musimy znać rzeczywistość, żeby się przygotować. Powinny być działania profilaktyczne. Nie można żyć tylko daną chwilą, ale trzeba się przygotowywać, by mieć dobry system immunologiczny nie tylko fizyczny, ale i duchowy – zaznaczył prof. Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.
Patrzmy, gdzie jesteśmy, nie przerażajmy się, tylko pogłębiajmy wiarę i bądźmy świadkami prawdy - mówił Rydzyk.

"Trzeba głosić prawdę"

Zdaniem Rydzyka trzeba być mądrym i sprytnym. "Wszystkie cnoty trzeba kształtować aż do heroizmu i dać sobie radę. Pan Jezus powiedział: 'Mnie prześladowali i Was prześladować będą'. To nie znaczy, że mamy być cicho i bierni w swoich czynach. Trzeba głosić prawdę" — dodał.

Zobacz także: Rozmawiała z posłanką PiS. Gorzkie słowa Nowackiej
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1261)
Do slonzok
miesiąc temu
Ukradli mi w domu telefon by go sprzedać lub zawirusować. Nowy telefon za 560 zł bo im brakuje pieniędzy
Do lama
miesiąc temu
Oddajecie telefon? Będę I tak publikowała n tym. Co wam to da? Zabiorę 560 zl z matki konta
....
miesiąc temu
Oddasz braciszku telefon dobrowolnie czy mam ba tym publikować?
Preacherman
4 miesiące temu
(Zdaniem Rydzyka trzeba być mądrym i sprytnym). Pewnie łatwiej być takim w habicie... W Polsce na pewno...
KATOLIK
5 miesięcy temu
popieram ojca ktorym pewno nie jest.tez bym bral iak sami daja na kolanach.moze by tak zorganizowal magow kosciola na czele pielgrzymki na wschodnia granice i wygonil demona z Bialorusi potem wirusa z POLSKI.
Pragmatyk I.
6 miesięcy temu
Czyżby pierwszy ksiądz Polski przewidywał chińską okupację naszego kraju? Skąd te słowa o Chinach?
Cyk
6 miesięcy temu
To transmisja z Dziekanki ?
Za samą myśl ...
6 miesięcy temu
Projektodawcom podobają się ustroje komunistyczne oparte na zasadach pseudochrześcijańskich w wydaniu i rozumieniu charakterystycznym dla fanatyków religijnych lub skrytych innowierców w kościele, których celem jest zniszczenie katolicyzmu i chrześcijaństwa od środka i poprzez zraszanie i bulwersowanie wiernych i szerokiej opinii publicznej.
Kaira
6 miesięcy temu
Trzeba być sprytnym no Rydzyk tobie sprytu nie brakuje wiesz jak wyciągać pieniądze od najwnych mam nadzieję że kiedyś dobiorą ci się do tylka
Sędnim
6 miesięcy temu
Dobrze powiedział, ale ci którzy odeszli od kościoła niewiele potrafią z tego zrozumieć. Oni teraz walczą, krzyczą, nie dają na tacę. A może byście tak mieli odwagę wystąpić z kościoła a nie tylko narzekać i jątrzyć. Brak wam odwagi? Bo co? Nie macie dokąd pójść ... i dobrze.
TEKLA
6 miesięcy temu
PO UCZYNKACH ICH POZNACIE. TAK CZYTAMY W PIŚMIE ŚW. NO I WIASNIE TEN PAN W BIAŁEJ SUKIENCE CO NAJMNIEJ DWA DOBRE CZYNY OKAZAŁ. WYRATOWAL STOCZNI GDAŃSKA A CEGIEŁKI ZAGINELY. OBRONIŁ PEDOFIL KOŚCIELNYCH TWIERDZĄC,, ZGRZESZYL BO ZGRZESZYL KTÓRZ NIE MA POKUS. MAMY OBRAZ DUCHOWNEGO
Szerszen
6 miesięcy temu
Sam nie wie co mówi .Dla własnego interesu gotów jest siać nadal propagandę ma to we krwi .
Szerszen
6 miesięcy temu
Sam nie wie co mówi .Dla własnego interesu gotów jest siać nadal propagandę ma to we krwi .
Ola
6 miesięcy temu
On i kongres kultury Ten kraj to ostatnie sredniowieczne dno
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić