Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
JKM
|

"Nie jestem przeciwko żadnemu człowiekowi, ale...". Rydzyk o migrantach

357
Podziel się

Ojciec Tadeusz Rydzyk zabrał głos w sprawie kryzysu na granicy polsko-białoruskiej. W rozmowie z "Naszym Dziennikiem" mówi o "inwazji antychrześcijaństwa" i o tym, że "biednym krajom trzeba pomagać, ale pomoc kierować bezpośrednio do nich".

"Nie jestem przeciwko żadnemu człowiekowi, ale...". Rydzyk o migrantach
Ojciec Tadeusz Rydzyk stwierdził, że obecna sytuacja to "najazd na Europę" (PAP)

Tadeusz Rydzyk przyznał, że sytuacja na wschodniej granicy Polski jest bardzo trudna. W najnowszym wywiadzie dla "Naszego Dziennika" zachęcił do modlitwy w intencji ojczyzny.

Uchowaj Boże, żeby wydarzenia nie rozwinęły się w kierunku zbrojnego konfliktu. To jest wojna innego rodzaju, która może przekształcić się w coś bardzo złego. Dlatego potrzebna jest wielka modlitwa za Polskę – stwierdził.

"Najazd na Europę". Ks. Tadeusz Rydzyk przeciwny otwieraniu granic

Zdaniem ojca Rydzyka w sytuacji kryzysowej obecne elity "nie zdają egzaminu". – Na pewno część jest bardzo przyzwoita, ale ileż ludzi z tzw. elit zachowuje się, jakby byli niepolskimi Polakami – ocenił redemptorysta.

Uderzają w Polskę, występują przeciwko polskiej racji stanu, żeby ich partia zwyciężyła, żeby mogli panować nad innymi. A tu chodzi nie o panowanie, ale o służbę Narodowi, który jest rodziną rodzin – powiedział w rozmowie z "Naszym Dziennikiem" Tadeusz Rydzyk.

Dyrektor Radia Maryja stwierdził, że to, co się obecnie dzieje, to "najazd na Europę". Podkreślił, że migranci są wykorzystywani w celach politycznych.

Nie jestem przeciwko żadnemu człowiekowi, biednym krajom trzeba pomagać, ale pomoc kierować bezpośrednio do nich, na miejscu, tam gdzie żyją, a nie iść w kierunku wywoływania niepokojów przez rozszerzanie migracji. Widzimy w Europie rosnącą liczbę zamachów, zabójstw, gwałtów, ludzie są sparaliżowani lękiem. Zgoda na kolejne fale masowych migracji to błąd, płytkie myślenie - stwierdził Rydzyk.
Trzeba pomóc człowiekowi być bardziej człowiekiem, wspierać kraje borykające się z biedą i innymi problemami, żebyśmy wszyscy żyli ze sobą w pokoju, a nie otwierać granice. Z jednej strony mamy dziś najazd antycywilizacji, a z drugiej – inwazję antychrześcijaństwa. I znowu Polska staje się przedmurzem – dodał duchowny.

Gorzka refleksja ojca dyrektora. "Zostaliśmy sami"

Duchowny odniósł się także do kwestii solidarności europejskiej. Stwierdził, że w obliczu zagrożenia nikt nam nie pomaga.

Europa i inne państwa tylko mówią, że są z nami, ale nie widać, żeby nas wspierano. Może będzie jeszcze jakaś reakcja, ale na razie jesteśmy sami. Przypomina się polskie powiedzenie: jeżeli umiesz liczyć, licz na siebie. Musimy być silni duchowo – podkreślił Tadeusz Rydzyk na łamach "Naszego Dziennika".

Ojciec dyrektor podkreślił także, że Polska musi odpierać z liczne ataki. Powodem takiego stanu rzeczy ma być "chrześcijańska tożsamość" naszego kraju. Duchowny nie omieszkał skrytykować również ideologii gender.

Od strony cywilizacyjnej Polska jest chrześcijańska, w innych krajach ta tożsamość ulega rozmyciu, nawet wśród ludzi Kościoła widać jakieś pogubienie się, chociażby w związku z rewolucją genderową. Diabeł nienawidzi Pana Boga, a Polska jeszcze trzyma z Panem Bogiem, dlatego on chce zniszczyć to ostatnie ogniwo – podsumował ojciec Tadeusz Rydzyk.

Obejrzyj także: Ojciec Rydzyk emerytem? „Zależy jak on się czuje”

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(357)
prawda
2 miesiące temu
bog wszystkich nawroci i bedziemy zyli w bozej milosci amen
Taka prawda
2 miesiące temu
Rydzyk:"biednym krajom trzeba pomagać, ale pomoc kierować bezpośrednio do nich".I TAK POMAGAJA BIEDYCH W AFRYCE..Wybrzeze Kości Słoniowej to juz nie rozumiem. Mysmy im wybudlowali najwyzszy kosciol swiata Bazylika Matki Bożej Królowej Pokoju w Jamusukro na ,Wybrzeze Kości Słoniowej kosztem US$ 300. Milion. Bazylika jest administrowana przez polskich pallotynów kosztem 1,5 mln USD rocznie. Maja swoj kosciol katolicki CZEMU ONI DO NAS CHCĄ ??Bazylika jest wysoka na 158 m. Według Księgi rekordów Guinnessa jest to największy kościół świata. Jego całkowita powierzchnia wynosi 30 tys. m² Podczas budowy 70 tys. m² powierzchni wyłożono marmurem[, bazylikę ozdobiono też witrażami. W kościele znajduje się wiele kolumn w różnych stylach. Znajduje się tam 7 tys. miejsc siedzących oraz 11 tys. stojących Zwieńczona krzyżem kopuła bazyliki jest jedną z największych na świecie.bazylika została konsekrowana 10 września 1990 roku przez papieża Jana Pawła II. Chcemy ich tylko chrystianizować
Henryk 15
2 miesiące temu
Musimy być silni duchowo. Co to pomoże ???Pomoże przed agresją??? Trochę bzdurnowate stwierdzenia, choć zgadzam się z tym, że falę migracji czas zastopować zdecydowanie, dla dobra Europy.
pfk
2 miesiące temu
nie jestem przeciwko ludziom, ale rydzyka powinno sie wykopać z kraju bez prawa powrotu, takiego "kogoś" nam w Polsce nie potrzeba
agno
2 miesiące temu
pan Rydzyk jak każdy inny klecha namawia do modlenia się a wiadomo, że Bóg ma w nosie te modlitwy, bo gdyby tak było, to wszelkie zło zniknęło by z naszej ziemi a jest odwrotnie. Zło się rozprzestrzenia i nastąpi samozagłada, koniec ludzkości
Lucyna
2 miesiące temu
Rydzyk na portalach społecznościowych umieszcza numer konta bankowego i apel żeby ludzie zrzekli się całego swojego majątku i przesłali mu na konto bankowe. W numerze konta bankowego Rydzyka jest liczba 666!
Prawda
2 miesiące temu
Złego kościół nie naprawi, dobrego karczma nie zepsuje!
Dante
2 miesiące temu
Zły człowiek. Jego słowa to apoteoza Chrześcijaństwa. Jestem przekonany, że ten człowiek to osoba niewieżąca o moralności zwykłego bandyty.
Pablo
2 miesiące temu
nie poprostu boi sie ze bedzie mniej glupcow dawalo na tace jak sie tu dostana i osiedla
John Rambo
2 miesiące temu
Pierwszy raz go popieram
Polska
2 miesiące temu
I ma rację
Szczery
2 miesiące temu
***** Rydzyka i PIS!
Pollack
2 miesiące temu
Nie jestem zwolennikiem Rydzyka, ale o uchodźcach, Żydach, LGBT itp. to dobrze mówi.
Rydzyk $
2 miesiące temu
Tylko żeby teraz nie robił zbiórek pieniedzy na biedne kraje
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić