Rydzyk krótko. Chce pieniędzy: Może w twojej rodzinie jest ktoś, kto da

1370

Ojciec Tadeusz Rydzyk skarży się, że Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej boryka się z brakiem pieniędzy. Dyrektor Radia Maryja domaga się wsparcia finansowego. Podkreślił, że wpłaty przydadzą się w walce m.in. z rewolucją seksualną i innymi skutkami "marksizmu w Europie".

Rydzyk krótko. Chce pieniędzy: Może w twojej rodzinie jest ktoś, kto da
Ojciec Tadeusz Rydzyk namawia do wpłacania pieniędzy na rzecz Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej: "uczelnia kosztuje". (PAP, Tytus Żmijewski)

Dyrektor Radia Maryja przedstawił swoją prośbę w trakcie audycji "Aktualności dnia". Ojciec Rydzyk podkreślił, że wychowanie i wykształcenie odgrywa kluczową rolę w tym, jak wygląda nie tylko dorosłe życie, ale i przyszłość całej Polski. Zapewnił, że WSKSiM to najlepszy możliwy wybór w dobie, gdy inne uczelnie poddają się wpływom "marksizmu".

Polacy uwalniali się z marksizmu i w dużej mierze nam to się udało, jakkolwiek niezupełnie, bo ten marksizm w Polsce też się przebrał. To jest przebieraniec w Polsce – podkreślał o. Rydzyk na antenie "Radia Maryja".

Ojciec Tadeusz Rydzyk chce więcej pieniędzy. Wskazał, na co je wyda

Jako skutki działania "marksizmu w Europie" dyrektor Radia Maryja wskazał m.in. rewolucję seksualną czy kulturową. Nie zabrakło również aluzji do Jerzego Owsiaka i jego słynnego hasła "róbta, co chceta".

Nie mówi się o tym, ale widzimy skutki tego. Ten marksizm w Europie to m.in. rewolucja 1968, rewolucja kulturowa, rewolucja seksualna, "róbta, co chceta" – ostrzegał o. Rydzyk w programie "Aktualności dnia".
Zobacz także: Zobacz też: Lewica sprawdzi finanse o. Rydzyka. „Wyciąga i defrauduje pieniądze”

Ojciec Rydzyk zaapelował do osób wierzących, aby nie szczędziły środków na rzecz WSKSiM, stając się tym samym "mecenasami". Zakonnik polecił również, aby osoby, które nie mogą pozwolić sobie na udzielenie podobnego wsparcia, namówiły do tego bardziej zamożnych znajomych czy firmy. Dowodził, że toruńska uczelnia, jako prywatny obiekt, nie może liczyć na wsparcie ze strony państwa.

Nasza uczelnia nie ma dotacji rządowych, tak jak uniwersytety państwowe. Nie mamy tego. Uczelnia kosztuje (...). Jeżeli jesteś Polakiem, katolikiem, zależy ci na przyszłości Polski, chcesz zrobić coś dobrego – zostań mecenasem naszej uczelni, pomagaj finansowo. (…) Mecenat – prosimy was o to. Może znacie jakieś firmy, może w twojej rodzinie jest ktoś itd. – apelował o. Rydzyk na antenie Radia Maryja.
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić