Dziecko wypadło z auta. Wstrząsające nagranie. Specjalny apel policji

115

Policjanci opublikowali ku przestrodze wstrząsający materiał wideo z wypadku. Na nagraniu widać, jak 2-letnie dziecko wypada z auta po uderzeniu w drzewo. Dziewczynka siedziała w foteliku, jednak nie była zapięta pasami bezpieczeństwa. Mundurowi przed zbliżającymi się wakacjami apelują do rodziców i opiekunów o prawidłowe przewożenie dzieci samochodami.

Dziecko wypadło z auta. Wstrząsające nagranie. Specjalny apel policji
2-letnie dziecko wypadło z auta po uderzeniu w drzewo. Dziewczynka siedziała w foteliku, jednak nie była zapięta pasami bezpieczeństwa (Policja)

Wielkimi krokami zbliżają się wakacje. To czas odpoczynku, urlopów, wyjazdów i spotkań z rodziną czy przyjaciółmi. Policjanci przypominają, jak prawidłowo przewozić dzieci, by nie narażać ich na niebezpieczeństwo.

W pośpiechu nie zapomnijcie o najważniejszym, czyli bezpieczeństwie! Co prawda, ten film dotyczy zdarzenia z zimy, ale ku przestrodze warto pokazać go również teraz z apelem o to, by rodzice nie lekceważyli zasad dotyczących bezpiecznego przewożenia dzieciaków - apelują policjanci.

Do wypadku doszło 23 stycznia 2022 r. w Różnowie w woj. warmińsko-mazurskim. 21-latka kierująca fordem, wyjeżdżając z łuku drogi, znajdując się na wzniesieniu, nie dostosowała prędkości do warunków. Zjechała na prawe pobocze drogi i straciła panowanie nad pojazdem, który został wybity na przeciwległy pas ruchu. Pojazd uderzył w przydrożne drzewo.

W wyniku uderzenia przez boczną szybę wypadła 2-letnia córka kierującej. Jak się później okazało, dziewczynka siedziała w foteliku, jednak nie była zapięta pasami bezpieczeństwa. 21-latka wspólnie z malutką córeczką oraz młodszym bratem została przetransportowana do szpitala. Na szczęście obrażenia nie zagrażały jej życiu.

Policjanci apelują do wszystkich rodziców i opiekunów, by dołożyli wszelkich starań, aby letnie miesiące były dla dzieci bezpieczne i szczęśliwe. Za brak fotelika można otrzymać mandat oraz punkty karne, ale największą karą, jaka może spotkać rodziców i opiekunów, jeśli zdecydują się przewozić dziecko bez fotelika, jest kalectwo lub śmierć dziecka.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Zobacz także: Kosiniak-Kamysz ostro o Solidarnej Polsce. "Nie dajcie się robić w bambuko"
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić