Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
BJ
|

"Absolutnie wzorowy chłopak". Rycerz Jana Pawła II skazany

571
Podziel się

Przemysław Czapracki pracował w parafiach w Luboniu pod Poznaniem. Mężczyzna, który na co dzień zajmował się ministrantami i dziecięcą scholą, został skazany na 4 lata więzienia za pedofilię.

"Absolutnie wzorowy chłopak". Rycerz Jana Pawła II skazany
Na komputerze skazanego - pierwszy z lewej - znaleziono 1,3 tys. pedofilskich treści (fot. YouTube)
bEUgkoiJ

W laptopie 47-latka znaleziono 1,3 tys. pedofilskich zdjęć — podaje "Gazeta Wyborcza". Policja interweniowała po tym, jak dorosła dziś kobieta zdecydowała się złożyć zeznania przeciwko Czaprackiemu. Mężczyznę zatrzymano na początku września ubiegłego roku.

Ofiara opowiedziała, jak na jednym ze spotkań w parafii pw. św. Barbary opiekun dziecięcej scholi wykorzystał ją seksualnie. Kobieta nie pamiętała dokładnej daty, ustalono jednak, że do jej dramatu doszło nie później niż jesienią 2003 roku.

bEUgkoiL

Wyrok w sprawie 47-latka zapadł na początku lipca. Czapracki został skazany na 4 lata więzienia. Jego rodzina ma też zapłacić pokrzywdzonej 20 tys. zł. Jak ustaliła "Wyborcza", ofiara do tej pory nie dostała pieniędzy.

Mroczna przeszłość

Jak się okazuje, nie jest to pierwszy wyrok w sprawie posiadania przez mężczyznę pornografii dziecięcej. W 2009 r. po raz pierwszy dobrowolnie poddał się karze, a sąd skazał go na więzienie w zawieszeniu. Czaprackiemu udało się jednak zataić ten fakt przed pracownikami parafii.

bEUgkoiR
To był absolutnie wzorowy chłopak. Nie miałem do niego żadnych zastrzeżeń – powiedział w rozmowie z gazetą ks. Bernard Cegła, proboszcz parafii pw. św. Barbary, zapewniając jednocześnie, że nie wiedział o wcześniejszym skazaniu.

Rycerz papieża

Skazany był też członkiem zakonu rycerzy św. Jana Pawła II. Czarpacki zobowiązał się czerpać wzór z papieża, który "swoim świadectwem pokazywał, jak harmonijnie można łączyć męskość i świętość".

Dowiedzieliśmy się, że nasz współbrat przyznał się do zarzucanego czynu, wyraził skruchę i szczery żal przed prokuratorem. Za zgodą rodziny nasi współbracia prawnicy podjęli się obrony naszego podejrzanego współbrata – czytamy w oświadczeniu rycerzy Jana Pawła II.
bEUgkoiS

Zgodnie z wyrokiem sądu Czapracki ma dożywotni zakaz pełnienia jakichkolwiek funkcji związanych z opieką i wychowaniem dzieci.

Zobacz także: Pedofilia w Kościele. Członkini Komisji dosadnie o współpracy z klerem
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUgkojm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(571)
Marek
3 miesiące temu
W Kielcach wystawiają przedstawienie. Nie dokazuj miła nie dokazuj. Drugi akt miła.
Andrzej.
3 miesiące temu
Ksiądz proboszcz wydaje mu dobrą opinię i go właściwie broni, a powinien go wypędzić z kościoła i tego zakonu rycerskiego, ale widoczni wyznaje zasadę, barany są po to żeby je strzyc i ocwelać oto motto kleru i kościoła katolickiego w Polsce.
Andrzej.
3 miesiące temu
Jaki patron tacy jego rycerze.
bEUgkojn
Cio
3 miesiące temu
Jedno zgniłe jabłko powoduje gnicie jabłek w całym koszu. Ten kosz już jest pełen zgnilizny i należy go usunąć, żeby zgnilizna nie przeszła na inne owoce.
Egon
3 miesiące temu
Jaki patron, taki rycerz. Niech będzie pochylony!
rozbawiony
3 miesiące temu
Dla czego mnie już to nie dziwi, a nawet już wiedziałem że następne brudy wypłyną.
Wierzący
3 miesiące temu
Współbracia będą bronić do upadłego swojego drogiego współbrata, a ich rycerstwo firmowane imieniem Jana Pawła II przeraża, jak i samo miejsce przechowywania ich miecza. Pierwszy wyrok był zapewne bardzo niesprawiedliwy i krzywdzący, a teraz kolejna Ofiara pedofilii, zapewne tylko szarga nieposzlakowane dobre imię rycerza Jana Pawła II. Ksiądz proboszcz także jest absolutnie nieomylny w swym twierdzeniu, że ten wzorowy chłopak jest bez zastrzeżeń i że swoje wzorce postępowania czerpie z Jana Pawła II. Przecież to jest ewidentne i cyniczne szarganie imienia Świętego!!! Tak się nie godzi!!! To nie jest żadne rycerstwo Jana Pawła II!!! Takie postępowanie w powiązaniu z posiłkowaniem się imieniem Świętego Jana Pawła II, głęboko obraża moje uczucia religijne!!! Tak się nie godzi!!! Dlaczego ta religia tak upada??? Czy ktośkolwiek, kiedykolwiek odpowie za to chociaż przed Panem Bogiem???
rydz
3 miesiące temu
Zgrzeszył?A kto z nas nie grzeszy 🤔🤣🤣
Australopitek
3 miesiące temu
Bestialski wyrok 4 lat nałożony przez kastę sędziowską na prawdziwego Polaka i katolika. Zoro musi złożyć apelację do pana Piotrowicza i do pani Pawłowicz. A ojciec Rydzyk do sądu ostatecznego.
Religia
3 miesiące temu
Wy duchowni już naprawdę wstydu nie macie będą bronić bracia w wierze czyli tacy sami pedofile przemykający oczyma zwyrodnialców.A te cztery lata to za co?? za skruchę czy za przestępstwo sądy też już oszalały ale co zrobić jak minister sprawiedliwości na słowa Rydzyka tylko milczy
Menel z Sycow...
3 miesiące temu
Święty JPII na pewno jest dumny z takich rycerzy w niebie. I bozia też.
Menel z Sycow...
3 miesiące temu
"rycerz swoim świadectwem pokazywał, jak harmonijnie można łączyć męskość i świętoszkowacie świntuszyć". A pan arcy Jędraszewski i inni PISkupi nie grzmią z ambon bo są miłosierni i przebaczają a nawet pomagają jak tylko mogą .
Www
3 miesiące temu
Po mszy raz m z księdzemsiadali przy winku i oglądali...
bEUgkojf
Maquintosh
3 miesiące temu
Skoro się przyznał to czemu piszą "podejrzanego" i dlaczego ktokolwiek poza adwokatem z urzędu miałby chcieć bro nic pedofilskiego zwyrodnialca? Im więcej tego niby dobrego boga w gębie, tym mniej w życiu..caly pislam z bogiem na mordzie pluje na porządnych ludzi..
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić