aktualizacja 

Orgia na plebanii. Ksiądz mówi, że działy się jeszcze gorsze rzeczy

498

Ksiądz Daniel Galus, duchowny skonfliktowany z władzami Kościoła, przekonuje, że sytuacja z końcówki sierpnia nie była wyjątkiem. Twierdzi, że w przeszłości działy się jeszcze gorsze rzeczy.

Orgia na plebanii. Ksiądz mówi, że działy się jeszcze gorsze rzeczy
Orgia na plebanii w Dąbrowie. Szokujące informacje księdza (Wikimedia Commons)

Te wydarzenia dla wielu Polaków okazały się nie lada szokiem. W nocy z 30 na 31 sierpnia 2023 roku ksiądz Tomasz Z. z parafii NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej na Śląsku zaprosił do swojego mieszkania służbowego dwie osoby, w tym męską prostytutkę.

Uczestnicy orgii zażywali środki na potencję, co spowodowało zagrożenie życia dla jednego z nich. Na miejsce wezwano pogotowie, jednak ksiądz bojąc się skandalu odmówił wpuszczenia ratowników do potrzebującego pomocy mężczyzny. Konieczna była interwencja policji.

Prokuratura Rejonowa w Dąbrowie Górniczej prowadzi postępowanie w sprawie nieudzielenia pomocy osobie będącej w stanie zagrożenia życia. Opinia publiczna jest nie może się nadziwić, jednak ksiądz Daniel Galus, skonfliktowany z władzami Kościoła, przekonuje, że sytuacja z końcówki sierpnia nie była wyjątkiem.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Skandal w krakowskim szpitalu. “Wyjątkowo wstrząsająca historia”

Ks. Galus niejednokrotnie oskarżał Kościół o tuszowanie afer. Na swoim kanale w serwisie YouTube postanowił jeszcze raz uderzyć w "zdemoralizowanych i zepsutych kapłanów".

Najbardziej szokujące jest to, że to problem nie tylko Dąbrowy Górniczej i nie tylko diecezji sosnowieckiej. W ostatnich latach było kilka takich afer. Rzeczywiście jest prawdą to, co mówią księża oddani Bogu, którzy walczą z tą ośmiornicą: że działa dalej zorganizowana, gejowsko-pedofilska mafia lawendowa w Kościele - mówi ksiądz, cytowany przez "Gazetę Wyborczą".

Jak twierdzi, to nie pierwsza tego typu sprawa w archidiecezji częstochowskiej.

- Dwa lata temu w Radomsku też była afera, która została bardzo skutecznie przez archidiecezję częstochowską zatuszowana. Była jeszcze gorsza niż w Dąbrowie Górniczej. Coś z tym zrobiono? Właściwie nic, ukryto tylko, jakby nic się nie stało - dodaje duchowny z Pustelni Czatachowa pod Częstochową.

Ks. Daniel Galus został przed rokiem suspendowany. Teoretycznie nie powinien pełnić posługi kapłańskiej, jednak on nadal odprawia msze w swej Pustelni i spotyka się z wiernymi. Jak widać, nie ustaje też w atakach na Kościół.

Uczestnik orgii ukarany

Ksiądz Tomasz Z., który na pewno brał udział w opisanym w mediach zdarzeniu, został 21 września 2023 r. "pozbawiony wszystkich urzędów i funkcji kościelnych do czasu wyjaśnienia sprawy i skierowany do zamieszkania poza parafią.

W komunikacie biskupa do wiernych Diecezji Sosnowieckiej pojawia się próba wsparcia osób związanych z Kościołem, które cierpią za nie swoje winy. Biskup zwraca się także do wiernych z prośbą o modlitwę i wsparcie "obolałych i zawstydzonych księży".

Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić