Marcin Lewicki| 
aktualizacja 

Orgia na plebanii. Reakcja sąsiednich parafii

Jak donoszą media, ks. Tomasz Z. zorganizował na plebanii orgię z udziałem męskiej prostytutki. Jeden z członków imprezy miał zasłabnąć przez środki na potencję. Głos w sprawie zabrała Diecezja Sosnowiecka. A co na to sąsiednie parafie? Portal o2.pl postanowił to sprawdzić.

Orgia na plebanii. Reakcja sąsiednich parafii
Do orgii miało dochodzić na plebanii, nieopodal kościoła NMP w Dąbrowie Górniczej. (Adobe Stock)

Przypomnijmy, że do zdarzenia miało dojść na terenie plebanii parafii NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej. Pełniący tam posługę ks. Tomasz Z. i jego towarzysze wspólnie wzięli udział w orgii.

Uczestnicy seksualnej imprezy mieli zażywać środki na potencję. Zaprosili też męską prostytutkę. W pewnym momencie sytuacja wymknęła się jednak spod kontroli. Wynajęty mężczyzna zasłabł. Konieczne było wezwanie pogotowia.

Uczestnicy spotkania nie chcieli jednak podobno wpuścić do środka ratowników. Interweniowała policja. Dopiero po przyjeździe funkcjonariuszy, medycy mogli podjąć czynności. Ostatecznie nikomu nic się nie stało, ale sprawa jest wyjątkowo bulwersująca.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Bez litości dla pijanego kierowcy. Świadek wszystko nagrał

Kuria zabiera głos w sprawie

O komentarz do sprawy poprosiliśmy ks. Przemysława Lecha, Dyrektora Biura Prasowego Diecezji Sosnowieckiej. Przedstawiciel kurii nie unikał rozmowy na trudny temat, ale podkreślił, że sprawa musi zostać dobrze wyjaśniona.

Powołaliśmy specjalną komisję, która działa w trybie pilnym. Sprawę na pewno dokładnie zbadamy. Nie jestem w stanie podać konkretnej daty wyjaśnienia sytuacji - przekazał nam ks. Lech. Po więcej szczegółów odesłał nas do oświadczenia kurii, opublikowanego na stronie internetowej.

Co przeczytamy w oświadczeniu opublikowanym na stronie kurii (które w całości znajdziemy na stronie internetowej Diecezji Sosnowieckiej)?

[...] Proboszcz parafii pw. NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej poinformował pisemnie Kurię Diecezjalną w Sosnowcu o 'interwencji pogotowia i policji' w mieszkaniu jednego z księży. [...] W świetle dotychczasowych ustaleń Komisji należy nadmienić, że jej ustalenia różnią się od informacji przedstawionych przez niektóre media.

Niestety, nie wyjaśniono, co oznacza, że dotychczasowe ustalenia komisji "różnią się od informacji medialnych". W oświadczeniu przeczytamy również, że komisja ds. zbadania zdarzenia powstała jeszcze tego samego dnia.

Sąsiednie parafie wymownie milczą

Chcąc pokazać pełen obraz sytuacji, skontaktowaliśmy się z parafiami, które sąsiadują z parafią NMP w Dąbrowie Górniczej.

Niestety, rozmówcy odesłali nas do biskupa albo samej parafii, w której miała miejsce orgia. Milczenie jest bardzo wymowne...

Bardzo proszę zadzwonić do biskupa albo miejsca, gdzie to się wydarzyło. Ja na ten temat nie mam nic do powiedzenia i nie chcę się wypowiadać. Szczęść Boże! - przekazał nam ksiądz z parafii pw. Nawrócenia Św. Pawła Apostoła w Dąbrowie Górniczej.

Podobnie zachował się duchowny z innej parafii.

Proszę dzwonić do kurii. Ja naprawdę nic nie wiem na ten temat. Nie interesuje mnie to - przekazał na szybko przedstawiciel parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Dąbrowie Górniczej, po czym błyskawicznie się rozłączył.

Próbowaliśmy skontaktować się również z samą parafią pw. NMP Anielskiej. Jej przedstawiciele nie odbierają jednak telefonu albo ten jest cały czas zajęty.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić