Kierunek lekarski na uczelni Rydzyka. Horrendalna opłata za semestr

61

Założona przez o. Tadeusza Rydzyka Akademia Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu rozpoczęła nabór na studia lekarskie. Toruńska uczelnia właśnie uzyskała zgodę Ministerstwa Edukacji i Nauki na uruchomienie tego kierunku. Opłata za studia może jednak wprawić w osłupienie.

Kierunek lekarski na uczelni Rydzyka. Horrendalna opłata za semestr
Na uczelni założonej przez o. Tadeusza Rydzyka uruchomiono kierunek lekarski. (PAP)

W poniedziałek 18 września Akademia Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu uzyskała pozwolenie Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka na prowadzenie studiów na kierunku lekarskim.

"Miło nam poinformować, że stale zwiększamy liczbę miejsc na studiach na kierunkach lekarskich. Ministerstwo Edukacji i Nauki otrzymało właśnie pozytywną opinię na nowe kierunki lekarskie w następujących uczelniach: Politechnika Bydgoska i Akademia Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu" - poinformowało MEiN na Twitterze.

Jak czytamy na stronie uczelni założonej przez o. Rydzyka "koncepcja kształcenia studentów na kierunku lekarskim przygotowana przez AKSiM jest zgodna z aktualnymi potrzebami rynku pracy. Odpowiada na bieżącą sytuację społeczno-demograficzną w Polsce i Europie, gdyż zawód lekarza został wymieniony jako jeden z najbardziej deficytowych zawodów w Polsce".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Rydzyk wychwala Czarnka. „W życiu nie słyszałem większej bzdury”
Warto podkreślić, że Akademia Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu kształci i formuje do poszanowania ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci, stąd słowa Św. Jana Pawła II "Służyć życiu ze wspaniałomyślnym entuzjazmem (…) towarzyszyć, pielęgnować, wzmacniać, leczyć ból ludzki jest zadaniem…" są swoistym wyznacznikiem i celem do utworzenia oraz prowadzenia studiów (...) na najwyższym możliwym poziomie - podkreślają władze uczelni.

Tyle kosztuje semestr na kierunku lekarskim

Studia prowadzone są na Wydziale Lekarskim trwają 6 lat, czyli 12 semestrów. Opłata za studia stacjonarne wynosi: 19,5 tys. złotych za semestr. Jeżeli cena nie wzrośnie za 12 semestrów studenci kierunku lekarskiego na AKSiM zapłacą... 234 tys. zł.

Uczelnia zaznacza, że studenci odbywający kształcenie na kierunku lekarskim w języku polskim na warunkach odpłatności, którzy rozpoczną kształcenie w roku akademickim 2023/2024, mogą ubiegać się o kredyt na studia medyczne. Szczegółowe informacje na temat kredytu na studia można znaleźć na stornie Ministerstwa Zdrowia.

Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić