o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MDO
|

COVID-19. Wiadomo, kogo najczęściej atakuje PIMS. Chodzi o małe dzieci

4
Podziel się

Z badań wykonanych przez naukowców z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu płynie taki wniosek, że wieloukładowy zespół zapalny PIMS, po przebyciu COVID-19, najczęściej dotyka 8- lub 9-letnie dzieci. Niestety, ale w najbliższym czasie możliwy jest wzrost zachorowań na to schorzenie.

COVID-19. Wiadomo, kogo najczęściej atakuje PIMS. Chodzi o małe dzieci
PIMS po COVID-19 najgroźniejszy dla dzieci. (Getty Images)
bDZOdbat

Na PIMS chorują nawet niemowlęta - podkreśla PAP. Najczęściej to schorzenie dotyka jednak dzieci w wieku 8 lub 9 lat. Taki wniosek płynie z badań prowadzonych przez naukowców z Kliniki Pediatrii i Chorób Infekcyjnych Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu.

Niestety, czasami przebieg PIMS jest dramatyczny. Mówi o tym Leszek Szenborn, kierownik Katedry i Kliniki Pediatrii i Chorób Infekcyjnych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

bDZOdbav
Nigdy wcześniej nie widzieliśmy w krótkim czasie tylu dzieci, u których występują tak silne i tak gwałtowne zaburzenia krążenia, zagrażające ich życiu - podkreślił, cytowany przez PAP.

PIMS. Co jest najważniejsze?

W przypadku wystąpienia PIMS niezwykle istotne jest szybkie wdrożenie odpowiedniej terapii, dzięki czemu w kilka dni może dojść do radykalnej poprawy stanu zdrowia pacjenta.

bDZOdbaB

Niestety, medycy przewidują, że w najbliższym czasie zachorowań na PIMS będzie coraz więcej. "Pewne jest (...) to, że w najbliższych tygodniach będziemy w Polsce notować wzrost zachorowań na PIMS. Dotychczas był on bowiem wprost proporcjonalny do liczby zakażeń SARS-CoV-2" - przyznała w rozmowie z PAP dr Kamila Ludwikowska.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDZOdbaW
Źródło:
KOMENTARZE
(4)
WIADOMOŚĆ
4 tyg. temu
Polecam na youTubie dokument najlepszego dziennikarza śledczego W.Sumlińskiego pt: spowiedz ratownika. Tak każdy znajdzie odpowiedz na wszystkie pytania.Ujawniono zorganizowane ludobójstwo narodu
Dorcia
4 tyg. temu
Zawsze dzieci chorowały, słabsze mieli zapalenie oskrzeli inne zapalenie płuc lub zapalenie gardła, ale był dobry lek - Pencelina, która wszystko leczyła i bly różne dawki 800, 1200...,ale wcofali bo jak może być jeden lek na wszystko. Teraz są guwniane zawiesiny i syropki, które nie leczą choroby tylko zaleczaja, a Pencelina w zastrzykach prędzej leczyła. Doszłam do wniosku że kiedyś to byli naukowcy, a teraz to bada nieudaczników i tylko chodzi im o pieniądze jak i lekarzom niech lepiej oni już nic nie badają i nie ośmieszają się
Bea
4 tyg. temu
Teraz planują szczepić także dzieci więc trzeba ogłosić że zaczęły nagle wszystkie chorować. Może byście zaczęli w końcu leczyć?
bDZOdbaX
Pat
4 tyg. temu
Co jeszcze wymyślicie?
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić