aktualizacja 

Oto co nastolatek zrobił w kościele. Radny PiS interweniuje

855

Po sieci poniosło się wideo, na którym nastolatek puszcza wulgarną piosenkę w kościele podczas mszy. Kontrowersyjny film dotarł do szczecińskiego radnego PiS Dariusza Mateckiego, który zapowiedział, że złoży w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury.

Oto co nastolatek zrobił w kościele. Radny PiS interweniuje
Dariusz Matecki zapowiedział, że złoży zawiadomienie w sprawie nastolatka, który nagrywał wideo w kościele (TikTok)

Na wspomnianym nagraniu możemy zobaczyć chłopaka, który założył się z kolegą o to, że w kościele odtworzy piosenkę z telefonu. Nastolatek przyjął wyzwanie i udał się do świątyni, w której trwała msza.

Tiktoker zrobił "dowcip" w kościele

W dalszej części filmu chłopak odpala muzykę podczas nabożeństwa, a głośne dźwięki wydobywające się z jego telefonu rozchodzą się po całym budynku, przeszkadzając wiernym.

W końcu chłopaka zaczepiła jedna z obecnych w kościele seniorek, zdenerwowana jego zachowaniem, ale młodzieniec zdawał się nie przejmować jej uwagami i dalej spacerował po kościele z donośną muzyką.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Jan Paweł II w kampanii PiS? "Byłoby dziwne, gdyby zrezygnowali"

Radny PiS interweniuje

Kontrowersyjne wideo zostało usunięte z konta na TikToku, ale nadal można znaleźć je w sieci. Natrafił na nie m.in. szczeciński radny PiS Dariusz Matecki.

Matecki opublikował nagranie na Twitterze i poinformował, że przesłał je również do prawników z Ośrodka Monitorowania Chrystianofobii Fidei Defensor.

Radny Prawa i Sprawiedliwości zapowiedział ponadto, że w sprawie zostanie złożone zawiadomienie do prokuratory w kierunku popełnienia przestępstwa z art. 195 Kodeksu karnego.

Artykuł dotyczy złośliwego przeszkadzania w publicznym wykonywaniu aktu religijnego kościoła lub innego związku wyznaniowego o uregulowanej sytuacji prawnej. Grozi za to grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić