Otrucie Nawalnego. Łukaszenka: "To oszustwo". Oskarża Polskę i Niemcy

40

Białoruski wywiad miał przechwycić rozmowę Warszawy z Belinem, która świadczy o tym, że otrucie Aleksieja Nawalnego to fałszerstwo. "Żadnego otrucia nie było" - twierdzi prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenka w rozmowie z rosyjskim premierem Michaiłem Miszustinem.

Otrucie Nawalnego. Łukaszenka: "To oszustwo". Oskarża Polskę i Niemcy
Aleksander Łukaszenka twierdzi, że Nawalny nie został otruty (PAP)

W czwartek 3 września odbyło się spotkanie Alaksandra Łukaszenki z premierem Rosji Michaiłem Miszustinem. W trakcie rozmów prezydent Łukaszenka połączył sprawę protestów na Białorusi i Nawalnego. Łukaszenka dowodził, że żadnego otrucia nie było, a Polska i Niemcy rozgrywają sprawę Nawalnego, by trzymać Rosjan z dala od spraw Mińska.

Muszę panu powiedzieć, że wczoraj albo przedwczoraj, nie pamiętam dokładnie, przed wystąpieniem kanclerz Niemiec Angeli Merkel przechwyciliśmy rozmowę. Jak się domyślamy, Warszawa rozmawia z Berlinem. Przechwycił nasz wojskowy wywiad radioelektroniczny - przemawiał białoruski prezydent.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Przechwyciliśmy interesującą rozmowę, którą dam panu do przeczytania, przygotujemy i wyślemy do FSB (Federalnej Służby Bezpieczeństwa Rosji przyp. red.) - wyraźnie mówi o tym, że to fałszerstwo. Żadnego otrucia Nawalnego nie było - powiedział Łukaszenka.

W środę Angela Merkel mówiła, że lider antykremlowskiej opozycji stał się ofiarą próby zabójstwa przez otrucie, której celem było uciszenie go. Kanclerz potępiła tę zbrodnię.

Lekarze ze szpitala Charite w Berlinie, w którym leży Aleksiej Nawalny poinformowali, że stan opozycjonisty jest poważny, choć symptomy zatrucia słabną. Lekarze twierdzą, że Nawalnego czeka długa rekonwalescencja i nadal nie można wykluczyć długofalowych konsekwencji zatrucia.

Zobacz także: Aleksiej Nawalny otruty. Rywal Putina walczy o życie
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić