Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JKM
|

Pacjenci widzą zmarłych. Tajemnicza choroba. Lekarze nie wiedzą, co się dzieje

575
Podziel się:

Nieznana choroba atakująca mózg rozprzestrzenia się Kanadzie. Lekarze odnotowali już 48 przypadków schorzenia, a władze zapowiedziały dochodzenie w tej sprawie. Niektórzy pacjenci mają doświadczać apokaliptycznych wizji, w których widzą i słyszą zmarłych.

Pacjenci widzą zmarłych. Tajemnicza choroba. Lekarze nie wiedzą, co się dzieje
Tajemnicza choroba atakuje mieszkańców Nowego Brunszwiku (Getty Images)

Doniesienia o niespotykanym patogenie szerzącym się w kanadyjskiej prowincji Nowy Brunszwik obiegły media na początku roku. Choroba była początkowo utrzymywana w tajemnicy. W marcu dziennikarze "Guardiana" dotarli do notatki jednej z lokalnych agencji zdrowia, mówiącej o nietypowych objawach schorzenia, takich jak utrata pamięci czy atrofia mięśni.

Niezidentyfikowana choroba o podłożu neurologicznym powoduje także zaburzenia poznawcze. "New York Times" donosi, że u niektórych pacjentów zaobserwowano halucynacje. Osoby dotknięte schorzeniem miały doświadczać koszmarnych wizji w których widziały i słyszały zmarłych.

Nieznana choroba szerzy się w Kanadzie. Atakuje mózg i prowadzi do halucynacji

W tym tygodniu władze prowincji Nowy Brunszwik zintensyfikowały wysiłki, aby poznać nową chorobę. Wcześniej głównym celem placówek medycznych w kraju była walka z pandemią koronawirusa. Teraz powołano składającą się z ekspertów komisję, która ma odpowiedzieć na pytanie, co może być przyczyną niepokojącego schorzenia.

Odkrycie potencjalnie nowej i nieznanej choroby jest przerażające. Mieszkańcy są zdezorientowani i zaniepokojeni – oceniła w czwartek konferencji prasowej minister zdrowia Nowego Brunszwiku Dorothy Shephard.

Przypadki nowego schorzenia potwierdzono jak dotąd tylko w Kanadzie. Choroba występuje wyłącznie w liczącej 770 tys. mieszkańców malowniczej prowincji Nowy Brunszwik. Najwięcej przypadków odnotowano na słabo zaludnionym obszarze na półwyspie Acadian.

W tej chwili nie wiemy nic na temat tej choroby. Wszystkie możliwości są na stole. Przyjrzymy się każdej z nich. Mamy nadzieję, że nasze badania przyniosą efekt – powiedział przewodniczący nowo powołanej komisji dr Edouard Hendriks.

Lekarze przyznają, że nie potrafią wskazać, co może być przyczyną schorzenia. Nie wiedzą, jakich zaleceń powinni udzielić mieszkańcom, aby uchronić ich od infekcji. Badane są wszystkie możliwości, w tym zanieczyszczenie wody i pokarmu przez bakterie, wirusy czy priony.

Te ostatnie wywołują m.in. chorobę Creutzfeldta-Jakoba (CJD). Lekarze zauważyli, że objawy nowej infekcji mogą przypominać te występujące w przypadku CJD. Zlecone badania przesiewowe nie wykazały jednak związku między schorzeniami.

W celu rozwikłania zagadki urzędnicy przygotowali dla pacjentów oraz ich rodzin obszerny kwestionariusz. Jego wypełnienie może potrwać nawet 4 godziny. Otwarto również specjalną klinikę przeznaczoną do diagnozowania i leczenia podejrzanych przypadków.

Wciąż jestem w szoku. Nie otrzymałem żadnych informacji, jak radzić sobie z chorobą – twierdzi w rozmowie z telewizją CTV News Luc Leblanc, który zapadł na tajemnicze schorzenie.

41-letni mężczyzna cierpi na problemy z koncentracją i demencję. Swój stan określa jako "tykającą bombę". – Nie wiem, ile mam czasu – dodaje.

Tajemnicze neurologiczne dolegliwości dotknęły także 20-letnią studentkę Gabrielle Cormier. Uprawiająca łyżwiarstwo figurowe kobieta zmuszona była rzucić naukę. Ma problemy ze wzrokiem i poruszaniem się.

Nie mogę nawet czytać, a wielka szkoda, bo to uwielbiam. Nie mogę się ruszyć. Wcześniej byłam bardzo aktywna – podkreśla Cormier.

Mieszkańcy Nowego Brunszwiku są mocno sfrustrowani. Pojawiły się skargi na brak komunikacji i przejrzystości ze strony służby zdrowia. Miejscowi domagają się publicznych konferencji prasowych, na których raportowane będą postępy badań.

Tajemnicza choroba. Lekarze nie mają na nią lekarstwa

Lokalny neurolog dr Alier Marrero – który w 2015 roku jako pierwszy opisał chorobę – twierdzi, że może mieć ona podłoże depresyjne. Według lekarza pierwsze objawy schorzenia pojawiają się po około 18 czy nawet 36 miesiącach od infekcji. Marrero uważa, że ma do czynienia z całkowicie nowym patogenem.

Od 2018 liczba zachorowań rośnie. Nie wiemy dlaczego i nie wiemy co to powoduje. Wiemy, że choroba się rozprzestrzenia – podkreśla.

Pierwszy przypadek tajemniczej choroby odnotowano w 2015 roku. Cztery lata później było ich już 11. W ubiegłym roku wykryto 24 zachorowania.

Do tej pory w Kanadzie odnotowano łącznie 48 przypadków dziwnego schorzenia. Potwierdzono także sześć zgonów mających związek z chorobą.

Obejrzyj także: ''Komórki zombie'' aktywne po śmierci. Niezwykłe odkrycie naukowców

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(575)
Tola
rok temu
Ta choroba dotyka nie tylko Kanadę. W Polsce jest dużo takich przypadków męczących ludzi w różnym wieku. U tych osób może wystąpić oczopląs, gdzie nie mogą zapanować nad własnymi oczami, bo robią co chcą! Gałki oczne mogą się same obracać w różne strony i są poza kontrolą danej osoby i trudno nad nimi zapanować! Utrata równowagi jest dominująca a świat kręci się jak bączek i nie można się podnieść z łóżka. Osoby stają się rozdrażnione i agresywne a choroba często powoduje objawy destruktywne. Od histerii do agresji!
Kisia
rok temu
Ciekawe czy byli szczepieni?
Nelka
rok temu
To wcale nie jest żadne schorzenie tylko przebywanie jedną nogą w wieczności i oglądanie TV nic tu nie pomoże. Jest oto dowód na życie wieczne duszy, na rzeczone "ciała świetliste" po śmierci człowieka o czas iść do spowiedzi i przyjąć wiarę w Boga Jedynego (zamiast w nowości techno).
Młody 60-late...
rok temu
Dziś chcielibyśmy dokładnie poznać przyczynę każdego schorzenia. Nieznane choroby były od zawsze i będą, tylko kiedyś, jak czterdziestolatek umierał z niewiadomego powodu, to w księgach wpisywano: Przyczyna śmierci - starość.
autyzm
rok temu
Skąd pewność że świat w którym żyjemy nie jest halucynacją...?
Kgder
rok temu
Od 2020 roku na świecie spotęgowane są zachorowania ludzi o nieznanej przyczynie.Tak wielkiej skali nie było od 1945 roku po II wojnie światowej.Ludzie i służba zdrowia nie są przygotowani na walkę z tym zjawiskiem. Wszystko jest w domysłach a nie w prawdzie.Prawdy już my żyjący teraz nie poznamy.Wymrzemy w szybkim tempie.Nie potrzeba wojen na które zbroja się chore z nienawiści mocarstwa.
Eihdv
rok temu
HARP dziala.....kontrola umyslow i ciala
,,,,,,,,,
rok temu
to może się dziać u osób które wczesniej przyjmowały leki z erytromycyną.Erytromycyna to tragicznie szkodliwy lek i dalej jest stosowany.Po niej jest Alzhaimer i Parkinson i inne .
,,,,,,,,,
rok temu
to może się dziać u osób które wczesniej przyjmowały leki z erytromycyną.Erytromycyna to tragicznie szkodliwy lek i dalej jest stosowany.Po niej jest Alzhaimer i Parkinson i inne .
Tak będzie mó...
rok temu
To wszystko skończy sie w apokalipsie zombie😂😂
Trzeźwo myślą...
rok temu
A może pacjenci są nieświadomie karmieni narkotykami?
HJK
rok temu
a moze "blue beam" i pole ktorych mozgi nie sa w stanie wytrzymac, dobre i odludne miejsce na testy "wytrzymalosci", a i ilosc patogenu dziwna (x2 rocznie +-) to jedno z najbardziej "niegoscinnych" miejsc dla patogenow- rozrzedzenie populacji na m2 i temperatura...
Rozsądna
rok temu
Pewnie po szczepieniu, ale będą to ukrywać, bo muszą jeszcze zarobić na naiwnych.
jan
rok temu
chińczycy testują kolejnego wirusa? Teraz to wszyscy coś z szafy wyciągną, ale zapewne najchętniej wzmocną i zmodyfikują stare choróbska których tym razem nie da się uniknąć. Ludzie nie rozumieją że jest nas zdaniem wielkich tego świata zbyt dużo, a styl życia jaki prowadzimy stanowi zagrożenie egzystencji dalszej tej planety. Redukcja musi być na poziomie około 70 czyli poziomie tzw. wyszczepienia.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić