Mateusz Domański
Mateusz Domański| 
aktualizacja 

Paczkomaty InPost znikną z Allegro? Idą zmiany

126

Allegro wciąż się rozwija. Na przyszły rok ten popularny serwis zaplanował pilotaż własnych automatów do odbierania paczek. Taki ruch może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Paczkomaty InPost znikną z Allegro? Idą zmiany
Allegro przejmie InPost? (Wikimedia Commons)

Dyrektor finansowy Allegro Joe Eastick wyjawił bardzo ciekawe informacje. Okazuje się, że ta firma chce rozwijać własną sieć automatów do odbierania paczek. Tym samym potwierdziły się doniesienia, o których można było przeczytać już w połowie listopada.

W 2021 roku planujemy przeprowadzić pilotaż. Dopiero w kolejnym kroku podejmiemy decyzję, czy rozwijać ten projekt - powiedział w rozmowie z PAP Biznes, cytowany przez wirtualnemedia.pl.

Szczegóły dotyczące planów Allegro nie są znane. Nie wiadomo, ile maszyn uda się uruchomić, ani ile potrwa ten pilotaż.

Allegro kupi InPost?

Już od dłuższego czasu InPost jest głównym partnerem logistycznym Allegro. Owocem tej współpracy jest między innymi usługa Smart!.

InPost niedawno został wystawiony na sprzedaż. Prawo do pierwokupu ma właśnie Allegro. Na razie jednak nie wiadomo, czy skorzysta z tej opcji.

Nasza polityka w zakresie przejęć jest taka, że nie komentujemy tych procesów. Mamy bardzo dobre relacje i współpracę z InPostem. Niedawno podpisaliśmy umowę o przedłużeniu współpracy na kolejne 7 lat, co zapewnia nam dobre warunki, jeśli chodzi chociażby o ceny, jakość obsługi, czy zapewnione wolumeny - przekazał Eastick.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić