o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Aldona Brauła
|

"Skuteczność wyższa niż 95 proc". Rosja oferuje swoją szczepionkę

32
Podziel się

Rosja twierdzi, że dane dotyczące szczepionki Sputnik Covid wykazują skuteczność wyższą niż 95 proc. Chce także udostępnić swoją technologię, mówiąc o pozytywnych skutkach dla całego świata.

"Skuteczność wyższa niż 95 proc". Rosja oferuje swoją szczepionkę
Szczepionka Rosji ma 95 proc. skuteczności. (Getty Images)
bEJbwuHV

Rosja oświadczyła, że ​​według najnowszych danych szczepionka na koronawirusa ma ponad 95 proc skuteczności. Tym samym daje jej to wyższy wskaźnik skuteczności niż szczepionki firm Pfizer i Moderna. Rosyjscy naukowcy stwierdzili również, że ich szczepionka jest skuteczniejsza niż szczepionka AstraZeneca.

Szczepionka o najwyższej skuteczności?

Sputnik wykazuje bardzo wysoką skuteczność, wyższą niż 95 proc. To bezsprzecznie pozytywna wiadomość nie tylko dla Rosji, ale dla całego świata, dla wszystkich państw- powiedział Kiriłł Dmitriew, szef Rosyjskiego Funduszu Inwestycji Bezpośrednich podczas konferencji we wtorek.
bEJbwuHX

Wyniki zostały opublikowane po ukazaniu się badań innych firm. Z tego względu nie wszystkich przekonują oficjalne dane Rosji. Podejrzenia, że szczepionka nie jest aż tak skuteczna, potęguje fakt, że rosyjskie władze wydały zezwolenie na szczepionkę, zanim udostępniono wyniki trzeciego etapu badań, a także zmuszano pracowników państwowych do udziału w testach.

Zobacz także: Barbara Nowacka o TVP: to są już standardy Korei

Rzecznik Komisji Europejskiej powiedział, że "nie ma żadnych danych dotyczących tej rosyjskiej szczepionki". Mimo to Rosja oferuje swoją szczepionkę innym państwom. Wyniki Sputnika oszacowano po 42 dniach badania, w którym 19 tys. uczestników otrzymało dwie dawki szczepionki, a 21 tys. uczestników otrzymało pojedynczą dawkę. Wcześniejsze dane wykazały, że szczepionka miała około 91,4 proc. skuteczności.

bEJbwuId

Państwowi urzędnicy z Rosji, w tym Dmitriew, twierdzą, że przyjęli szczepionkę i czują się dobrze. Kreml powiedział w poniedziałek, że Władimir Putin nie otrzymał szczepionki przeciwko koronawirusowi, a rzecznik powiedział, że prezydent nie może wziąć udziału w badaniu, ponieważ szczepionka nie ma certyfikatu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEJbwuIy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(32)
sadi666
11 miesięcy temu
Narazie nikt nie opublikował danych o szczepionce po III fazie testów, zwykle są to oświadczenia producentów. Jak skonstruowałem szczepionkę, która ma 123,45% skuteczności, buhaha.
Wój nick
11 miesięcy temu
Rosyjscy pacjenci na samą wieść o szczepionce gwałtownie zdrowieją.
Hardi
11 miesięcy temu
A we Watykanie też opracowują jakąś szczepionkę ???
bEJbwuIz
seki
11 miesięcy temu
Rosyjscy chemicy zawsze byli najlepsi i nikt tego nie zakwestionuje.
Sasza 😷☠️
11 miesięcy temu
Rosyjska szczepionka jest o skuteczna poniewz jest na bazie Nowiczoka dla tego jest skuteczna
Facet
11 miesięcy temu
Sputnik... wszystko jasne, biorę w ciemno po samen nazwie
Rist
11 miesięcy temu
Zaszczepiłem się rosyjską szczepionką i muszę powiedzieć, że czuję się dobrze, niet pobocznych effiektow, poetomu ona bezopacen ...
Iwa
11 miesięcy temu
Przecież Państwo samo daje, takie jest dobre, ciekawe jak długo. Tarcze, dotacje, tylko wiosek trzeba złożyć
Jan
11 miesięcy temu
Ta skuteczność im rośnie wraz z propagandą o tej szczepionce. Proponuję by Putin jako pierwszy się zaszczepil A później Prigożin i cala farma troli obecna tu na forum
99,99%
11 miesięcy temu
💉💉💉💉💉💉💉💉💉💉💉💉💉💉💉💉💉💉💉💉💉💉💉💉💉💉💉💉💉💉💉💉💉💉💉💉💉💉
👽👽👽👽
11 miesięcy temu
My szczepimy was bezobiawowo 🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸
πππππ
11 miesięcy temu
to jest spektakularne wejście. Miliony, setki milionów ofiar grypy hiszpanki pochodzącej z USA to efekt szczepienia szczepionką. Pierwsze ofiary to amerykańscy żołnierze. A przecież do tej porty nie opracowano żadnej szczepionki na grypę.
nnn
11 miesięcy temu
Ruscy przygotują nam wydanie specjalne szczepionki. Smoleńsk -2. Efekt murowany.
bEJbwuIr
ip123
11 miesięcy temu
A nam kupił Premier już amerykańską przeca..Pfizer Polska (nie Polska a amerykańska). Repolonizacja dopiero będzie..A Amerykanów ci? Pogonimy?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić