o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Ewelina Kolecka
|

Koronawirus. Uwaga na domowe terapie. Można stracić wzrok

2
Podziel się

Lekarze ze stanu Floryda coraz częściej przyjmują pacjentów, którzy skarżą się na uszkodzenie wzroku. Co najbardziej niepokojące, sami doprowadzili się do takiego stanu poprzez naświetlanie oczu lampami UV. Pacjenci wierzą, że w ten sposób zabiją koronawirusa.

Koronawirus. Uwaga na domowe terapie. Można stracić wzrok
Lampa UV (Getty Images)
bEJbHVNN

Lekarze podzielili się swoimi obserwacjami w czasopiśmie naukowym "Ocular Immunology and Inflammation". Potwierdzili przypadki siedmiu pacjentów z Miami, którzy zgłosili się do nich z uszkodzeniem rogówki. Zostało ono spowodowane przez naświetlanie oczu promieniami UV.

Koronawirus. Chcieli uchronić się przed COVID-19. Prawie stracili wzrok

Jednym z autorów artykułu jest dr Jesse Sengillo, okulista pracujący w Bascom Palmer Eye Institute na University of Miami Health System. Naukowiec przyznał w rozmowie z NBC, że uszkodzenia, jakie zaobserwował u swoich pacjentów, przypominały skutki oparzenia słonecznego.

bEJbHVNP
Moje oczy płoną – przytacza słowa swojego pacjenta dr Jesse Sengillo (NBC).
Zobacz także: Zobacz też: Przesadzili z czystością. Zatruli się środkami do dezynfekcji
bEJbHVNV

Osoby, które zgłosiły się do dr. Sengillo, skarżyły się na światłowstręt. Ich oczy stały się zaczerwienione, doświadczali także uciążliwego swędzenia. Zanim dolegliwości ostatecznie ustąpiły, musieli pielęgnować je przez kilka dni.

Wielu chorych naświetlało oczy lampami dostępnymi w gabinetach dentystycznych. Wierzyli, że w ten sposób "zdezynfekują się" i unikną zarażenia koronawirusem. W rzeczywistości narazili się na utratę wzroku oraz poważne oparzenia.

Bezpośrednie eksponowanie skóry i oczu na promieniowanie (...) może spowodować bolesne obrażenia i reakcje skórne, które przypominają poparzenie – ostrzega dr Sengillo (NBC).
bEJbHVNW

Okulista wyraził obawę, że wkrótce zgłosi się do niego więcej osób z analogicznymi dolegliwościami. Zakłada tak ze względu na gwałtowny wzrost przypadków koronawirusa w kraju, który może skłonić mieszkańców Ameryki do podejmowania niebezpiecznych działań w celu ochrony przed COVID-19.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEJbHVOq
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(2)
Rto
11 miesięcy temu
Jesli brakuje tematu do pisania trzeba go stworzyc,a to co nie jest interesujace.
PS81
11 miesięcy temu
Jedni piszą bzdury,a inni w nie wierzą. Jedno jest pewne. Głupota ludzka nie zna granic!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić