Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ABA
|

Padła data końca pandemii. Oszacował ją naukowiec z Danii

352
Podziel się:

Tyra Grove Krause z duńskiej Agencji Kontroli Chorób Zakaźnych (SSI) szacuje, że pandemia może się skończyć już za dwa miesiące. Jej zdaniem Omikron może być ostatnim groźnym wariantem koronawirusa. Przestrzega jednak, że w najbliższym czasie trzeba nadal przestrzegać wszystkich zasad bezpieczeństwa.

Padła data końca pandemii. Oszacował ją naukowiec z Danii
Pandemia skończy się za dwa miesiące? (Pixabay)

Tyra Grove Krause, główny epidemiolog w SSI stwierdziła, że Omikron jest zwiastunem końca pandemii i "za dwa miesiące będziemy mieć z powrotem normalne życie". Ekspertka w wywiadzie dla duńskiej telewizji TV2 wskazała, że nowy wariant może być ostatnim niebezpiecznym, który stwarza ryzyko hospitalizacji.

Koniec pandemii już wkrótce

Krause powiedziała, że to, co daje nadzieję na zakończenie pandemii to mniejsza ilość hospitalizacji w związku z nowym wariantem koronawirusa.

Myślę, że to będzie trwać jeszcze przez najbliższe dwa miesiące, a później mam nadzieję, że infekcja zacznie ustępować i odzyskamy normalne życie – powiedziała w poniedziałek.

Krause powiedziała, że chociaż Omikron jest bardziej zaraźliwy, to ma łagodniejszy przebieg. Mniej osób trafia do szpitali oraz na oddziały intensywnej terapii. Co za tym idzie, więcej osób może przejść infekcję bezobjawowo co zapewni dobry poziom odporności w populacji.

Krause podkreśliła jednak, że nadal pozostaje wiele do zrobienia. Chociaż eksperci mają nadzieję, że pandemia wkrótce się skończy to rzeczywistość może okazać się inna.

Omikron osiągnie szczyt pod koniec stycznia, a w lutym zobaczymy spadającą liczbę infekcji i zmniejszające się obciążenie systemu opieki zdrowotnej. Ale musimy się postarać w styczniu, bo trudno będzie wygrać- dodała.
Zobacz także: Polityk PiS zaskakująco o Pegasusie. „Widać wyraźnie, że jest coś na rzeczy”
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(352)
Lewicowa Anie...
4 miesiące temu
Ja wierzę w to, że tego covida wypuszczono celowo i o isnienu covida świat dowiedział się kilka lat później. Kilka lat przed pandemią praciwnicy chińskiej kopalni zarazili się nieznaną chorobą i zmarło trzech zakażonych oczywiście Chiny zachowały dla siebie informacje o tej chorobie i nikogo nawet WHO nie poinformowały. I za plecami robili badania nad tą chorobą i zwierzęta, na których robili eksperymenty będące zajażone ową chorobą sprzedali na targu i stąd ta pandemia coronavirusa!! Teraz Chiny zmodyfikowali ptasią grypę dając ludziom zainfekowany ową chorobą drób i stąd druga pandemia! Zamiast przenisić produkcję do Chin i innych państw gdzie jest tania siła robocza lepiej budować fabryki i daeać ludziom pracę w swoich krajach. Co z tego, że więcej trzeba za robociznę płacić? Tak będzie lepiej, trzeba dać Chinom nauczkę. Jak ludzie wycigają pridukcję swoich produktów z Chin i nie będą kupiwać made in China, to Chinom odechce się pandemii. W świecie wiedzy był artykuł o tym, że w Chinach zwierzęta na których robiono badania i eksperymenty (np badano choroby, bakterie, wirusy itd) są sprzedawane na targach a ludzie kupują takie zwierzęta i się zarażają! Chiny zasługują na to żeby zrobić im Grunwald i Konstantynopol. Chiny tymi pandemiami schańbiły swoich obywateli. Sami chińczycy już nają dosyć tych pandemii. Otwierajmy fabryki w swoich krajach np w Polsce i wynośmy produkcję z Chin. Dajmy Chinom nauczkę i dzięki temu przestaną być imperium, prędzej czy później przestaną i będą zapaścią gospodarczo-cywilizacyjną jak Afganistan!
Ona
5 miesięcy temu
Naukowiec z Danii😂😂😂😂 już to widzę😂😂😂😂
Marcel
5 miesięcy temu
Pandemii się zakończy jak PiS przegra wybory
Jam1
5 miesięcy temu
Za 3 miesiace skonczy sie zima i sezon grypowy. Nastaje wiosna i lato. Covid wroci wzmocniony na jesien a wybuchnie listopad i grudzien. Nie trzeba do tego naukowca. Wystarcza osoba logicznie myslaca, ktora polaczy fakty w calosc.
Prawda
5 miesięcy temu
Pandemia się skonczy tylko wtedy kiedy rząd wycycka wszystkie pieniądze
mysl logiczni...
5 miesięcy temu
nie ma szans.
prawda
5 miesięcy temu
Skonczy się wtedy jak ludzie zutlizują rządy.
obywatel
5 miesięcy temu
oby tak sie stalo
dla każdego
5 miesięcy temu
To biznes-to nie skonczy się szybko!
8787
5 miesięcy temu
Umierają gęsto ludzie młodzi, zdrowi i wysportowani. Umierają zgonami nagłymi i "niewyjaśnionymi". Ale gdy zapytasz czy byli szczypani? Odpowiedź jest jedna: owszem, ale co to ma do tego?..... Kto ma rozum w głowie, taką myśl rozważa : czy to palec Boży, czy pazur szatana?
głud
5 miesięcy temu
bunkry i głód to koniec pandemii w pisanej bibli
głud
5 miesięcy temu
bunkry i głód to koniec pandemii w pisanej bubli
Miska
5 miesięcy temu
A może wyszczepy wszystkich dyzurnych lekarzy i czlonkow rządu
Dowściekliwy
5 miesięcy temu
Kiedy uzgodniono ten termin z wirusem a właściwie z jego już dość dużą rodzinką ?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić