"Panie Kaczyński, niech pan przeprosi!". PiS reaguje

108

Rząd Prawa i Sprawiedliwości – mimo wcześniejszych deklaracji – nie ogłosił dziś założeń Nowego Ładu. Nie uszło to uwadze Szymona Hołowni. Lider ruchu Polska 2050 zabrał głos na ten temat, nie szczędząc prezesowi partii rządzącej ostrych słów.

"Panie Kaczyński, niech pan przeprosi!". PiS reaguje
Szymon Hołownia wezwał Jarosława Kaczyńskiego do przeprosin. (Getty Images)

Oficjalnym powodem przesunięcia terminu przedstawienia założeń Nowego Ładu był gwałtowny wzrost przypadków koronawirusa. Jednak takiego tłumaczenia nie akceptuje Szymon Hołownia. Lider ruchu Polska 2050 uważa, że Jarosław Kaczyński powinien przeprosić obywateli.

Nowy Ład. Szymon Hołownia ostro o Jarosławie Kaczyńskim

Szymon Hołownia wyraził swoją opinię na filmie, który został opublikowany w serwisie YouTube. Lider ruchu Polska 2050 zarzucił Jarosławowi Kaczyńskiemu, że prawdziwym powodem odwołania konferencji nie była pandemia COVID-19, lecz kontrowersje panujące wokół prezesa Orlenu – Daniela Obajtka.

Ale, panie Kaczyński, cała Polska wie, że prawdziwa przyczyna odwołania dzisiejszej konferencji jest inna i nazywa się "Obajtek" – oświadczył Szymon Hołownia na nagraniu.
Zobacz także: Zobacz też: Nowe obostrzenia. Cięta riposta Bolesława Piechy z PiS na wpis Janusza Kowalskiego

Lider ruchu Polska 2050 zarzucił Jarosławowi Kaczyńskiemu, że razem ze swoimi podopiecznymi dopuścił się "psucia" kraju. Zaapelował do prezesa PiS, aby przeprosił, a następnie, w ramach zadośćuczynienia, zrezygnował z polityki.

Panie Jarosławie Kaczyński – niech pan przeprosi za Daniela Obajtka. Niech pan przeprosi za psucie Polski i zniszczenia, jakich dopuścił się pan i pana podopieczni. A potem, jak to mówiły doprowadzone również przez pana do rozpaczy Polki, proszę się żwawo oddalić – apelował na YouTube Szymon Hołownia.

Reakcja PiS. Fogiel zabrał głos

Do wystąpienia Szymona Hołowni odniósł się Radosław Fogiel. Zastępca rzecznika prasowego PiS zarzucił liderowi ruchu Polska 2050, że posiada znacznie mniejsze doświadczenie polityczne od Jarosława Kaczyńskiego. Zażartował także, że jako były dziennikarz Hołownia zapewne nauczył się swojej gestykulacji i min w telewizji, ale do rządzenia Polską potrzeba czegoś więcej.

"Pan Kaczyński" był na scenie politycznej długo przed Szymonem Hołownią i będzie długo po nim. W telewizji można się nauczyć groźnych min i gestykulowania, ale polityka to coś więcej. Na marginesie – ktoś wie, czemu on tego laptopa tak kurczowo ściska? – napisał na Twitterze Radosław Fogiel.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić