Wykształcenie Hołowni. Będziecie zdziwieni

100

Dziś Szymon Hołownia jest bardziej znany ze swojej działalności politycznej niż dorobku medialnego. Jednak mało brakowało, aby nie został ani kandydatem na urząd prezydenta, ani dziennikarzem. Na początku zdecydował się na zdobycie bardzo nietypowego "zawodu".

Wykształcenie Hołowni. Będziecie zdziwieni
Szymon Hołownia nie ukończył studiów dziennikarskich. Co zatem wybrał? (AKPA, AKPA)

Zanim Szymon Hołownia stanął na czele ruchu społeczno-politycznego Polska 2050, pracował m.in. w stacji telewizyjnej TVN. Współprowadził tam program typu talent show "Mam talent!".

Szymon Hołownia ma również na koncie publikację wielu książek. Nie skończył jednak żadnych studiów, które miałyby docelowo przygotować go do zawodu dziennikarza, pisarza lub polityka. Wybrał zupełnie inny kierunek.

Co studiował Szymon Hołownia? Wykształcenie polskiego polityka

Szymon Hołownia dziś jest szczęśliwym mężem i ojcem, jednak w przeszłości wierzył, że został powołany do stanu duchownego. W rezultacie po liceum polityk dwukrotnie przebywał w nowicjacie zakonu dominikanów, jednak ostatecznie zrezygnował ze wstąpienia do organizacji religijnej.

Ostatecznie Szymon Hołownia zdecydował się na studiowanie psychologii w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Mimo że lider Polska 2050 spędził na uczelni pięć lat, ostatecznie nigdy nie ukończył wybranego kierunku. Stanowi jednak najlepszy przykład na to, że wyższe wykształcenie nie zawsze jest konieczne, aby podjąć pracę w wymarzonym zawodzie i odnieść sukces.

Zobacz także: Zobacz też: Hołownia będzie łowił w PiS? Komentarz rzecznika partii
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić