GGG| 
aktualizacja 

Panika w Korei Północnej? Zaroiło się od plotek

325

Korea Północna wciąż nie zareagowała na wyniki wyborów w USA, ale krążą plotki, że zwycięstwo Joe Bidena wywołało panikę w kraju Kim Dzong Una.

Panika w Korei Północnej? Zaroiło się od plotek
(KCNA, ONS)

Cały świat z wielkim zaciekawieniem śledził wybory prezydenckie w USA. Po wielodniowym liczeniu głosów okazało się, że Joe Biden zwyciężył z Donaldem Trumpem i już w styczniu zamieszka w Białym Domu. Nie do końca wiadomo, jak zareagowano na to w Korei Północnej, ale pojawiają się kolejne plotki.

Obywatele Korei Północnej nie są ponoć zadowoleni ze zwycięstwa Joe Bidena. Wyborczy werdykt wywołał podobno ogólnokrajową panikę. Koreańczycy mają się obawiać zaostrzenia stosunków ze Stanami Zjednoczonymi - donosi gazeta "Chosun Ilbo".

Ludzie zaczęli gromadzić zapasy żywności, co spowodowało gwałtowny wzrost cen na terenie całego kraju. Zjawisko to jest niespotykane, gdyż zawsze artykuły spożywcze taniały na jesień. Ale z pewnością nie przyczyniły się do tego tylko - jeśli w ogóle - wybory w USA. Wzrost cen ma też związek z pandemią i niedawnymi katastrofami naturalnymi, które nawiedziły kraj Kim Dzong Una.

Zmiana na stanowisku prezydenta USA może wzbudzać niepokój, jako że z Donaldem Trumpem Korea Północna miała dość dobre stosunki. Prezydent USA spotkał się nawet z Kim Dzong Unem. Oczekuje się, że Biden wróci do polityki "strategicznej cierpliwości" byłego prezydenta Baracka Obamy wobec tego kraju. Ta polega m.in. na egzekwowaniu międzynarodowych sankcji do czasu, aż Korea Północna zrezygnuje z programu nuklearnego.

Zobacz także: "Polska Pełna Pasji". Wolontariusze pomagają kombatantom
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić