o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Dagmara Smykla
|

Wojsko szkoli zwierzęta. Tajny projekt Korei Północnej

24
Podziel się

Amerykańskie służby uważają, że Korea Północna szkoli delfiny do celów wojskowych. Zdjęcia satelitarne pokazują zagrody dla zwierząt w bazie marynarki wojennej w mieście Nampo. Jak delfiny mogą pomóc wojsku Kim Dzong Una?

Wojsko szkoli zwierzęta. Tajny projekt Korei Północnej
bDnSVroB

Korea Północna ma tresować delfiny morskie do pomocy wojsku. Tak uważają eksperci z organizacji non-profit United States Naval Institute (USNI), którzy opublikowali raport w tej sprawie. Na zdjęciach satelitarnych bazy wojskowej w północnokoreańskim mieście Nampo zauważono obiekty wyglądające na zagrody dla zwierząt morskich.

Program tresury delfinów ma sięgać października 2015 roku. Zdjęcia z tamtego okresu pokazują po raz pierwszy miejsce, w którym ma się odbywać szkolenie delfinów wojskowych, a także tych wykorzystywanych w delfinarium w Pjongjangu. Z kolei rok później zbudowano zagrody, w których hoduje się delfiny przeznaczone do szkolenia.

bDnSVroD
Program jest prawdopodobnie częścią szeroko zakrojonej akcji modernizacji marynarki wojennej Korei Północnej, która ma miejsce od objęcia władzy przez Kim Dzong Una – napisano w raporcie USNI.

Korea Północna szkoli delfiny. Mają atakować płetwonurków wroga

W jaki sposób delfiny mogą się przydać wojsku? Wykorzystuje się je do identyfikacji i podnoszenia min lub torped szkoleniowych z dna morskiego. W mniej pokojowym scenariuszu delfiny mogą być wykorzystywane do znajdowania i oznaczania płetwonurków wrogiego wojska, którzy następnie mają być przejęci przez wojsko.

bDnSVroJ

Koreańczycy nie są pierwsi. Marynarka wojenna Stanów Zjednoczonych była pionierem w szkoleniu delfinów i innych zwierząt morskich do celów wojskowych. Amerykanie tresują delfiny i lwy morskie, natomiast Rosjanie szkolą do celów wojskowych delfiny, foki i białuchy. Dzięki wiedzy o amerykańskich i rosyjskich bazach szkoleniowych eksperci byli w stanie zidentyfikować ich odpowiedniki w Korei Północnej.

Zobacz także: Zobacz też: Dodatek dla sprzedawców za pracę w czasie zarazy. "Solidarność" rozmawia z sieciami
bDnSVrpe
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(24)
o co chodzi ?
2 tyg. temu
Rosja np. szkoliła psy do wysadzania czołgów już w latach 30-tych. USA zaś delfiny już tresowała kilkanaście lat temu. Więc co w tym dziwnego ?
Beata
2 tyg. temu
Człowiek że swoim sadyzmem i wrodzonym egoizmem, posunął się już tak daleko w ignorancji natury, że dalej nie można...wstydzę się za grupę do której niestety należę
OKO
2 tyg. temu
A ludzi tresują żeby się nic nieodzywali i byli władzy posłuszni do tego celu chcą wszczepić im chip
bDnSVrpf
Kazimierz
2 tyg. temu
Nie oni pierwsi i nie ostatni. Nie ma chyba poważniejszej armii, która nie miałaby doświadczeń ze szkoleniem zwierząt do celów wojskowych. Przeważnie szkolono je na żywe samobójcze miny.
Zen ninja
2 tyg. temu
Winny PiS i Duda?
Najnowsze komentarze (24)
muzyk
2 tyg. temu
My mamy szkolic koty. Wiadomo dlaczego. Kaczory i Gesi tez moga przenosic zaraze ale to bylo wiadome.
Radek
2 tyg. temu
Przecież oni by te delfiny prędzej zjedli, niż wyszkolili😁
Kaszebe
2 tyg. temu
Polska przeszkoli foki których jest coraz więcej nad morzem......
🦥🦥🦥
2 tyg. temu
🐬🐬🐬🐬🐬🐬🐬🐬🐬🐬🐬🐬🐬🐬🐬🐬🐬🐬🐬🐬🐬🐬🐬🐬🐬🐬🐬🐬🐬🐬🐬🐬🐬🐬🐬🐬🐬
CIEKAWSKI
2 tyg. temu
A u nas szkolą bojówki nazistowskie ! Oczywiście za nasze pieniądze w imię hasła ' BÓG , HONOR , OJCZYZNA "
szkolą
2 tyg. temu
Biorą przykład z USA , a tu wielkie "aj,waj" !
kuba
2 tyg. temu
.. ale USA i Rosji norma !!!- inni sensacja
Spokojnie
2 tyg. temu
Podobno odpowiedzialny jest Sasin.
bDnSVroX
Donitz
2 tyg. temu
"Amerykańskie służby uważają, że Korea Północna szkoli delfiny do celów wojskowych" No to niech się Janki pochwalą od kogo to Koreańczycy podpatrzyli. No niech się Janki nie wstydzą.
Najo
2 tyg. temu
Nie zjedli ich,tak jak psy i koty po miastach z głodu?I jak wyżerali trawę z trawników pasąc się na nich,gdy tłusty Kim żarł frykasy i zapijał je drogim alkoholem?
treser
2 tyg. temu
a mierzeja wiślana ma byc przeznaczona do tresury wielorybów rzecznych
FlaKKa!
2 tyg. temu
Tak samo jak w Iraku były fabryki broni chemicznej.
ers
2 tyg. temu
Najpierw te delfiny muszą zapisać się do partii!
marek zol
2 tyg. temu
takie programy żadna nowość, Amerykanie, Rosjanie już w ubiegłym wieku szkolili delfiny do celów militarnych. z kiepskim skutkiem. Tramp zamiast gadać z Kimem powinien tam zrobić dużą dymiącą dziurę w ziemi miałby reelekcję murowaną
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić