Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
GGG
|

Papież Franciszek odmówił Bidenowi? Zaroiło się od plotek

22
Podziel się

W sieci zaroiło się od plotek, jakoby papież Franciszek nie chciał spotkać się z Joe Bidenem. Niektórzy sugerowali nawet, że to dlatego, że Biden popiera aborcję. Doniesienia te są nieprawdziwe, a sami zainteresowani w ogóle nie planowali takiego spotkania.

Papież Franciszek odmówił Bidenowi? Zaroiło się od plotek
Papież Franciszek odmówił Bidenowi? Plotki zostały zdementowane (Getty Images)
bEDSArWZ

Joe Biden od 9 czerwca przebywa w Europie. Prezydent USA przybył na Stary Kontynent, aby wziąć udział w szczycie przywódców G7, a następnie spotkać się z przywódcami krajów członkowskich NATO w Brukseli. Ostatnim punktem jego wizyty ma być spotkanie z prezydentem Rosji Władimirem Putinem w Genewie. Po jego zakończeniu Biden wróci do Stanów Zjednoczonych.

W sieci zaczęły pojawiać się plotki na temat spotkania Bidena z papieżem. Według niektórych źródeł organizatorzy wizyty prezydenta USA w Europie mieli poprosić Watykan o możliwość wzięcia przez niego udziału w porannej mszy odprawianej przez papieża. Ta miała się odbyć 15 czerwca, ale pojawiła się informacja, rozpowszechniana m.in. przez Catholic News Agency, o negatywnej odpowiedzi ze strony Stolicy Apostolskiej.

bEDSArXb

Domniemany powód niechęci papieża do spotkania z Bidenem może wywoływać zdziwienie. Według niektórych źródeł Franciszek chciał uniknąć wzbudzenia kontrowersji w dniu rozpoczęcia obrad amerykańskich biskupów. Jednym z tamtejszych punktów programu miała być dyskusja nad dokumentem o "koherencji eucharystycznej". Ten przedstawia katolicką naukę w kwestii warunków udzielania komunii świętej. W jego treści poruszana jest kwestia odmowy udzielania jej politykom sprzeciwiającym się zasadniczym prawdom nauczania Kościoła.

Biden miał zostać sklasyfikowany jako proaborcyjny polityk. Przyjęcie przez niego komunii od papieża miałoby być "upolitycznieniem eucharystii".

Doniesienia dotyczące domniemanego spotkania są fałszywe - donosi National Catholic Reporter. Zarówno papież Franciszek, jak i Joe Biden nie mieli spotkania swoich w planach. Prezydent USA nie ma nawet jeszcze wybranego ambasadora w Watykanie, który zająłby się organizacją takiego spotkania. Ponadto Biden ma odwiedzić najmniejszy kraj świata w październiku z okazji szczytu G20 i zapewne wtedy spotka się z głową Kościoła. Gdyby miało dojść do audiencji 15 czerwca, to byłoby to wręcz niemożliwym zadaniem logistycznym. Prezydent przebywał wtedy w Genewie, która oddalona jest o ponad 880 km od Watykanu.

bEDSArXh
Zobacz także: Andrzej Duda napisał do Tadeusza Rydzyka. Krzysztof Gawkowski: to żenujące
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDSArXC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(22)
Artek
3 miesiące temu
Zgadzam się z Tobą Włodzio. Biologia z higieną i myślenie nie jest grzechem w życiu społecznym i realiach środowiskowych.
ździś
3 miesiące temu
a mnie czasem żona odmawia
AAAAAAA
3 miesiące temu
To dziadek niezły gwiazdor skoro odmawia prezydentowi takiego mocarstwa. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że nagromadził ludzki majątek a z biednymi podzielić się nie chce. Gadać to każdy potrafi. Nie kasować.
bEDSArXD
pi.
3 miesiące temu
Pełowcy uczcie się kultury, ale nie lewacko-tęczowej.
wera
3 miesiące temu
Prawidłowo , aborcjonista to aborcjonista! A z Trumpem się spotkał!Brawo Paież!
MOHER
3 miesiące temu
NAJWAŻNIEJSZE ŻE NASZ ANDRZEJEK MÓGŁ POBIEGAĆ ZA BIDENEM
heee
3 miesiące temu
I co Biden popłakał sie?
Jerzy
3 miesiące temu
Myślałem, że czego innego mu odmówił.
hnm
3 miesiące temu
W każdej plotce trochę prawdy! Tak swoją drogą ,odmówili Bidenowi komuni to mogą odmówić spotkania! Kościół powinien tak trzymać!
bronco
3 miesiące temu
odmówił spotkania bo miał w tym samym czasie apelować przed kamerą o ratowanie klimatu i o dopuszczenie szamanów brazylijskich dżungli do święceń prezbiteriatu.
1946
3 miesiące temu
To co sie dzieje w kosciele katolickim w USA to wie caly swiat wiec o czym mieli rozmawiac.???NIECH PAPIERZ NIE WTRACA SIE DO POLITYKI MA INNA MISJE.!!!!!
REJ_MOL!!!
3 miesiące temu
Aborcja czyli świadome morderstwo, w dodatku na bezbronnym niemowlęciu, jest najcięższym grzechem jaki może popełnić człowiek. W katechiźmie KK jest jednym z czterech grzechów grzechem wołającym o pomstę do nieba !!!!
adren-nohroni...
3 miesiące temu
Papcio już nie ma dzieci na przerób ? dlatego odmówił ?
bEDSArXv
Joel
3 miesiące temu
Chłopie gdzie się dowiesz prawdy jak to wszystko masoneria.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić