Papież Franciszek odwiedzi Koreę Północną? Jest oficjalne oświadczenie

6

W ubiegłym tygodniu Mun Jae-in odwiedził Franciszka. W trakcie audiencji prezydent Korei Południowej prosił głowę Kościoła Katolickiego, aby odwiedził Koreę Północną. Liczył, że w taki sposób uda się zaprowadzić pokój między państwami. Co zdecydował papież?

Papież Franciszek odwiedzi Koreę Północną? Jest oficjalne oświadczenie
Papież Franciszek odwiedzi Koreę Północną? Lider Kościoła Katolickiego zdecydował (Getty Images, Mondadori Portfolio/Vatican Pool Galazka)

Jak podaje Yonhap News Agency, Mun Jae-in prosił papieża, aby wpłynął na nastroje w Korei Północnej. Prezydent Korei Południowej nie krył, że wciąż obawia się agresji ze strony sąsiedniego kraju i dlatego zależy mu na wsparciu lidera Kościoła Katolickiego w utrzymywaniu pokoju na Półwyspie Koreańskim.

Papież Franciszek odwiedzi Koreę Północną? Jest decyzja

Ostateczna decyzja papieża została podana do wiadomości publicznej przez Park Kyung-mee. Rzeczniczka prezydenta Korei Południowej przekazała, że Franciszek na razie nie planuje pielgrzymki do Korei Północnej.

Zanim Park Kyung-mee wydała oficjalne oświadczenie, spekulowano, że Franciszek odwiedzi Koreę Północną zimą 2021 roku. Jak jednak wyjaśniła rzeczniczka prezydenta Korei Południowej, papież czeka na oficjalne zaproszenie Kim Dzong Una.

Wizyta papieża w Korei Północnej, który nieustannie modli się o pokój na Półwyspie Koreańskim, (...) sama w sobie byłaby szlachetnym działaniem – podkreśliła Park Kyung-mee (Yonhap News Agency).
Zobacz także: Zobacz też: Chłopiec skradł show w trakcie papieskiej audiencji. 10-latek zaskoczył nawet Franciszka

Do tej pory ani Franciszek, ani żaden z jego poprzedników nie udał się z pielgrzymką do Korei Północnej. Sam Mun Jae-in już drugi raz prosił papieża, aby odwiedził kraj Kim Dzong Una.

Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić