Kim Dzong Un ma problemy. Dramat w Korei Północnej

167

Korea Północna pogrąża się w coraz większym kryzysie. Jak poinformował portal nknews.org, w kraju brakuje podstawowych artykułów. Mieszkańcy nie mają co jeść, a z powodu niedoborów papieru wprowadzona została waluta tymczasowa. Sytuacja jest zła.

Kim Dzong Un ma problemy. Dramat w Korei Północnej
Kim Dzong Un z siostrą Kim Jo Dzong (Getty Images)

W Korei Północnej trwa zapaść gospodarcza. W kraju brakuje także żywności. Jak przekazał portal nknews.org, Kim Dzong Un nakazał obywatelom całkowite poświęcenie się rolnictwu. Mieszkańcy kraju mają także zabezpieczyć "każde ziarenko ryżu".

Trwają poszukiwania nowych źródeł pożywienia. Z tego powodu, jak możemy się dowiedzieć, uruchomiono przemysłową hodowlę czarnych łabędzi. W Korei trwa kampania, która ma na celu przekonanie mieszkańców, że mięso tych ptaków jest "pyszne".

W kraju panuje inflacja. Oprócz tego brakuje podstawowych towarów, w tym lekarstw. To z kolei powoduje szerzenie się chorób. W Korei Północnej wprowadzono tymczasową walutę. Jest to spowodowane… brakiem papieru i tuszu.

Korea Północna przeżywa problemy. Są też dobre wieści

Mówi się, że do problemów częściowo przyczyniła się pandemia koronawirusa. Oficjalnie jednak w Korei Północnej nikt nie zachorował na COVID-19. Ponadto Pjongjang nie przyjął szczepionek oferowanych przez Chiny i Rosję.

Są też dobre wieści. Według ostatnich ustaleń, zbiory w Korei Północnej mają być większe niż w 2020 roku. Kraj miał także przyjąć pomoc humanitarną. Trwają także przygotowania do otwarcia granic z Chinami i Rosją.

Zwrócono także uwagę na sporą przemianę Kim Dzong Una. Przywódca tego azjatyckiego kraju miał ostatnio stracić 20 kg wagi. Nie ma informacji, aby było to spowodowane problemami zdrowotnymi.

Zobacz także: Niepokój przy granicy polsko-niemieckiej. Wszystko przez falę migrantów
Autor: KOZ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić