Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Angelika Karpińska
|
aktualizacja

Papież Franciszek przerażony. Mocny apel o "uspokojenie dusz"

15
Podziel się:

W niedzielę papież Franciszek zabrał głos na temat sytuacji w USA. Modlił się za ofiary zamieszek na Kapitolu, potępił przemoc i zaapelował o pojednanie narodowe.

Papież Franciszek przerażony. Mocny apel o "uspokojenie dusz"
(Getty Images)

Po odmówieniu modlitwy Anioł Pański papież Franciszek zabrał głos na temat zamieszek w Waszyngtonie. Powiedział, że kieruje serdeczne pozdrowienie do narodu Stanów Zjednoczonych, "wstrząśniętego niedawnym oblężeniem Kongresu".

Modlę się za tych, którzy stracili życie w tych dramatycznych chwilach; to pięć osób. Powtarzam, że przemoc jest autodestrukcyjna. Zawsze. Nie zyskuje się na przemocy, a wiele się traci - powiedział papież.
Wzywam władze państwowe i cały naród o zachowanie wysokiego poczucia odpowiedzialności w celu uspokojenia dusz i promowania pojednania narodowego oraz ochrony wartości demokratycznych, zakorzenionych w społeczeństwie amerykańskim - dodał

Wcześniej Franciszek przyznał, że zdziwiło go, iż tego typu zdarzenia miały miejsce w kraju o tak silnie ugruntowanym systemie demokratycznym.

Byłem zaskoczony. Taki zdyscyplinowany naród, demokracja. Ale nawet w najbardziej dojrzałej rzeczywistości zawsze jest coś nie tak, są ludzie, którzy wychodzą na ulice przeciwko wspólnocie, przeciwko demokracji i dobru wspólnemu - powiedział.
Musimy nauczyć się, że nieregularne grupy, które nie są dobrze zintegrowane w społeczeństwie, wcześniej czy później popełniają takie akty przemocy - stwierdził.

Tragiczny finał zamieszek w Waszyngtonie

W środę zwolennicy Donalda Trumpa zebrali się przed Kapitolem, który miał zatwierdzić wyborczą wygraną Joe Bidena. Manifestujący wdarli się do budynku. Pięć osób zginęło.

Zobacz także: Zamieszki w USA. Dr Krzysztof Liedel: nie doceniono skali zagrożenia

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(15)
lektor
2 lata temu
Niech papiok odezwie się w sprawie świątecznej rzezi w Nigerii a nie o banałach z pierwszego swiata
Kola
2 lata temu
"W środę zwolennicy Donalda Trumpa zebrali się przed Kapitolem, który miał zatwierdzić wyborczą wygraną Joe Bidena." Nie prawda. W środę zwolennicy Trumpa zebrali się żeby poznać dowody oszustw wyborczych które miały być ujawnione. Jednak demokraci skutecznie do tego nie dopuścili!
Wężykiem
2 lata temu
Może niech pomodlić się za to żeby jego podwładni przestali być tacy chcieli. Żeby przestali żyć ponad stan. Przecież głoszą ubóstwo i SKROMNOŚĆ jako cnoty A sami co robią? Przecież to jest prawdziwa ideologia.Nie sieją, nie orza A plony zbierają. Wstydziliby się żyć kosztem innych.
Kanonik
2 lata temu
Papież Franciszek powinien wysłać kapelana na Kapitol,co tam ta Pelosi głosi za herezje a nie będzie rozrób.Kapelan najlepiej pochodzenia polskiego od O.Rydzyka
pawel
2 lata temu
uspokojenie dusz? a w którym miejscu jest dusza bo nie wiem ?
Karmela
2 lata temu
Teraz sie modli? Tu raptem 5 osob,a walki w Stanach ile trwały, ile osob zginelo.I wtedy jakos nie apelował.
szajs
2 lata temu
trzeba być człowiekiem przede wszystkim. Wszystko inne to wtórne. I umieć mówić, nie pisząc o dyplomatach
Emerytka
2 lata temu
Pierwszy prawdziwy Papież od wielu, wielu lat.Mądry i dobry człowiek . Gdyby sukiennicy ocknęli sie wcześniej i wybierali takich jak on w poprzednich kilku konklawe, kościół nie byłby teraz w takiej d.., . Trzymam sie z daleka od tego klerykalnego cyrku , ale ten Papież - wielki szacun.
Juzio
2 lata temu
Powinien się pomodlić za polskie duszę które odeszły w tantym roku A było ich na prawdę o wiele więcej niż w USA.
Karamba
2 lata temu
Papież? To farbowany lis, wyznawca szatana, namawiający do przyjęcia komuni z ciał niewinnych dzieci.Nie może już się doczekać ujawnienia się mesjasza, którego przybycie zapowiedział, przed kamerami państwowej telewizji minister zdrowia Eskimośków.Przypominam, że mesjasz Eskomośków, to dla chrześcijan antychryst.
Mentor
2 lata temu
A może pan papież szczerze i serdecznie pomodliłby się do Pana Boga za to aby Prawda zwyciężyła kłamstwa w USA i na świecie a Obrońców Prawdy pobłogosławił?
Iles
2 lata temu
Reptilinan
Anty kler
2 lata temu
Jakoś nie przeszkadzały mu dotąd ultra katolskie organizacje, a teraz apeluje o uspokojenie dusz? Czyich? Bo chyba nie tych którym dotychczas po cichu przyklaskiwał za ' transparentną' żarliwość wiary.W sumie to mu współczuję bo ten majdan ze wściekle ujadajavymi kundla mi zostawili mu w spadku poprzednicy, a jak wiadomo pożar można kontrolować jedynie do pewnego momentu, dalej to już tylko szacunek zniszczeń.
Aga
2 lata temu
Nie modlił się jak blm ,czy antifa demolowala USA...tam podobno agresja byla usprawiedliwiona.Jak dla mnie,to ni papież...poprostu pieklo wyje!.. tragedia z ta osoba..Kim ten czlowiek jest?diabeł wcielony..
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić