Papież Franciszek w szpitalu. Co się dzieje? Sprzeczne doniesienia

19

Papież Franciszek przebywa obecnie w szpitalu w Rzymie. Miał w ostatnim czasie problemy sercem i oddychaniem. W jego sprawie dochodzą jednak sprzeczne komunikaty. Katolicka Agencja Informacyjna przekazała, że papież Franciszek miał mieć zawał. Watykan z kolei we wcześniejszym komunikacie informował, że papież przechodzi planowe badania.

Papież Franciszek w szpitalu. Co się dzieje? Sprzeczne doniesienia
Papież Franciszek trafił do szpitala (EPA, PAP, Ettore Ferrari)

Jak poinformował Watykan w środowym oświadczeniu, papież ma infekcję dróg oddechowych i będzie musiał spędzić kilka dni w szpitalu na leczeniu. W oświadczeniu stwierdzono, że 86-letni papież skarżył się w ostatnich dniach na trudności z oddychaniem. Dodano, że testy na Covid-19 dały wynik negatywny.

Papież Franciszek jest wzruszony wieloma otrzymanymi wiadomościami i wyraża wdzięczność za bliskość i modlitwę - czytamy.

Oświadczenie pojawiło się kilka godzin po tym, jak Franciszek został niespodziewanie zabrany do szpitala na badania. Watykan początkowo potwierdził, że wizyta kontrolna została wcześniej zaplanowana.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Skandaliczne, co robił. Policja z Krakowa apeluje o pomoc

Włoskie media przekonują, że to nieprawda, gdyż wywiad telewizyjny z papieżem zaplanowany na środowe popołudnie został odwołany w ostatniej chwili. Oprócz tego papież nie trafił do szpitala sam, tylko został zabrany karetką.

Włoski dziennik "Corriere della Sera", powołując się na źródła szpitalne, tłumaczy, że papież przebywa w rzymskiej klinice Gemelli z powodu problemów z sercem i oddychaniem. Katolicka Agencja Informacyjna przekazała z kolei, że papież Franciszek miał mieć zawał.

Według najnowszych informacji tomografia klatki piersiowej nie wykazała niczego niepokojącego. Saturacja jest dobra, ale papież zostanie kilka dni w szpitalu, by przejść dodatkowe badania. Coraz więcej wskazuje na to, że Franciszek nie zdąży wrócić na tyle do pełni sił, by w Niedzielę Palmową odprawić mszę na placu Świętego Piotra.

Problemy ze zdrowiem papieża

Przypomnijmy, że w lipcu 2021 roku papież przeszedł poważną operację jelita. Przez wiele miesięcy Franciszek miał też problemy z kolanem, przez co często poruszał się na wózku.

Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić