aktualizacja 

Tadeusz Rydzyk o aferze z Janem Pawłem II. "Nazywajmy to po imieniu"

645

W sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu zakończyły się rekolekcje wielkopostne dla Rodzin Radia Maryja. O. Tadeusz Rydzyk nawiązał do ostatniej afery związanej z Janem Pawłem II. - Takiej podłości się nie spodziewałem - grzmiał dyrektor Radia Maryja.

Tadeusz Rydzyk o aferze z Janem Pawłem II. "Nazywajmy to po imieniu"
Tadeusz Rydzyk (PAP, Tytus Żmijewski)

Wielkopostne rekolekcje dla Rodzin Radia Maryja, które odbyły się w ostatnich dniach w toruńskim sanktuarium poprowadził ksiądz prof. Paweł Bortkiewicz. "Odnaleźć żywy Kościół" - stały się hasłem przewodnim rekolekcji.

Powyższe słowa znajdziemy w tekście papieża Benedykta XVI. Mowa w nim o kryzysie wiary i Kościoła. Ojciec Święty podkreślał, że rozprzestrzenienie się pedofilii jest wynikiem odrzucenia Boga, dlatego tak ważne jest ponowne zwrócić się ku niemu.

Nie lękajmy się czasu tych ataków, tego co boli, rani, tego co dla wielu z nas jest realnym cierpieniem. Zamiast lęku odnówmy w sobie siłę wiary, potrzebę nowej ewangelizacji - mówił podczas rekolekcji ks. Paweł Bortkiewicz.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Ogromne dotacje dla Tadeusza Rydzyka. Katarzyna Lubnauer komentuje

Rydzyk o aferze z Janem Pawłem II

Podczas rekolekcji przemawiał też założyciel i dyrektor Radia Maryja o. Tadeusz Rydzyk. Toruński redemptorysta nawiązał do ostatniej afery związanej z papieżem Janem Pawłem II. Podkreślił, że "misją jest teraz obrona św. Jana Pawła II. Dziś próbuje się go zabić po raz drugi".

Czy my, Polacy, pozwolimy na to? Zobaczcie, jakie to jest diabelsko straszne. Chcą polskimi rękami zabić największego Polaka. Papieża, o którym mówią Meksykanie, Kolumbijczycy: "To jest nasz Papież". Czy my się zgodzimy na to? Kochani, to jest grzech Judasza. To jest coś strasznego. Takiej podłości się nie spodziewałem. Że w Polsce upadnie ktoś tak nisko. Nazywajmy to po imieniu - zaznaczył Rydzyk.

Chodzi o reportaż Marcina Gutowskiego pt. "Franciszkańska 3", który został wyemitowany w stacji TVN24. Według zgromadzonych dowodów i zeznań świadków Karol Wojtyła w latach 1964-1978, gdy był biskupem i arcybiskupem krakowskim miał tuszować przypadki pedofilii wśród księży. Materiał ten wstrząsnął opinią publiczną w Polsce.

Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić