Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
GGG
|

Papież Franciszek zdecydował. Cały Watykan zbiera teraz cięgi

32
Podziel się:

Elton John skrytykował Watykan za jego stanowisko dotyczące związków jednopłciowych. Zarzuca mu hipokryzję i przypomina o pieniądzach, jakie Watykan przeznaczył na jego film.

Papież Franciszek zdecydował. Cały Watykan zbiera teraz cięgi
Elton John skrytykował Watykan. (PAP)

Decyzja Watykanu oburzyła Eltona Johna. Stolica Apostolska orzekła, że duchowieństwo katolickie nie może błogosławić związków osób tej samej płci. Sprawa wywołała kontrowersje wśród środowisk homoseksualnych na całym świecie. Niektórzy zbuntowani księża planują nawet udzielać nieautoryzowane błogosławieństwa wbrew werdyktowi Watykanu.

Głos w tej sprawie zabrał Elton John. Muzyk stanowczo skrytykował papieża Franciszka i otaczające go środowisko. Oskarżył też Watykan o hipokryzję, gdyż ten zainwestował przed laty w jego film biograficzny "Rocketman", którego współproducentem był mąż artysty. Zauważył, że Stolica Apostolska nie miała wtedy problemów z czerpania zysków, mimo że w produkcji wszechobecne są homoseksualne relacje muzyka.

Jak Watykan może odmówić błogosławienia małżeństw homoseksualnych, twierdząc, że to "grzech", a jednocześnie z radością czerpać zyski z inwestowania milionów w "Rocketmana" - film, który celebruje moje szczęście odnalezione w małżeństwie z Davidem? - zapytał zbulwersowany artsysta.

Włoskie media podały, że Watykan zainwestował w "Rocketmana" w 2019 roku. Maltańska grupa inwestycyjna przekazała na produkcję milion euro należące do Stolicy Apostolskiej. Ta nigdy nie skomentowała swoich powiązań z filmem czy samym Eltonem Johnem. "Rocketman" wywołał kontrowersje w niektórych krajach. W Rosji na przykład ocenzurowano sceny seksu mężczyzn.

Zobacz także: Deweloperski Fundusz Gwarancyjny. Ceny mieszkań jeszcze wzrosną
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(32)
Tfttg
2 lata temu
Brawo
Struna
2 lata temu
Spytajcie się tego co wszystkich stworzył na swój wzór i podobieństwo...on chyba powinien wiedzieć skąd się wzięli homoseksualiści
Koko
2 lata temu
Skoro Pan Bóg stworzył ludzi to i homoseksualistów też. Franek nie wie o tym
Pol
2 lata temu
Najpierw chrzczą, Potem komunia, Potem bierzmuja, Potem sakramentuja, A jak umrze, to mówią że Poszedł do czyśćca. Teraz trzeba się modlić i płacić kasę żeby go z tamtat wyciągnąć, Czy wy macie równo pod sufitem??? Biblia tak nie uczy.....
Kasia
2 lata temu
No nie wiem czego się spodziewali,że papież udzieli homoseksualistom ślubu kościelnego? To nie znaczy, że powinien takie osoby wykluczać z kościoła, bo tam jest miejsce dla każdego wierzacego (przynajmniej powinno być i nie nam to oceniać).
Wcz
2 lata temu
Niech idą do diabła po sakrament a nie do kościoła.
Gen50
2 lata temu
Co innego mieć zdanie o konkretnym homoseksualiscie a co innego udzielć ślubu homeseksualnego.
Bolek z PeŁo
2 lata temu
Bardzo dobrze że Papież Franciszek nie zgodził się na spedalenie Kościoła Katolickiego. Spedalony świat niech sobie założy swój kościół.
Hatshepsut
2 lata temu
Do piekla oczywiscie pojda ci ksieza,ktorzy akceptuja zw.homoseksualne!
Marcin
2 lata temu
Ludzie chcieli by żądzic światem każdy pod swój strój co ten Elton John chce zmienić Biblię???
Hatshepsut
2 lata temu
Bardzo dobrze! A ci ksieza,ktorzy beda akceptowac takie zwiazki,skoncza w piekle!
Ricardo
2 lata temu
Można tolerować homoseksualistów, lecz nie chwalić i ślubów udzielać. Co może jeszcze dzieci do adopcji.Łapy precz.
Zmzm
2 lata temu
Przecież to Bóg ich takich stworzył
Ulula
2 lata temu
Hipokryzja w kościele jest powszechna, Franciszek niczego nie zmieni, Watykan państwo niekościelne-pomnażają swoje pieniądze jak kiedyś Szwajcaria zarabiała na żydowskich kontach.Z Bogiem nie mają nic wspólnego!!!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić