aktualizacja 

Papież Franciszek zostanie "dziadkiem". Rewelacje potwierdził Watykan

40

O niecodziennej audiencji, która odbędzie się na placu świętego Piotra już w sobotę, na konferencji prasowej poinformował aktor Lino Banfi. Spotkanie pod nazwą "Czułość i śmiech" skupiać będzie osoby starsze, dziadków z wnukami. - Uczestnicy wydarzenia w Watykanie w najbliższą sobotę będą nazywać papieża "dziadkiem świata" - zapowiadają organizatorzy wydarzenia.

Papież Franciszek zostanie "dziadkiem". Rewelacje potwierdził Watykan
Papież Franciszek wygłosi z końcem kwietnia specjalną audiencję (AKPA)

Według wstępnych szacunków, w wydarzeniu weźmie udział blisko 6 tysięcy osób. Całość spotkania, jak zapowiadają organizatorzy ma na celu wzmocnienie więzi między dziadkami a wnukami i ukazanie ważnej roli w społeczeństwie osób starszych.

Przeprowadziliśmy badania i okazało się, że spędzanie czasu z dziadkami jest warte fortunę. To, co dziadkowie oferują swoim wnukom, wynosi 38 mld euro. To pokazuje, jak niewłaściwe jest mówienie o rozmowach z osobami starszymi jak o bezużytecznym czasie. Są oni raczej zasobem; jest to wiek, który wciąż ma wiele do zaoferowania, także jako dziedzictwo wiary - zachęcają organizatorzy.

Do udziału zaproszono włoskich pisarzy i artystów, którzy już sami są dziadkami.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Joe Biden z psem w Białym Domu. Ostatnie chwile przed zaprzysiężeniem

Opowiedzą oni swoje historie razem z wnukami tuż przed przemówieniem papieża. Po tym nastąpi przemówienie papieża Franciszka, który będzie odpowiadał na zadane pytania.

Mario Marazziti, jeden z włoskich pisarzy biorących udział w zapowiadanym wydarzeniu wyjaśnia, że takie spotkanie ma na celu uzdrowienie relacji międzypokoleniowych.

To przesłanie będzie bardzo wyraźne w świadectwach osób starszych. Będzie kilka świadectw, w tym świadectwo 90-letniej kobiety, która zamieszkała z innymi starszymi osobami, oraz świadectwo rodziny z trójką wnuków, którzy mieszkają razem - dodał pisarz.
Autor: BBI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić