Papież Franciszek zrezygnuje? Masa plotek. W końcu zabrał głos

15

Już od jakiegoś czasu krążą plotki o możliwej rezygnacji papieża Franciszka. Czy rzeczywiście taki scenariusz może się ziścić? Pojawiły się nowe informacje na ten temat.

Papież Franciszek zrezygnuje? Masa plotek. W końcu zabrał głos
Papież Franciszek (Getty Images, SOPA Images)

Papież Franciszek udzielił wywiadu Reutersowi. Rozmowa trwała 90 minut i była prowadzona po włosku. Doszło do niej w domu św. Marty w Watykanie. Franciszek mieszka tam od początku pontyfikatu.

Podczas długiej rozmowy papież Franciszek nawiązał między innymi do licznych plotek na jego temat. Spekuluje się choćby o tym, że może on zrezygnować z pełnionej funkcji.

Nigdy mi to nie przeszło przez myśl. Nie w obecnej chwili, nie w obecnej chwili. Naprawdę - podkreślił papież Franciszek.

Raz jeszcze powiedział ponadto, że kiedyś może zrezygnować z papiestwa. Taką decyzję mógłby podjąć w sytuacji, gdyby stan zdrowia uniemożliwiał mu dalsze kierowanie Kościołem. Kiedy mogłoby to nastąpić?

Nie wiem. Bóg to powie - odparł Franciszek.

Papież zaprzeczył też spekulacjom wskazującym na to, że ma raka. - Moi lekarze nic mi o tym nie powiedzieli - spostrzegł z uśmiechem na twarzy.

Papież Franciszek pojedzie do Kijowa?

Papież Franciszek odniósł się również do swoich dalszych planów, które zakładają wizytę w Moskwie i Kijowie. - Chciałbym pojechać do Ukrainy, ale chciałbym najpierw być w Moskwie - mówił.

Teraz, po moim powrocie z Kanady, jest możliwe, bym pojechał do Ukrainy, ale najpierw do Rosji - by spróbować jakoś pomóc. Chciałbym pojechać do obu stolic - podsumował Franciszek.
Zobacz także: Putin już nie ufa swojemu wywiadowi? "Może to jest tylko przykrywka"
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić