o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Natalia Bogucka
|

Papież Franciszek zwrócił się do Polaków. Padły też pozdrowienia

4
Podziel się

Podczas środowej audiencji generalnej papież Franciszek zwrócił się do Polaków. "Niech fundamentem waszych rodzin będzie ewangeliczna wizja małżeństwa, wzajemne zrozumienie i szacunek dla życia ludzkiego" - powiedział.

Papież Franciszek zwrócił się do Polaków. Padły też pozdrowienia
Papież Franciszek zwrócił się do Polaków (PAP)
bEDAYOiJ

Podczas środowej audiencji generalnej papież Franciszek zwrócił się do Polaków. Przemawiając z biblioteki w Pałacu Apostolskim, przypomniał, że 19 marca rozpocznie się Rok Rodziny "Amoris Laetitia". Nawiązuje on do tytułu jego adhortacji apostolskiej, która została opublikowana 5 lat temu po dwóch synodach biskupów na temat rodziny.

Serdecznie pozdrawiam Polaków. Jutrzejszym Apelem i Eucharystią sprawowaną na Jasnej Górze w uroczystość Świętego Józefa, rozpoczniecie obchody Roku Rodziny Amoris Laetitia. Niech Maryja, Królowa Polski wyprasza wszystkim dar pięknej miłości, by fundamentem waszych rodzin była ewangeliczna wizja małżeństwa, wzajemne zrozumienie i szacunek dla życia ludzkiego. Wam wszystkim i tym, którzy wezmą udział w inicjatywach podejmowanych w związku z obchodami tego Roku, z serca błogosławię - powiedział papież Franciszek.
bEDAYOiL

Papież Franciszek o sytuacji w Mjanmie

Papież po raz kolejny zaapelował o zaprzestanie przemocy w Mjanmie (dawnej Birmie). Na początku lutego doszło tam do zamachu stanu, a władzę przejęła junta, która zarzuciła władzom cywilnym sfałszowanie ostatnich wyborów parlamentarnych.

Od tamtej pory w kraju nie ustają protesty. Demonstranci domagają się ustąpienia junty. Podczas protestów zginęło co najmniej 149 osób.

bEDAYOiR
Po raz kolejny z wielkim smutkiem odczuwam potrzebę, by wspomnieć o dramatycznej sytuacji w Mjanmie, gdzie wiele osób, zwłaszcza młodych traci życie, by przynieść nadzieję - powiedział papież Franciszek.
Ja też przyklękam na ulicach Mjanmy i mówię: niech ustanie przemoc - powiedział, nawiązując do słynnego zdjęcia zakonnicy klęczącej przed policjantami.
Krew nie rozwiąże niczego; niech górę weźmie dialog - podkreślił.
bEDAYOiS

Zobacz także: Jan Paweł II nie dał rady. Udało się dopiero papieżowi Franciszkowi

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDAYOjm
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(4)
Iii
6 miesięcy temu
Demon powiadasz sam musisz miec zlego ducha za skóra skoro prawdy nie widzisz i nie ujrzysz ja zbyt predko bo zycie tego swiata jest cenne dla ciebie niż Bóg
Xxxx
6 miesięcy temu
Maryja to demon. Usuwajcie dalej komentarze, które są prawda, odpowiecie za to przed Bogiem w Trójcy Jedynym. Skromna Maria z Nazaretu nie jest królową niebios do której się modlicie. Niech żyje Słowo Boże i Boża Prawda!
Quq
6 miesięcy temu
Maryja nie jest moją królową,nie służę demonom. Pokorna Maria z Nazaretu nie ma nic wspolnego z osobą, która jest czczona jako królowa niebios. Ludzie, obudzcie się wreszcie i przestańcie olewać to, co mówi Słowo Boże! Niech Bóg w Trojcy Jedyny ma nas wszystkich w opiece!
bEDAYOjn
Ghf
6 miesięcy temu
Oczywiście musiał się odezwać do Polski bo d..pcie im uciekają z ostatniego kraju który wszystko że sobą pozwalał robić. Nie odezwie się powiedzmy do Włoch, Rosji czy gdzieś tam, tylko oczywiście do Polski. Apele z nadzieją o pozostaniu w trzodach
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić