Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Natalia Bogucka
|

Papież Franciszek zwrócił się do Polaków. Padły też pozdrowienia

4
Podziel się:

Podczas środowej audiencji generalnej papież Franciszek zwrócił się do Polaków. "Niech fundamentem waszych rodzin będzie ewangeliczna wizja małżeństwa, wzajemne zrozumienie i szacunek dla życia ludzkiego" - powiedział.

Papież Franciszek zwrócił się do Polaków. Padły też pozdrowienia
Papież Franciszek zwrócił się do Polaków (PAP)

Podczas środowej audiencji generalnej papież Franciszek zwrócił się do Polaków. Przemawiając z biblioteki w Pałacu Apostolskim, przypomniał, że 19 marca rozpocznie się Rok Rodziny "Amoris Laetitia". Nawiązuje on do tytułu jego adhortacji apostolskiej, która została opublikowana 5 lat temu po dwóch synodach biskupów na temat rodziny.

Serdecznie pozdrawiam Polaków. Jutrzejszym Apelem i Eucharystią sprawowaną na Jasnej Górze w uroczystość Świętego Józefa, rozpoczniecie obchody Roku Rodziny Amoris Laetitia. Niech Maryja, Królowa Polski wyprasza wszystkim dar pięknej miłości, by fundamentem waszych rodzin była ewangeliczna wizja małżeństwa, wzajemne zrozumienie i szacunek dla życia ludzkiego. Wam wszystkim i tym, którzy wezmą udział w inicjatywach podejmowanych w związku z obchodami tego Roku, z serca błogosławię - powiedział papież Franciszek.

Papież Franciszek o sytuacji w Mjanmie

Papież po raz kolejny zaapelował o zaprzestanie przemocy w Mjanmie (dawnej Birmie). Na początku lutego doszło tam do zamachu stanu, a władzę przejęła junta, która zarzuciła władzom cywilnym sfałszowanie ostatnich wyborów parlamentarnych.

Od tamtej pory w kraju nie ustają protesty. Demonstranci domagają się ustąpienia junty. Podczas protestów zginęło co najmniej 149 osób.

Po raz kolejny z wielkim smutkiem odczuwam potrzebę, by wspomnieć o dramatycznej sytuacji w Mjanmie, gdzie wiele osób, zwłaszcza młodych traci życie, by przynieść nadzieję - powiedział papież Franciszek.
Ja też przyklękam na ulicach Mjanmy i mówię: niech ustanie przemoc - powiedział, nawiązując do słynnego zdjęcia zakonnicy klęczącej przed policjantami.
Krew nie rozwiąże niczego; niech górę weźmie dialog - podkreślił.

Zobacz także: Jan Paweł II nie dał rady. Udało się dopiero papieżowi Franciszkowi

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(4)
Iii
rok temu
Demon powiadasz sam musisz miec zlego ducha za skóra skoro prawdy nie widzisz i nie ujrzysz ja zbyt predko bo zycie tego swiata jest cenne dla ciebie niż Bóg
Xxxx
rok temu
Maryja to demon. Usuwajcie dalej komentarze, które są prawda, odpowiecie za to przed Bogiem w Trójcy Jedynym. Skromna Maria z Nazaretu nie jest królową niebios do której się modlicie. Niech żyje Słowo Boże i Boża Prawda!
Quq
rok temu
Maryja nie jest moją królową,nie służę demonom. Pokorna Maria z Nazaretu nie ma nic wspolnego z osobą, która jest czczona jako królowa niebios. Ludzie, obudzcie się wreszcie i przestańcie olewać to, co mówi Słowo Boże! Niech Bóg w Trojcy Jedyny ma nas wszystkich w opiece!
Ghf
rok temu
Oczywiście musiał się odezwać do Polski bo d..pcie im uciekają z ostatniego kraju który wszystko że sobą pozwalał robić. Nie odezwie się powiedzmy do Włoch, Rosji czy gdzieś tam, tylko oczywiście do Polski. Apele z nadzieją o pozostaniu w trzodach
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić