Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
EKO
|

Mocne wystąpienie papieża Franciszka. Nacjonaliści będą wściekli

26
Podziel się

W czwartek 6 maja papież podzielił się z wiernymi swoją refleksją odnośnie nacjonalizmu. Franciszek stanowczo potępił taką postawę, szczególnie, gdy wiąże się z odmawianiem pomocy imigrantom oraz uchodźcom. Wskazał, jaką drogę powinni podążać wierni.

Mocne wystąpienie papieża Franciszka. Nacjonaliści będą wściekli
Papież Franciszek nie szczędził słów krytyki pod adresem "agresywnego nacjonalizmu". Poprosił wiernych o modlitwę (Getty Images, Franco Origlia/Contributor)
bEUlONOZ

Papież wygłosił kazanie w ramach corocznego przesłania do imigrantów i uchodźców. Franciszek podkreślił, że Kościół Katolicki nie powinien dzielić ludzi, szczególnie na "obcokrajowców" oraz "tubylców", lecz troszczyć się o każdego bliźniego.

Musimy podjąć osobiste i zbiorowe zobowiązanie do troski o wszystkich naszych braci i siostry, którzy nadal cierpią. Zaangażować się, bez rozróżniania na tubylców oraz obcokrajowców, mieszkańców i gości, ponieważ wszyscy stanowią wspólny skarb – apelował papież Franciszek cytowany przez Associated Press.
bEUlONPb

Papież Franciszek potępia nacjonalizm i wzywa do udzielania pomocy "obcym"

Lider Kościoła Katolickiego ubolewał nad pogłębieniem się podziałów wśród społeczeństw oraz obojętnością nad losem imigrantów i uchodźców. Jako przyczyny tych zjawisk wskazał "agresywny nacjonalizm" oraz skrajny indywidualizm.

Uniwersalne "my" rozpadło się z powodu agresywnych form nacjonalizmu oraz radykalnego indywidualizmu – podkreślił papież Franciszek.
bEUlONPh

To nie pierwszy raz, gdy papież Franciszek poruszył temat uchodźców i imigrantów. W ubiegłym tygodniu lider Kościoła Katolickiego zaapelował do wiernych o modlitwę za 130 osób, które zginęły w katastrofie łodzi na Morzu Śródziemnym na początku kwietnia.

Zobacz także: Zobacz też: Prokuratura zbada słowa papieża Franciszka. Joanna Scheuring-Wielgus o "głupocie Zbigniewa Ziobry"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUlONPC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(26)
Indywidualist...
7 miesięcy temu
Marzeniem tych zwyrodnialców u władzy NWO, jest aby ludzkość totalnie oddała swoją indywidualność, rozsądek i wolność, tak aby stała się bezmyślną masą, którą będą jeszcze łatwiej zarządzać jak bydlętami.
bogdan1
7 miesięcy temu
Bycie papieżem to super fucha.Gdyby przysłowiowy Kowalski ogłosił światu bądźmy dobrzy i się miłujmy to nikt by go nie słuchał, tak samo jak nikt nie słucha papieża.Kowalski wygłasza oklepany slogan a papież wielką filozoficzną mądrość.
Jag99
7 miesięcy temu
Zostawcie bez komentarza słowa tego heretyka i sługusa globalistów ,który mieni sie biskupem Rzymu , szkoda na tego propagatora chorych idei depopulacji i zniewolenia ludzkości czasu. KK w Polsce powinien rozważyć schizmę od Watykanu.
bEUlONPD
indoktry
7 miesięcy temu
Panie Papieżu NIE CHODZI O pomoc humanitarną bo Polacy to dobry naród ale o tych co są leniwi ,nie pracują i roszczą sobie tą pomoc.
darek
7 miesięcy temu
Panie papież odpieprz się pan od nacjonalistów. Akurat nacjonaliści na pierwszym miejscu stawiają troskę o swoją ojczyznę i naród. Proponuję w ramach tej pańskiej miłości do nachodźców otworzyć bramy Watykanu i rozlokować ich wszystkich w jego pałacach i rezydencjach. Łatwo jest być dobrym i ofiarnym dysponując cudzym majątkiem. A może pochyliłby się pan nad mordowanymi w ich krajach pańskimi braćmi w wierze?! Te pańskie apele świadczą o ślepocie, głuchocie, ignorancji czy hipokryzji bo ciężko to zrozumieć? Na zakończenie przypomnę wypowiedź Kardynała Stefana Wyszyńskiego - "Każdy Naród pracuje przede wszystkim dla siebie, a nieszczęściem jest zajmowanie się całym światem kosztem własnej Ojczyzny".
wkurzony
7 miesięcy temu
To niech Papa komunista weźmie ich sobie do Watykanu , zapewni im wikt i opierunek, bo do roboty to oni nie chcą chodzić.
sk
7 miesięcy temu
mason
txt
7 miesięcy temu
Komunista w białym prześcieradle burzy Boży porządek.
misiek
7 miesięcy temu
Zgadza się lecz należy dodać, że indywidualizm jest mocno wspierany/promowany przez lewicę, więc obrywają dwie strony.
Rob
7 miesięcy temu
A, w jaki sposób pomaga Kościół, który ciągle chce mamony!
Kowalski
7 miesięcy temu
Cwaniak, mieszka w hermetycznie zamknietym kraju i jemu latwo jest takie bzdury plesc. Przedstawiciel Deep State. On zarabia wielkie pieniadze gloszac takie glupoty
CNNNC
7 miesięcy temu
Franciszek papiez jest Bolszewikiem . Realizuje plany kogos innego . Jest mialki i bezksztaltny . Takiego potrzebowali to taki zostal wybrany . Bolszewik . Z tymi szczepieniami to tez przesadzil bo to calkiem inna choroba ten Cow Cowid . To choroba naczyniowa , a nie oddechowa . To zapalenie naczyn krwionosnych . Dlatego respiratory zabijaja . Wszystko sie rozrywa
apis
7 miesięcy temu
franiu bogu na ziemi ty pierwszy przyjmij paru uchodżców w swój pałac boski watykan na ziemi ,innych uczysz bogu na ziemi daj przykład - niech twoi bogowie księża nie okradają wiernych durniów za sakramenty ,pochówki ,- najwięksi złodzieje na ziemi to katolicki kler i ty franiu ziemski bogu- ty odpowiadasz bogu franiu za zło na tej ziemi - kościół katolicki = gorszy od faszystów - krzyżowcy z różańcem i krzyżem
bEUlONPv
Helmut
7 miesięcy temu
Papiez niech tak nie rycy a biskupuw po 65 latach na rente.Farorze po 60tce na kapelanuw do panien klasztornych a plac dla wikarych.Prowincjaly w zakunach tylko 2 kadencje ,najstarsy 65 lat przeor.Zrubta w kuncu porzondki w kosciele.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić