oprac. Anna Wajs-Wiejacka| 

Papież zatwierdził drugi cud. "Influencer Boga" zostanie świętym

91

Papież Franciszek potwierdził drugi cud za wstawiennictwem bł. Carlo Acutisa. Było nim uzdrowienie 21-letniej studentki, która doznała poważnego uszkodzenia mózgu po wypadku. Decyzja Ojca Świętego otwiera drogę do kanonizacji zmarłego w 2006 roku 15-latka. Jeśli do tego dojdzie, "Influecner Boga" będzie pierwszym świętym pokolenia Y.

Papież zatwierdził drugi cud. "Influencer Boga" zostanie świętym
Papież Franciszek potwierdził cud za wstawiennictwem bł. Carlo Acutisa. 15-latek zostanie świętym (Twitter)

Carlo Acutis był chłopcem pod wieloma względami takim jak wielu jego rówieśników. Lubił grać w piłkę, grał na saksofonie, lubił podróże. Było też coś, co go od wyróżniało. Chłopiec prowadził stronę swojej parafii, a także strony internetowe poświęcone cudom eucharystycznym i świętym Kościoła katolickiego. Często się modlił, najczęściej do swojego anioła stróża i Michała Archanioła.

W 2006 roku na nastolatka i jego rodzinę spadła ogromna tragedia. Okazało się, że chłopiec nie chorował na grypę, jak pierwotnie zakładali lekarze, ale na białaczkę. Choroba postępowała u "Influencera Boga" niezwykle szybko. Zmarł zaledwie tydzień po tej przerażającej diagnozie. Archidiecezja mediolańska w 2013 roku rozpoczęła proces beatyfikacyjny nastolatka. 5 lat później, w 5 lipca 2018 papież Franciszek zatwierdził dekret o heroiczności jego cnót, a w 2021 roku pierwszy cud za wstawiennictwem Carlo Acutisa. To pozwoliło na jego beatyfikację, do której doszło 10 października 2020 roku.

Teraz Franciszek zatwierdził drugi cud za wstawiennictwem błogosławionego Carlo Acutisa. Jak wskazuje "Rzeczpospolita", uznanie przez papieża kolejnego cudu otwiera drogę do ogłoszenia "influencera Boga" świętym. Dziennik zwraca uwagę, że będzie to pierwszy święty pokolenia Y (osoby urodzone po 1980 roku).

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Papież jest wprowadzany w błąd? Wiceszef dyplomacji ma nadzieję

Papież zatwierdził kolejny cud za wstawiennictwem Carlo Acutisa

Portal pl.aleteia.org wskazuje, że cudem było uzdrowienie młodej kobiety z Kostaryki. W lipcu 2022 roku 21-latka doznała poważnych uszkodzeń mózgu po upadku z roweru. Studentka trafiła do szpitala w stanie krytycznym. Znajoma matki dziewczyny zaczęła się modlić do bł. Carlo Acutisa. Matka 21-latki udała się nawet na pielgrzymkę do grobu nastoletka, gdzie żarliwie się modliła.

Tego samego dnia dziewczyna zaczęła samodzielnie oddychać. Po 10 dniach została przeniesiona z oddziału intensywnej terapii, a w kolejnym miesiącu wróciła do pełni zdrowia.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić