Papież zwrócił się do Polaków. Te słowa Franciszka trzeba przeczytać

564

Papież Franciszek z okazji nadchodzących świąt Bożego Narodzenia złożył Polakom specjalne życzenia. Mówił, by towarzyszyła im radość i miłość w sercach, domach i rodzinach.

Papież zwrócił się do Polaków. Te słowa Franciszka trzeba przeczytać
Papież zwrócił się do Polaków. (Getty Images)

Papież podczas ostatniej audiencji zwrócił się do Polaków. Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia złożył im życzenia.

Papież zwraca się do Polaków

Podczas Świąt Bożego Narodzenia niech Wam towarzyszy radość wynikająca ze świadomości, że bez żadnej naszej zasługi, Bóg nas umiłował miłością tak konkretną, że stała się ciałem i zamieszkała pośród nas - powiedział papież.

Na koniec papież pobłogosławił wszystkim. Dodał także, że "ta miłość, która ma na imię Jezus, [niech] narodzi się w Waszych sercach, w Waszych domach i w Waszych rodzinach"

Na audiencji w Auli Pawła VI była także grupa uchodźców. Z inicjatywy papieża przyjechali niedawno z Cypru w ramach relokacji, sfinansowanej przez Watykan. Franciszek, który zetknął się ostatnio ze zjawiskiem migracji, stwierdził, że wszyscy powinni się zająć tym problemem jako społeczeństwo.

Przekonałem się także, że tylko niektóre kraje europejskie ponoszą większy ciężar konsekwencji zjawiska migracji w rejonie Morza Śródziemnego, podczas gdy wymaga ono wspólnej odpowiedzialności wszystkich, z której nie może zwolnić się żaden kraj, bo to jest problem ludzkości - zaznaczył.

Papież podkreślił, że dzięki władzom Włoch mógł sprowadzić do Rzymu grupę uchodźców. Dodał, że Kościół oraz przykościelne zgromadzenia są gotowe do pomocy najbardziej potrzebującym.

Potrzeba tylko otworzyć drzwi, drzwi serca. Niech nie brakuje tego podczas Bożego Narodzenia - wezwał Franciszek.
Zobacz także: Ksiądz nadal odprawia mszę, gdy potężny tajfun Rai uderza w kościół na Filipinach
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić