Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ABA
|

Papież zwrócił się do Polaków. Te słowa Franciszka trzeba przeczytać

299
Podziel się:

Papież Franciszek z okazji nadchodzących świąt Bożego Narodzenia złożył Polakom specjalne życzenia. Mówił, by towarzyszyła im radość i miłość w sercach, domach i rodzinach.

Papież zwrócił się do Polaków. Te słowa Franciszka trzeba przeczytać
Papież zwrócił się do Polaków. (Getty Images)

Papież podczas ostatniej audiencji zwrócił się do Polaków. Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia złożył im życzenia.

Papież zwraca się do Polaków

Podczas Świąt Bożego Narodzenia niech Wam towarzyszy radość wynikająca ze świadomości, że bez żadnej naszej zasługi, Bóg nas umiłował miłością tak konkretną, że stała się ciałem i zamieszkała pośród nas - powiedział papież.

Na koniec papież pobłogosławił wszystkim. Dodał także, że "ta miłość, która ma na imię Jezus, [niech] narodzi się w Waszych sercach, w Waszych domach i w Waszych rodzinach"

Na audiencji w Auli Pawła VI była także grupa uchodźców. Z inicjatywy papieża przyjechali niedawno z Cypru w ramach relokacji, sfinansowanej przez Watykan. Franciszek, który zetknął się ostatnio ze zjawiskiem migracji, stwierdził, że wszyscy powinni się zająć tym problemem jako społeczeństwo.

Przekonałem się także, że tylko niektóre kraje europejskie ponoszą większy ciężar konsekwencji zjawiska migracji w rejonie Morza Śródziemnego, podczas gdy wymaga ono wspólnej odpowiedzialności wszystkich, z której nie może zwolnić się żaden kraj, bo to jest problem ludzkości - zaznaczył.

Papież podkreślił, że dzięki władzom Włoch mógł sprowadzić do Rzymu grupę uchodźców. Dodał, że Kościół oraz przykościelne zgromadzenia są gotowe do pomocy najbardziej potrzebującym.

Potrzeba tylko otworzyć drzwi, drzwi serca. Niech nie brakuje tego podczas Bożego Narodzenia - wezwał Franciszek.
Zobacz także: Ksiądz nadal odprawia mszę, gdy potężny tajfun Rai uderza w kościół na Filipinach
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(299)
Hmmm!
9 miesięcy temu
Papież Franciszek z okazji nadchodzących świąt Bożego Narodzenia złożył Polakom specjalne życzenia. Osobiście uważam że papież powinien złożyć wszystkim na globie specjalne życzenia,Polacy nie są pępkiem świata i nie uważam się za takiego! Są miliardy ludzi którzy potrzebują wsparcia i WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO !!!
Hmmm!
9 miesięcy temu
Papież Franciszek z okazji nadchodzących świąt Bożego Narodzenia złożył Polakom specjalne życzenia. Osobiście uważam że powinien to zrobić wobec całego świata jeżeli chodzi o specjalne życzenia! Polacy nie są pępkiem świata i sam nie uważam się za takiego! Na całym globie da miliardy ludzi którzy potrzebują WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO !!!
EDITH 🤩
9 miesięcy temu
JUŻ LEPIEJ W NIC NIE WIEŻYĆ JAK SŁUCHAĆ TYCH BZDUR Z WYSŁANYCH Z PALCA
Ewka
9 miesięcy temu
Za czasów Jezusa Izrael był pod protektoratem namiestników rzymskich. Polacy nie chcą żadnych protektoratów, ani namiestników. Chcemy sami rządzić się w swoim kraju i niech już przestaną nam nakazywać co mamy robić.
Gość
9 miesięcy temu
Rozumiem! Papież zabiegał i sprowadził uchodźców - i bardzo dobrze! Łukaszenka też sprowadził uchodźców i to są jego goście. Polska też przyjmuje swoich, rodziny wywiezione na zsyłkę przez ZSRR...
Zdecydowanie
9 miesięcy temu
Państwo kościelne Watykan z papieżem na czele pobiera od Polski haracz w ramach konkordatu! Skoro mamy już obecnie w Polsce tak wielu migrantów Ukrainców dlaczego Watykan każe nam przyjmować ich więcej z Białorusi? Wszyscy księża w Polsce powinni mieć podwójne obywatelstwo polskie i watykańskie skoro podlegają papieżowi!
Niezbaranialy...
9 miesięcy temu
Ten papa to fikcja wiary widac po jego falszywej mordzie .Jak cos powie na temat wiary to tylko kon moze sie zasmiac.To wilk w owczej skurze jak i zreszta wszyscy religianci wszelkiej masci.Wiara im sluzy do luksusowego zycia a nie do sluzenia bogu.Oni to masakruja zycie sprzedawana religia ze wszystkimi obrzadkami zbaranialej ludzkosci .
Maniek
9 miesięcy temu
Ten papież to porażka.
Pio
9 miesięcy temu
A ja bym chciała aby księża nie gwałcili małoletnich . Jak oni mogą wejść do kościoła po takich sytuacjach . No i nie zarobkowali tak intensywnie wiara to nie pieniądz !!!!
Weronika
9 miesięcy temu
Nasz kochany Ojcze Święty. Życzymy Ci Wasza świątobliwość na święta i Nowy rok, by maleństwo, dzieciątko w osobie Pana Jezusa Ci błogosławiło i miało Cię w opiece. Aby dopisywało Ci zdrowie i miał radość z życia w tym trudnym dla nas okresie pandemii colvid19.
Piotr
9 miesięcy temu
"Potrzeba tylko otworzyć drzwi, drzwi serca. Niech nie brakuje tego podczas Bożego Narodzenia - wezwał Franciszek." Otwarto WROTA do Europy już dawno, za chwile MY bedziemy goścmi we własnym domu, albo bedziemy zasiedlać tereny które opuścili nasi mili "bracia" innowiercy, tyle że w popłochu , jak zdążymy.
Atheista
9 miesięcy temu
Ktorego Boga ma na mysli, tego co zabil cala ludzkosc, zwierzeta, ptaki i plazy z wyjatkiem rodziny Noe oraz swojego Syna, czy Ducha Swietego czy Jezusa? A ktory z nich stworzyl Swiat i nadal 10 przykazan ?(tak tylko pytam)
Ewa
9 miesięcy temu
Boże przyjdź naprawdę bez ściemy - Maranatha - już dosyć tego wszystkiego. Błagam. :(
Rom
9 miesięcy temu
To nie Papier to demon.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić